תושב עכו נקלע לחובות והציע למכור כליה

תושב עכו נקלע לחובות והציע למכור כליה
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4909433,00.html

נביל הנידי, בעל חומוסיית "כף הזהב", עורר סערה כשהעלה את ההצעה בפייסבוק בעקבות חוב של 230 אלף שקל ודרישה לפנות את העסק שהקים אביו ב-.1975. החברה לפיתוח עכו העתיקה: אם בית המשפט יסכים לדחות את צו הפינוי, לא נתנגד

יפה ברנס

נביל הנידי, בעל חומסיית "כף הזהב" בעכו, עורר השבוע סערה בעיר, לאחר שהעלה פוסט בפייסבוק שבו הציע למכור אחת מכליותיו כדי להיחלץ מהמשבר הכלכלי שבו הוא נתון. קבלת תשלום עבור תרומת איברים אסורה על פי החוק, אולם בעקבות הפוסט קראו תושבים רבים לרשויות להתערב ולסייע.

הנידי, המוכר לרבים באזור, חויב להתפנות מהמסעדה שלו עד ל-23 בינואר בעקבות צו של משפט. הצו הוצא לבקשת החברה לפיתוח עכו העתיקה, שהנכס נמצא בבעלותה החלקית, ולטענתה בעל העסק צבר חוב עבור דמי שכירות בסכום כולל של כ-230 אלף שקל.

הנידי: "אבא שלי הקים את העסק בשנת 1975 וקרא למקום 'כף הזהב'. אנחנו מחזיקים ב-60 אחוז מהנכס, והחברה לפיתוח עכו העתיקה מחזיקה ב-40 אחוז.

"בשנת 2005 אבי הלך לעולמו, ואחי ואמי לקחו על עצמם את ניהול המסעדה. באותה תקופה עבדתי במפעל. לפני כשבע שנים נכנסתי לנהל את העסק, ומאז החובות הולכים ומצטברים".

הנידי מוסיף כי אשתו חלתה, ובשל הצורך לטפל בה, הוא נעדר מהעסק: "לצערי, החובות הלכו ונערמו. בדרך עשיתי המון טעויות, אבל ניסיתי בכל כוחי. זה גם לא סוד שהעסקים בתקופה האחרונה לא כל כך משגשגים בעכו, לא רק אצלי, אצל כולם.

"הצו שמרחף מעל לראשי שבר אותי לרסיסים. אני לא רוצה לאבד את המסעדה, מקור הפרנסה, ולכן אני מוכן למכור כליה. אני מאוד רציני. אין לי ברירה אחרת".

מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה, דודו הררי, האם תהיו מוכנים לדחות את הפינוי ולנסות ולתת להנידי הזדמנות להחזיר את חובותיו?

"אם בית המשפט יסכים לדחות את הצו, אני לא אתנגד לדחייה. להנידי ניתנו אינספור הזדמנויות לכסות את החוב ולהסדיר את העניין, כולל פרישת החוב לתשלומים והסדרים נוספים, והוא לא עמד בהן".

למעלה