תזכורת - הזמנה פתוחה לטיול בסופ"ש הקרוב

John Frum

New member
הזמנה פתוחה - נא לשריין תאריכים

מתארגן טיול לאיזור מכתש רמון ועין עבדת בתאריך 1/6 ו-8/6 כגיבוי. מדובר על לינה באיזור בליל שישי וטיסה בשבת בבוקר.
מדובר בטיול פרטי שמוזמנים אליו חבורות הטיסה (צנוניות, אפקליפטוס ועוד) וגם כל מי שרוצה להצטרף ללא קשר לחבורה ספציפית לפי מפת המסלול שתפורסם בהמשך והמועדים שיפורסמו.
לא מדובר במשהו ממוסד אלא בהתארגנות לצורך טיול מהנה.
הטיול אמור להקיף חלק גדול ממכתש רמון וכן את איזור עין עבדת, בערך 130 ק"מ - טיסה ארוכה ומעניינת.
כרגע עוד נחוץ לנו לצרכי הלוגיסטיקה בטיול:

1. משתתף דרומי במיוחד שיעזור לנו לאתר מנחת ביניים בתוך המכתש עצמו לטובת הכלים שבעלי מיכל מוגבל וכן הלאה.
2. שיריון תאריכים לכל מי שמעוניין להצטרף.

פרטים נוספים על הטיול עצמו בהמשך.

דרור

עמוס 2cv

New member
האם יש חדש בקשר לטיול למצפה רמון ?

ואם אני לא אצליח להגיע עם הכלי שלי ,אשמח מאוד להצתרף למשהו שמחפש נוסע +השתתפות כספית

John Frum

New member
הזמנה פתוחה להצטרף לטיול עבדת רמון

התאריכים המתוכננים הם 1/6/2013 וכתאריך גיבוי 8/6/2013.
יהיה מוצלח לשרשר לכאן התארגנויות משנה וכל דבר הקשור בזה.

נתראה בטיול!

אכן לא קשור.. :)

זה התאים לתקופה של הסנהדרין מול הורודוס.. גם האפיק שגורם לרוחות עזות בתקופה הזאת אינו קשור, כי אין צורך להפריד את המוץ בחיטה בשיטה הישנה

OrionHobby

New member
דווקא מתחיל פה משהו

אני חשבתי שבתקופת הסנהדרין עוד לא נוסדה רבנות שמצליחה להכעיס אנשים עד כדי כך שישנאו אותה בכל הודעה הרוח לעומת זאת עשתה עבודה מצויינת במיון אולם לפעמים עזרה להוביל ארבה אל מקומות שהם לא הוזמנו -:)

John Frum

New member
גם מה שנכתב בתקופה אחרת

יכול לקבל משמעות חדשה.
בוא נאמר שהחתימה הזו הוספה בחיוך תוך מחשבה על רבנות מאוד ספציפית ורשות מאוד ספציפית...

ובהזדמנות, שתי חידות:
1. מה זה "רבע סמג"ד רש"ר מאתגבר פמפע"?
2. מי זו חנה בליסטי?

ניר מיר

New member
שים לב לנחיתה במכתש

המקום שמורת טבע ולרוב אסורה בו הנחיתה למרות שיש המון מקומות מעולים לנחות.

ניר

רמי בר1

New member
המכתש הוא אכן שמורה,יש מקומות לנחיתה

אבל לא בטוח שהם מתאימים לממ'ג. בדר'כ דרכים שיש בהם קטע ישר.
תכנס לגוגל ארץ ותנסה לגלות שני מנחתים טובים,ממזרח לגשר שנחל רמון חוצה את כביש מצפה אילת,בערך 1 ק'מ מזרחה.
אחד מדרום לערוץ הנחל,ואחד מצפון. שניהם קרובים לערוץ ומעליו בגובה.הצפוני טוב יותר.הוא על בסיס דרך עפר ממזרח למערב,כשבקטע ארוך שהיא עוברת על חאמאדה נעשו עבודות עפר משני צידה,שאחר'כ טושטשו.האיזור שמדרום לדרך להערכתי ברוחב למעלה מ-50 מי ולאורך כ-400 הוא מצויין לנחיתה כשלעצמו.
הרבה זמן לא נחתתי שם,כי אין שם עץ לרפואה וטיפת צל,אך בעבר נחתנו שם כמה פעמים. מעולם לא נתקלנו בפקח במכתש,ונחתנו בעוד כמה מקומות,תמיד על דרכי העפר של כלי הרכב.
אם אתם נוחתים לשם תדלוק, עדיף לכם לנחות במסלול של מצפה שהוא להערכתי לא יותר מ7-10 דקות טיסה מהמסלול שעליו אני מדבר.

John Frum

New member
אני מחפש משהו במיקום ספציפי

למשל כאן:
30.608959,34.854469

10 דקות טיסה באולטראלייט זה ממש לא קרוב למיקום שאנחנו צריכים לממ"ג. בעיקרון לרוב הכלים אין בעיה לטוס שלוש שעות רצוף, אבל יש לא מעט כלים עם מיכל מוגבל ועוד יותר טייסים עם שלפוחית מוגבלת.

הכוונה היא לאתר משהו קרוב לכביש, שמותר לנחות בו ושאפשר לסיים בו את הטיסה אם אירעה תקלה וכן הלאה. עצירת ביניים מתבקשת במקרה הזה, אבל אינה הכרחית.

רמי בר1

New member
בצד המערבי יש משטחי חאמאדה,אבל אם אתם

מחפשים נחיתה להרבה כלים,וכל אחד שנוחת מפיל את המצנח ושם הוא תקוע,אני לא מכיר שטח מתאים לזה.
המרחק מהמסלול לשפת המכתש הוא קטן גם במושגי ממ'ג.

רמי בר1

New member
צילום מלפני -לפחות שש שנים.

משמאל הדרך,החניה על המשטח המטושטש שמדרום לה,במזרח- הר ארדון.

רמי בר1

New member
השטח שמדרום לדרך- מעט אבנים,

אבל לא משהו שגלגלי 800-6 כמו שלכם לא אוכלים בלי בעיה.

בסופ"ש של ה1.6 יש מטס של אגודת האז"מים לנגב

בשישי אחה"צ המכתש יהיה מלא אז"מים ובשבת בבוקר מדרום למכתש. רש"ת יוציאו נוטאמים שיסגרו את האזורים הרלוונטים.

דרור - דבר איתי ונתאם זמנים ומקומות.

חוץ מזה - רמי צודק: אין טעם לנחות בתוך המכתש כשיש לך מנחת מצוין ליד מצפה. זה ממש לא רחוק, גם לא לממ"ג. מה שכן - יש עכשיו מפעיל למנחת וצריך לתאם איתו.
יש גם מנחת במישר, אפשר לעשות מסלול יפה ממצפה למישר, לנחות שם לקפה ותדלוק ולחזור. אעזור במסלול אם תרצה.

John Frum

New member
התכנון הוא להמריא בשבת בבוקר

מהמנחת שליד בה"ד 1 ולהישאר בגבולות הבועות.
אעביר לך פרטי מסלול.
הנחיתה בתוך המכתש היא לתדלוק. אין טעם לדעתי לנחות לעצירת הביניים באותה נקודת התחלה וסיום, זה יוצר אילוצי מסלול.

למעלה