תוקף סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין

מצב
הנושא נעול.

guyale

New member
תוקף סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין

תוקף סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין
האם נכון שחתימה על סעיף 14 יותר מ- 3 חודשים מיום החתימה על חוזה ההעסקה בעצם הופכת אותו ללא תקף? תודה מראש למשיבים...
 

שיר ורד

New member
אכן

תוקף סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין
האם נכון שחתימה על סעיף 14 יותר מ- 3 חודשים מיום החתימה על חוזה ההעסקה בעצם הופכת אותו ללא תקף? תודה מראש למשיבים...
אכן
סעיף 14 קובע שתשלום לביטוח מנהלים או קרן פנסיה לא יהוו החלופה לתשלום פצויים , אלא אם כן התשלום נעשה מכח הסכם חופשי, או חתימה על הסכם מיוחד על פי תקנות שהוצאו במיוחד לכך. על פי התקנות הכלליות שהוצאו, יש לחתום על ההסכם תוך 3 חודשים מתחילת תקופת עבודתו של העובד. יתכן שחברות גדולות קבלו היתר מיוחד המאפשר להן להחתים את העובד מאוחר יותר.
 
מצב
הנושא נעול.
למעלה