תזכירו לי בבקשה

שמלת תחרה1

Well-known member
כשאתאבד, נעצר
אישיות מוכרת חילונית, ציינו שהמתאבד חילוני?

כשמטריד חילוני נתפס ציינו שהוא חילוני?

מדוע שהמטריד ממגזר חרדי מציינים שהוא חרדי?
מדוע שהמתאבד חרדי מציינים שהוא היה חרדי?

הסופר החרדי התאבד

קר לי בך

Well-known member
כשאתאבד, נעצר

הסופר החרדי התאבד

בד"כ לא כותבים שמישהו התאבד, כותבים משהו כללי כמו "מת בנסיבות טראגיות"
כך הנוהג לכל המגזרים

לפעמים יש עניין מיוחד ואז כן מציינים שהאדם התאבד,
למשל כשחייל מתאבד, או כשעבריין מין מתאבד בעקבות גילוי מעשיו וכו'.
להערכתי הסיבה שציינו שמשי זהב וולדר היו חרדים כי העובדה הזו היתה קשורה לפשעם לכאורה.
כנ"ל ציינו שניב לובטון היה חייל כי להתאבדות שלו היה קשר להיותו חייל.

סיבה נוספת היא היותם של אותם אנשים מובחנים בחברה.
חייל הולך במדים שמטרתם להראות שהוא בקבוצה מובחנת, הזהות המופגנת לסביבה היא שהוא חייל
חרדים הולכים בתלבושת אופיינית, סוג של מדים, כדי שיובחנו משאר החברה, הם מבקשים להראות לסביבה שהם חרדים.
אז הסביבה אכן מציינת את הקבוצה.
לחילונים אין מדים

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
כך הנוהג לכל המגזרים

להערכתי הסיבה שציינו שמשי זהב וולדר היו חרדים כי העובדה הזו היתה קשורה לפשעם לכאורה.

חייל הולך במדים שמטרתם להראות שהוא בקבוצה מובחנת, הזהות המופגנת לסביבה היא שהוא חייל
חרדים הולכים בתלבושת אופיינית, סוג של מדים, כדי שיובחנו משאר החברה, הם מבקשים להראות לסביבה שהם חרדים.
לחילונים אין מדים
למעט חיילים בשירות קבע וסדיר וכמובן שוטרים בתפקיד.|שוטר|
אהההה כמעט שכחתי, גם אחיות בתפקיד.|רופאה|

שמלת תחרה1

Well-known member
כך הנוהג לכל המגזרים

לחילונים אין מדים
כשקציני צה"ל מטרדים לא מציינים חילוני!

שמלת תחרה1

Well-known member
כך הנוהג לכל המגזרים

לחילונים אין מדים
והחילוניים מתלבשים חושפני ורגיל כדי להראות שהם חילונים שונים מחרגים וחיילים?

קר לי בך

Well-known member
והחילוניים מתלבשים חושפני ורגיל כדי להראות שהם חילונים שונים מחרגים וחיילים?
חילוני לובש חם בחורף ומאוורר בקיץ,
הלבוש של חילוני בעיקר פונקציונלי.

הלבוש של חרדי הוא הצהרתי, והחרדים גאים בכך, זאת מטרתו.
להצהרתיות יש מחיר, כשמקימים יד שרה או מתייעצים עם הרב פירר המחיר מחמיא, כשפושעים המחיר כואב.

Harrington

Well-known member
מנהל
כשאתאבד, נעצר

לא. זה מנהג שידוע ששמור רק לחובשי כיפות. כך בתשקורת הכללית וכך למרבה הצער לא מעט, גם כאן בקומונה (כשיש מי שפותח שרשורים שליליים בדברים כאלה רק כאשר הם נוגעים לחובש כיפה תוך התעלמות מפי כמה אירועים שנוגעים לגלויי ראש).

