תופעות לוואי של פרוגסטרון או סתם משהו ויראלי שתפסתי?

תופעות לוואי של פרוגסטרון או סתם משהו ויראלי שתפסתי?

אני מקבלת הפעם תמיכה של 3 אוטרוגסטן ליום, כבר 10 ימים (ופעם בחמישה ימים גם פרוגסטרון ריטארד) לאחר החזרת עובר מוקפא לפני שבוע (ע"ב ביוץ טבעי)
עד היום קיבלתי תמיכת קרינון בכל ההחזרות (לפעמים עם תוספת גסטון, או פרוגסטרון ריטארד) ולא היו לי תופעות לוואי מיוחדות. מקסימום קצת נפיחות בבטן- לא בטוחה שזה אפילו נבע ישירות מזה
לאחרונה הגענו למסקנה שהקרינון כנראה לא משפיע על הגוף שלי מספיק (יש לי נטיה לפרוגסטרון נמוך בד"כ, ועושה רושם שהקרינון לא מעלה את הפרוג' והגוף שלי לא ממש סופר אותו- מחזור מתחיל תוך כדי תמיכה וכו') והחלטנו להחליף לאוטרוגסטן

בינתיים עושה רושם שהאוטרוגסטן אכן מעלה לי את הפרוגסטרון (3 ימים לאחר ההחזרה רמת הפרוגסטרון הייתה 70) אבל בימים האחרונים יש לי המון תופעות לוואי מציקות ואני תוהה אם הן קשורות לתמיכה
מיום שבת יש לי כאבי בטן (לא בבטן תחתונה, יותר באזור הקיבה, סרעפת) ולחץ בבטן. בראשון קמתי עם בחילות והקאתי בבוקר. כל היום הרגשתי כל סמרטוט- כאבו לי השרירים וגם נמדד חום קל
ביום שני המצב השתפר אבל כאבי הבטן צצו מידי פעם שוב וגם היום- מן לחץ באזור הסרעפת שלא עובר
יש לי חוסר תאבון כבר כמה ימים, לא מתחשק לי לאכול שום דבר וכשאני כן אוכלת משהו, אני מתחילה להרגיש בחילה דיי מהר. אפילו צפיה באוכל בטלויזיה עושה לי בחילה (היי מאסטר שף)
בעקרון מצוין בתופעות הלוואי של האוטרוגסטן שהוא עלול לגרום לשינויים בתאבון, בחילה, סחרחורות (שגם התחילו לי בימים האחרונים), קיבה רגיזה וכו'
אבל אלה תופעות לוואי שמצוינות כמעט על כל תרופה כמשהו שעלול לקרות ועד היום לא נתקלתי בזה.
לא זכור לי גם שמישהי כאן התלוננה על תופעות לוואי כאלה.
יצא לכן להתקל? יכול להיות שאלה תופעות לוואי של פרוגסטרון גבוה ובגלל שעד היום התמיכה לא הייתה מספיקה לא נתקלתי בהן?

בלונד23

New member
נשמע כמו תופעות של היריון או וירוס

הלחץ בבטן זה לעתים תופעה של תחילת היריון. תחושה שנתפסה לך הבטן.
בחילה והקאה - כן, אבל לא בשלב לפני בטא.
&nbsp
כאבי שרירים וחום=וירוס או מחלה חיידקית. לא קשור להיריון או להורמונים.
&nbsp
לא מזמן היו לי בחילה, סחרחורת וחוסר תיאבון ואחרי כמה ימים אובחן כברונכיט.

אני מתארת לעצמי שתופעות של הריון מוקדמות מידי לשלב הזה

ולכן אני תוהה אם זו התמיכה החדשה שקיבלתי או שאין קשר וסתם נדבקתי במשהו
האבחנה כברונכיט- הייתה באמצעות בדיקת דם?
הייתי היום אצל רופאת משפחה מחליפה והיא אמרה שזה בטח סתם משהו ויראלי ושכדאי לשתות הרבה ולאכול אוכל עדין
העניין הוא שאני דיי בטוחה שלא מדובר בוירוס קיבה- כי אין לי בלאגן בבטן/שלשולים וגם לא הקאות (חוץ מראשון בבוקר)
זה יותר חוסר תאבון כללי וכאבי בטן
אחרי שחזרתי מהרופאה הכאב התחזק אפילו יותר, פעם הוא בסרעפת, פעם בצידי הבטן מעל הטבור ועכשיו במרכז הבטן מתחת לטבור וזה מקרין כאב לגב
קשה לי לעמוד ליותר מדקה בגלל הכאב...
אוף.... נראה לי שאלך מחר שוב לקופ"ח

בלונד23

New member
כמה ימים עברו מהטיפול?

