תזונה לכלב חולה בסרטן לסת

תזונה לכלב חולה בסרטן לסת

שלום, צ'ארלי לברדור מעורב גדול, בן כמעט ארבע. אובחן לפני שלושה שבועות עם סרטן בלסת. לא נעשתה ביופסיה לבירור סוג הסרטן, כיוון וזה לא משפיע על הפרוגנוזה (הרעה מאד) והאיזור בלתי ניתן לניתוח. הוחלט בעצה עם רופאיו להקל על כאביו כמה שאפשר בינתיים, וכשנראה שהוא סובל, נרדים, אבל חשוב לציין שכרגע הוא מבסוט לגמרי וטוב לבב. התרופות שהוא מקבל כרגע הן פרביקוקס (1 ליום), וארבעה צפורל ליום. הבעיה עם התזונה שלו היא שהוא לא מסוגל ללעוס מזון רגיל (היה אוכל רויאל קנין), גם לא כשמרטיבים לו את הגרגרים, ולכן עברנו להאכיל אותו בקופסאות שימורים, מתוך הנחה שזה לא לעוד זמן רב...הבעיה היא שזה גורם לו לנשירה חסרת תקדים. אני מניחה שזה כי האוכל הזה הוא לא בדיוק פסגת התזונה המאוזנת. השאלה היא האם יש טעם והאם בכלל אפשרי להשלים לו את התזונה בתוספים (ויטמנים אולי?) והאם יש סיכוי שזה יקל עלינו את הנשירה (לו זה לא מפריע בכלל
)?

מצטער לשמוע

הי מקוה שבינתיים ימשיך להרגיש טוב - מה שאני יכול להציע זה במקום לנסות לחפש איך לאזן את המזון הלא מאוזן, אפשר לנסות בכל זאת את המזון היבש. מה שאני מציע זה לנסות להרטיב אותו בקצת מים ואם צריך גם לטחון בבלנדר (אפשר לקנות בשביל זה בלנדר פשוט שישמש רק לזה) ברוב המקרים כלבים כאלה כן יכולים ללקק ומסתדרים עם "משחה" מסוג זה. אפשר לווסת את רמת הנוזליות באמצעות כמות המים מקוה שיעזור בהצלחה ארז

תודה רבה ../images/Emo13.gif

אבל הוא לא מסכים לאכול את הגרגרים הרטובים, גם כשמערבבים את זה עם השימורים, ניסיתי אפילו מידת רטיבות שונה בכל פעם לראות אם יש הבדל, אבל בכל פעם הוא מלקק כמה לקים ונוטש. אני אשמח לשמוע אם יש לך רעיון אחר, כי חשוב לי מאד כן להאכיל אותו בצורה מסודרת כל עוד הוא איתנו...

ואם תנסי לטחון בבלנדר כמו שד"ר ארז הציע?

לערבב אוכל יבש עם מים ואולי מעט שימורים ולטחון. מצטערת לשמוע על הכלב, מקווה שהזמן שנותר לו יהיה מאושר ונטול כאבים

snupkin

New member
יש גם אוכל רטוב איעותי

כדאי להתייעץ עם הוטרינר המטפל - יש פחיות אוכל רטוב (חלקן רפואי) שיכולות לספק תזונה מאוזנת ואיכותית למשך תקופה ארוכה. אצלנו זה אמנם היה חתול, אבל אוכל רטוב איכותי החזיק אותו מצוין חודשים ארוכים בתקופה שהסרטן שלו היה בנסיגה. יכול להיות גם שהרטוב הספציפי שאתם נותנים לו לא עושה לו טוב (גם אם הוא נחשב אוכל טוב) ואם תחליפו לאוכל איכותי אחר מצב הפרווה ישתפר.

לי יש כלבה סרבנית אכילה

בישלתי לה כמה שוקי הודו עם חופן אורז, הפרדתי את הבשר מהעצם וטחנתי את הכל.

הגידול נמצא בלסת העליונה

מאחור, ממש מתחת לעין. שלוש השיניים האחוריות נפלו לו, וזה האיזור שזה נמצא בו, פחות או יותר.

למעלה