משתפרת1

Well-known member
לא. זה מנהג שידוע ששמור רק לחובשי כיפות. כך בתשקורת הכללית וכך למרבה הצער לא מעט, גם כאן בקומונה (כשיש מי שפותח שרשורים שליליים בדברים כאלה רק כאשר הם נוגעים לחובש כיפה תוך התעלמות מפי כמה אירועים שנוגעים לגלויי ראש).
זה מנהג שתקף למפורסמים.
להזכיר את השר לשעבר עופר? ואת ידלין? שהשתייכותם הפוליטית (הכלל לא דתית/חרדית והבהחלט שמאלנית) פורסמה.
זה צץ לי בלי לחשוב, בטוחה שאם מישהו ישתדל הוא ימצא סיפורים טרגיים נוספים במגזרים מגוונים.

שמלת תחרה1

Well-known member
זה מנהג שתקף למפורסמים.
להזכיר את השר לשעבר עופר? ואת ידלין? שהשתייכותם הפוליטית (הכלל לא דתית/חרדית והבהחלט שמאלנית) פורסמה.
זה צץ לי בלי לחשוב, בטוחה שאם מישהו ישתדל הוא ימצא סיפורים טרגיים נוספים במגזרים מגוונים.
ציינו מגזר חילוני?
כטופז התאבד לא ציינו חילוני
וכך זוהר ארגוז

לא ציינו שהשחקן חנן גולדבלט הטריד ילדים לא ציינו חילוני.

משתפרת1

Well-known member
ציינו מגזר חילוני?
כטופז התאבד לא ציינו חילוני
וכך זוהר ארגוז

לא ציינו שהשחקן חנן גולדבלט הטריד ילדים לא ציינו חילוני.
כשטופז התאבד כל אחד בארץ ידע מי הוא. היה מצחיק אילו היו מדברים על הכיפה שלו. כשכל השחקנים המטרידים (נדמה לי שגולדבלט הטריד שחקניות)- ברור לכל מי ששומע את שמם לאיזה מגזר הוא שייך. וכשהעלו שמועות על זאב רווח איש לא ציין את מידת דתיותו או מסורתיותו.

Harrington

Well-known member
מנהל
כשטופז התאבד כל אחד בארץ ידע מי הוא. היה מצחיק אילו היו מדברים על הכיפה שלו. כשכל השחקנים המטרידים (נדמה לי שגולדבלט הטריד שחקניות)- ברור לכל מי ששומע את שמם לאיזה מגזר הוא שייך. וכשהעלו שמועות על זאב רווח איש לא ציין את מידת דתיותו או מסורתיותו.
סתם דוגמה... יש איזה רופא שדובר עליו אתמול יחסית בהרחבה שהטריד. לא שמעתי שום התייחסות להיותו גלוי ראש. לפני שבוע היו דיבורים על פסיכולוג. שוב אפס התייחסות לעניין זה. ואלו רק 2 מתוך סדרה ארוכה של מקרים.

ברור שכאשר מדובר במפורסמים שכולם מכירים אין בעניין הזה צורך. אפשר בקלות רבה גם לומר שגם בכאלה שאינם מפורסמים אין בכך צורך. אבל במקרה שזאת האמירה, היא צריכה לחול על כולם ללא יוצא מן הכלל. כאשר מציינים את השאלה אצל חובשי כיפה ומתעלמים ממנה אצל גלויי ראש (לא מוכרים), ברור שיש כאן טעם לפגם ומעשה אג'גנדאי לחלוטין.

משתפרת1

Well-known member
סתם דוגמה... יש איזה רופא שדובר עליו אתמול יחסית בהרחבה שהטריד. לא שמעתי שום התייחסות להיותו גלוי ראש. לפני שבוע היו דיבורים על פסיכולוג. שוב אפס התייחסות לעניין זה. ואלו רק 2 מתוך סדרה ארוכה של מקרים.

ברור שכאשר מדובר במפורסמים שכולם מכירים אין בעניין הזה צורך. אפשר בקלות רבה גם לומר שגם בכאלה שאינם מפורסמים אין בכך צורך. אבל במקרה שזאת האמירה, היא צריכה לחול על כולם ללא יוצא מן הכלל. כאשר מציינים את השאלה אצל חובשי כיפה ומתעלמים ממנה אצל גלויי ראש (לא מוכרים), ברור שיש כאן טעם לפגם ומעשה אג'גנדאי לחלוטין.
יופי של דוגמא. לגמרי ברור לך שהרופא הגינקולוג מאתמול הוא חילוני, אתה רק מלין על כך שלא מכריזים על זה, אבל ברור אפילו לך שהוא חילוני. בדיוק כמו דודו טופז. זו הסיבה שלא מצהירים על זה. אם בלי כוונה הגינקולוג הזה חובש כיפה? לא הצהירו על זה.

