תזונה של תינוק בן 9 חודשים

rachealy

New member
תזונה של תינוק בן 9 חודשים

שלום חברות וחברים יקרים! יש לי תינוק מקסים בן 9 חודשים. בגיל חצי שנה התחלנו עם המוצקים - פירות, מרק......... זה כבר כמה ימים שאני מנסה לגוון לו באוכל, לתת לו קצת אורז (רטוב במרק צח שיחליק בגרון), קוסקוס עם מרק, פתיתים והילד פשוט לא רוצה. הוא עושה סימנים של בחילה. ניסיתי לתת לו חביתה מקושקשת עם גבינה לבנה והוא אינו מוכן. לפי ניסיונכם, האם זאת בעיה? האם יש לו קושי בבליעה שמצריך עירוב רופא? הוא אוהב את המירקמים החלקים (כגון מעדנים שונים חלקים ללא פרי, את המרק הטחון שלו ואת הפירות הטחונים שלו). ניסיתי גם כל צורה של דייסה ובטעמים שונים והוא אינו מוכן. עם הגדולה (שכיום בת 3) לא היו בעיות והיא אכלה בכיף, היא נורא אהבה חביתה מקושקשת עם גבינת קוטג', ואכלה אורז ופתיתים בלי בעיה. אני בבעיה ואני כבר לא יודעת כיצד לגוון לו, תנועות הבחילה מפחידות ומלחיצות. התפריט שלו: 7:30 בוקר - בקבוק מטרנה בין 90-120 CC 10:30-11:00- פירות טחונים ו/או גרבר (בננה ותפוח) 13:30-14:00 - מרק ירקות עם עוף טחון 17:00 - מעדן וניל ו/או שוקולד ו/או מילקי 20:00 - מטרנה (לעתים אוכל ולעתים סתם מקשקש עם הפיטמה של הבקבוק ופורש לישון) מה דעתכם? אודה על תשובה, רחלי

אל תלחצי

אבל מצד שני הילד שלך מאותת לך שהוא אינו בשל עדיין לגיוונים ולמה שאת מנסה. אני הייתי זורמת עם הילד, נשארת במרקמים שהוא מעדיף כרגע ואת מה שאת רוצה לתת לו מנסה יותר מאוחר.

למעלה