תזונה- פעוט בן שנתיים ושבעה חודשים

smaak

New member
תזונה- פעוט בן שנתיים ושבעה חודשים

שלום רב, ראשית אקדים ואומר שאנחנו לא מתגוררים בארץ, ומאז שעזבנו, הרגלי התזונה של בני השתנו (אנחנו גרים כאן כבר יותר משנה כך שהשינוי אינו חדש). הבעיה הכללית היא שהוא בררן מאוד באוכל, לא מוכן לנסות שום דבר חדש מלבד מספר פריטי מזון שאליהם הוא רגיל, ולא משנה באילו טכניקות ננסה "לשווק" לו את האוכל. מעולם הוא לא היה אכלן גדול, אבל בתקופה האחרונה המצב החמיר. עד כה, הוא שהה במעון יום שאליו יכולתי להביא קופסאות עם אוכל שאני הייתי מכינה לו, כך הייתי רגועה יותר מבחינת תזונה, וכך הוא גם אכל בלי בעיה את מה שהוגש לו. במהלך החודש האחרון הוא עבר לגן ילדים המותאם לגילו, שם מוגשת ארוחת צהריים חמה, או שניתן להביא כריכים מהבית. מההתחלה, בני סירב לאכול את הארוחה החמה שמוגשת לו ולכן אני מביאה איתו כריכים. הבעיה היא- שהכריך היחיד שהוא מוכן לאכול, זה כריך עם ממרח שוקולד. אני מאוד לא מרוצה מזה, אבל זה הדבר היחיד שהוא אוכל, אחרת, גם אם יהיה מאוד רעב- הוא פשוט לא יאכל. הגן נמשך במהלך רוב השבוע עד השעה ארבע, כך יוצא שאת הארוחה החמה היחידה במהלך היום הוא אוכל בשעה זו, אח"כ לרוב לא יסכים לאכול ארוחה חמה נוספת. בבית הספר לא ייאפשרו לי להביא ארוחות מוכנות מהבית, אך ורק כריך או פרי (וגם פרי צריך לקלף לו ולחתוך לחתיכות, אחרת הוא לא יאכל, ותפוח משנה צבעו לחום תוך זמן קצר כך שגם את זה אני לא יכולה לעשות). מוצרי חלב אינו מוכן לאכול למעט מדי פעם מעדן חלב. מה שכן, הוא שותה בכל יום כמעט ליטר שלם של חלב מועשר (חלב פרה, אך בתוספת מרכיבים זהים לתחליף חלב אם). את החלב הוא שותה בבוקר כשהוא מתעורר, ובערב. סוגי האוכל היחידים שהוא מוכן לאכול הם- פסטה, אורז, תפו"א- אך ורק בגירסתו הלא בריאה (צ'יפס, ובבלגיה, בה אנחנו חיים, זה מזון מאוד פופולרי בכל מקום), ומבחינת מוצרים מן החי-עוף, בשר טחון שאני מכינה לו ממנו קציצות או המבורגר. פירות- אך ורק תפוחים או אגסים. לצערי אני נאלצת לעיתים להתפשר על אוכל שאינו בריא, רק בגלל שאני רוצה שהוא יכניס משהו לפה. אני אשמח לשמוע על פתרונות אפשריים לפתרון המצב, בעיקר מהמקום של איך לשכנע אותו לאכול סוגי מזון אחרים, כדי שאוכל להעשיר את הכריכים שלו בתכולה קצת יותר מזינה. תודה מראש!!

תזונה לא מגוונת

צריך להעריך על ידי דיאטנית ילדים האם מה שאוכל בסה"כ במהלך היום מספק לו את הצרכים התזונתיים. תמצאי לך מישהי שזה תחום התמחותה. לשכנע אותו אני לא בטוחה שתצליחי. אני לעומת זאת היתי מפסיקה לשלוח לו כריכים לגן ומאפשרת לו להתרגל לארוחות בגן. בנוסף ליטר חלב זה הרבה וכדאי להתחיל להפחית לכיוון 500 מ"ל בלבד ביום. מכיון שנראה שאוכל מה שטעים לו ולאו דוקא סוג מסוים של טעמים או מרקמים אני חושבת שהבעיה היא יותר התנהגותית וכדאי לקבל עזרה גם בתחום הזה.

למעלה