תזוזה לא חלקה של התריס בארגז לחם מבמבוק

evike

Active member
מנהל
שאלתי אתמול בלילה בפורום עשו זאת במו ידיכם, שואלת גם כאן.

התחדשתי בארגז לחם מבמבוק. התריס המעוגל שעולה ויורד כדי לפתוח ולסגור את הארגז, לא זז בצורה חלקה. מה ניתן לעשות או למרוח על המסילה כדי שהתריס יעלה וירד חלק?
אני מצרפת תמונה של הארגז.
תודה וסופ"ש נעים.

קבצים מצורפים

• ארגז לחם.jpg
    ארגז לחם.jpg
    KB 28.3 · צפיות: 3

trilliane

Well-known member
מנהל
שאלתי אתמול בלילה בפורום עשו זאת במו ידיכם, שואלת גם כאן.

התחדשתי בארגז לחם מבמבוק. התריס המעוגל שעולה ויורד כדי לפתוח ולסגור את הארגז, לא זז בצורה חלקה. מה ניתן לעשות או למרוח על המסילה כדי שהתריס יעלה וירד חלק?
אני מצרפת תמונה של הארגז.
תודה וסופ"ש נעים.
תרסיס סיליקון (קונים בטמבורייה). לרסס בעדינות רק שם, באוויר הפתוח, כשהארגז ריק.

evike

Active member
מנהל
@trilliane, נראה לי שההצעה שלך לא רעה.
ניסיתי עם נר, לא ממש השפיע. אז שמתי את סיליקוני בכפי, מרחתי כמה טיפות על נייר סופג, חזרתי על מריחת המסילה כמה פעמים, והתזוזה הרבה יותר חלקה. כמעט לגמרי. מה שנשאר, זה הרעשון שממשיך להופיע בכל פעולה. לא חזק ולא נורא. יכול להיות שעם הזמן גם זה ישתפר. ואולי אחזור על הפעולה מידי פעם, ואולי השימוש בתריס ישנה מעצמו את הבעיה במשך הזמן.
תודה ושבת שלום.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שעווה של נר? סבון (קשה) שקצת מרטבים אותו כדי שיתרכך? משהו מאלה. יש לי תריס של ארון "מוצרי חשמל" שגם עולה בקושי אבל יורד בקלות. שעווה עזרה, אבל בגלל אורכו, לא הכי טוב שיש.

evike

Active member
מנהל
תודה.
האמת, חשבתי על נר (שעווה), ואישי חשב שאולי כדאי לשייף עם נייר זכוכית עדין.
בקשר לסיליקון, האם כמה טיפות סיליקון (למשל אלה המיועדים לקצוות שיער) על סמרטוט או נייר סופג, גם יכול לשמש למטרה הזאת?

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה.
האמת, חשבתי על נר (שעווה), ואישי חשב שאולי כדאי לשייף עם נייר זכוכית עדין.
בקשר לסיליקון, האם כמה טיפות סיליקון (למשל אלה המיועדים לקצוות שיער) על סמרטוט או נייר סופג, גם יכול לשמש למטרה הזאת?
מניסיון חיי שעווה מרוחה מגדילה את החיכוך, רק הגימור שלה חלק, אבל לא הייתי מתחילה לטפטף נר.

אין לי מושג בעניין סיליקון כזה, בעיקרון כל נוזל סיכה שמשמן ומקטין את החיכוך יכול לעבוד, השאלה אם לא ישאיר דביקות שתספח אבק ולכלוך ואז יקרה ההפך...
לדעתי שווה להשקיע בתרסיס סיליקון, זה לא יקר ושימושי בבית במצבים דומים כמו מגירות, מסילות ועוד.

evike

Active member
מנהל
ברור שלא מטפטפת נר. לקחתי נר לבן של חנוכה שנשאר לי, חתכתי כדי לקבל קצוות חדים והעברתי על המסילה. לא עזר.
הסיליקון נמרח בכמות קטנה, פתחתי וסגרתי את המכסה, ואף העברתי נייר זכוכית.
המצב הרבה יותר טוב, אם כי לא פרפקט. הרעש עדיין נשאר. גם העברתי נייר סופג כדי למנוע דביקות.
אם לא יסתדר, אקנה תרסיס סיליקון.
תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
ברור שלא מטפטפת נר. לקחתי נר לבן של חנוכה שנשאר לי, חתכתי כדי לקבל קצוות חדים והעברתי על המסילה. לא עזר.
הסיליקון נמרח בכמות קטנה, פתחתי וסגרתי את המכסה, ואף העברתי נייר זכוכית.
המצב הרבה יותר טוב, אם כי לא פרפקט. הרעש עדיין נשאר. גם העברתי נייר סופג כדי למנוע דביקות.
אם לא יסתדר, אקנה תרסיס סיליקון.
תודה
ודאי שנר לא עזר, זה בדיוק מה שכתבתי – שעווה מרוחה מגדילה חיכוך... רק הגימור חלק (כשהיא נוזלית ומתקשה) ולכן טיפות שעווה חלקות מבחוץ, אבל זה לא מעשי לטפטף.
העיקר שמצאתם פתרון.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מניסיון חיי שעווה מרוחה מגדילה את החיכוך, רק הגימור שלה חלק, אבל לא הייתי מתחילה לטפטף נר.

אין לי מושג בעניין סיליקון כזה, בעיקרון כל נוזל סיכה שמשמן ומקטין את החיכוך יכול לעבוד, השאלה אם לא ישאיר דביקות שתספח אבק ולכלוך ואז יקרה ההפך...
לדעתי שווה להשקיע בתרסיס סיליקון, זה לא יקר ושימושי בבית במצבים דומים כמו מגירות, מסילות ועוד.
לא דיברתי על טפטוף של נר אלא על מריחה. הוא די "בעובי המתאים". סבון גם טוב. את הסיליקון איני מכיר והחשש שלי הוא, שאם מדובר בחומר נוזלי או צמיג, הוא יתפוס אבק ופירורים ובסוף הוא יהווה מטרד יותר ממה שהוא טוב. אבל אולי אני טועה, כי כפי שכתבתי, איני מכיר את החומר ואת התנהגותו לאורך זמן. אם צריך לחזור שוב ושוב על הפעולה, זה כבר סוג של חצי כישלון.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא דיברתי על טפטוף של נר אלא על מריחה. הוא די "בעובי המתאים". סבון גם טוב. את הסיליקון איני מכיר והחשש שלי הוא, שאם מדובר בחומר נוזלי או צמיג, הוא יתפוס אבק ופירורים ובסוף הוא יהווה מטרד יותר ממה שהוא טוב. אבל אולי אני טועה, כי כפי שכתבתי, איני מכיר את החומר ואת התנהגותו לאורך זמן. אם צריך לחזור שוב ושוב על הפעולה, זה כבר סוג של חצי כישלון.
אני יודעת שלא דיברתם על טפטוף נר, אבל זו הדרך היחידה (המוכרת לי) שהגימור יצא חלק! אז למה לדבר על נר בכלל? שעווה לא מקטינה חיכוך...

תרסיס הסיליקון שהזכרתי מחזיק שנים. יש לנו במטבח מתקן לאחסון ירקות ופירות עם מגירות פלסטיק פשוטות והן היו קצת נתקעות אז ריססתי סיליקון. מאז ועד היום הן נעות כ"כ חלק שצריך להיזהר לא לשלוף אותן עד הסוף... 😆

למעלה