Harrington

Well-known member
מנהל
יופי של דוגמא. לגמרי ברור לך שהרופא הגינקולוג מאתמול הוא חילוני
האמת? אין לי שמץ של מושג. מאחר ואני מכיר גניקולוג חובש כיפה מאותו אזור אני באמת לא יודע :). אציין בהקשר זה שלא באמת נכנסתי לכתבות לגביו. ראיתי איזו אלפית שניה של תחילת דיווח לפני שהאצבע שלי מצאה את כפתור ה'הרץ קדימה' :).

בכל מקרה, הדיון הוא לא בשאלה למי ברור מה. גם אם נניח שהכל ברור לכולם (בכאלה שאינם מפורסמים), עדיין השאלה מדוע התקשורת מוצאת לנכון לציין את זה ב'צד אחד' ולהתעלם מזה לחלוטין בצד השני.
אם בלי כוונה הגינקולוג הזה חובש כיפה? לא הצהירו על זה.
וכך כאמור אנו מוצאים עצמנו במצב בו ברירת המחדל היא כזאת: אם לא מדווח שום דבר, זה חילוני. אם מדווח, זה חובש כיפה. על זה שכולנו מודעים לכלל הזה, בדיוק על זה, התלונות.

משתפרת1

Well-known member
האמת? אין לי שמץ של מושג. מאחר ואני מכיר גניקולוג חובש כיפה מאותו אזור אני באמת לא יודע :). אציין בהקשר זה שלא באמת נכנסתי לכתבות לגביו. ראיתי איזו אלפית שניה של תחילת דיווח לפני שהאצבע שלי מצאה את כפתור ה'הרץ קדימה' :).

בכל מקרה, הדיון הוא לא בשאלה למי ברור מה. גם אם נניח שהכל ברור לכולם (בכאלה שאינם מפורסמים), עדיין השאלה מדוע התקשורת מוצאת לנכון לציין את זה ב'צד אחד' ולהתעלם מזה לחלוטין בצד השני.

וכך כאמור אנו מוצאים עצמנו במצב בו ברירת המחדל היא כזאת: אם לא מדווח שום דבר, זה חילוני. אם מדווח, זה חובש כיפה. על זה שכולנו מודעים לכלל הזה, בדיוק על זה, התלונות.
התלונה שלך היתה על הגינקולוג שלא דווח עליו שהוא חילוני. כעת אתה אומר שאולי הוא דתי. אז לא דווח עליו שהוא דתי. רגע, לא מדווחים באופן אוטומטי אם החשוד הוא דתי? כך טענת.

Harrington

Well-known member
מנהל
התלונה שלך היתה על הגינקולוג שלא דווח עליו שהוא חילוני. כעת אתה אומר שאולי הוא דתי. אז לא דווח עליו שהוא דתי. רגע, לא מדווחים באופן אוטומטי אם החשוד הוא דתי? כך טענת.
הבאתי אותו כדוגמה. כאמור, כאשר מדובר בחובש כיפה הדבר מדווח. כאשר לא, לא. זה כל הסיפור.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה מנהג שתקף למפורסמים.
לא חושב שרק למפורסמים. למען הסר ספק ואם לא הדגשתי קודם, אני פחות מדבר על המתאבדים ויותר על מה שהשאלה למעלה הגדירה "מטרידים". לא זכיתי לראות פרסומים על חובשי כיפות בהם עובדה זו לא צוינה או לכל הפחות נרמזה בבוטות.

אפרת10512

Well-known member
כשאתאבד, נעצר

הסופר החרדי התאבד

התאבד, הלך לעולמו? לקח את עולמם של נשים/ ילדים/ות ונטל את נפשו בכפו-מעשה של מוג לב…!

קלייטון.ש

Well-known member
כי זה מעניין את הקוראים, זה למה.
כל דבר שקשור לחרדים יותר מעניין אז איפה שאפשר מציינים שהחדשות קשורות לחרדי.
ככה נכנסים יותר קוראים.

למעלה