האבחנה כברונכיט היתה רגיל, ע"פ הקשבה לסימפונות בסטטוסקופ. מסתבר שיש ברונכיט ללא שיעול, התלונה שלי היתה על ליחה, אבל זה התחיל מתשישות מלווה בבחילה וסחרחורת חצי יום, אח"כ יומיים בלי שום כלום, ואז בבת אחת התחיל הברונכיט. לפעמים החידק דוגר כמה ימים ואז מתפרץ.
&nbsp
השאלה אם יש כבר תסמיני היריון תלויה בכמה ימים עברו מהטיפול, מתי צפויה הבטא?

בלונד23

New member
עכשיו ראיתי שכתבת שבוע. חכי למומחיות המוקפאים

אני באמת לא יודעת ממתי מתחילים תסמינים.
ואולי זה אינדיבידואלי.
תלוי גם בן כמה היה העובר, אם היה בלסטו אז הוא יותר בוגר ואז אולי באמת כבר הבטא גבוהה מספיק כדי שיהיו תסמינים?
&nbsp

העובר שהוחזר בן שלושה ימים

נראה לי שתסמיני הריון מוקדמים מידי- כי בשלב הזה, גם אם נקלט, לא אמורה להיות בטא (או ממש ממש נמוכה) ועד כמה שזכור לי הורמון הבטא הוא זה שגורם לבחילות, הקאות וכו'
מה שכן- הכאבים החריפו אתמול בלילה, כבר שקלתי ללכת למוקד כדי להבדק, אבל החלטתי להתקלח לפני זה ולשים את האוטרוגסטן האחרון לאותו יום לפני שאצא
לאחר מכן שכבתי קצת (ע"פ ההוראות של האוטרוגסטן) וכנראה נרדמתי לכמה שעות... וכשהתעוררתי הכאב עבר!
איכשהו נראה לי שזה כן קשור אצלי ספציפית לפרוגסטרון. ביום שבת נטלתי את האוטרו' האחרון בשעה מאוחרת מידי (משהו כמו 4 בלילה) כי נרדמתי ושכחתי מזה- וכבר כשהתעוררתי ב4 התחילו כאבי בטן ובחילות שנמשכו למחרת
בראשון נטלתי את האוטרו' בזמן כל היום- ובשני לא היו כאבים
ואז שוב, בשני נרדמתי והתעוררתי רק לקראת 4 עם כאבי בטן (ואז נטלתי את האוטרו') ובשלישי היו כאבי בטן
בשלישי בערב נטלתי את זה בזמן והיום- רביעי.... אין כאבים
אולי משהו באיזון רמות הפרוגסטרון אצלי מתחרפן כשהרמה יורדת וגורם לכאבים ובחילות. אני רק מקווה שלא גרמתי נזק לעובר באיחורים- אם השתרש....

לא מבינה מה קרה לי ולמה שכחתי פעמיים ליטול את התמיכה בזמן בלילה... לא מתאים לי

בלונד23

New member
אני כמעט בטוחה שרמת פרוגסטרון לא קשורה לכאבים

אחרת את היית בכאבים ל החיים עם כל שינוי במהלך החודש, נכון?
איך את מרגישה היום? יש כאבים?
עצם זה שאת לא ישנה בלילות וקמה כל פעם ב-4 בבוקר זה כבר בטח גורם לך תשישות. נסי לשים לך שעון מעורר לתזכורת.

היום קמתי בבוקר ונעלמו הכאבים

אתמול בלילה כאב כל כך עד שלא יכולתי לעמוד ישר בגלל הכאב
ממש משונה.... מקווה שימשיך תקין ולא יחזרו הכאבים

&nbsp
אני ישנה בלילות, אלה סתם יומיים שבהם נרדמתי לפני שנטלתי את האוטרוגסטן
בד"כ אני מתעוררת לרגע באמצע הלילה, רואה מה השעה וממשיכה לישון בלי לזכור למחרת שקמתי, אבל מכיוון שנזכרתי שפספסתי את האוטרוגסטן האחרון (וגם בגלל כאבי הבטן שצצו ב4 בלילה) זינקתי מהר לאמבטיה- לקחת את הכדור
&nbsp
מעכשיו- אכוון שעון מעורר לתזכורת- בטוח. זה היה מעצבן לקום וגם מלחיץ קצת (המחשבות הרגילות "מה אם הרסתי הכל בגלל שלא לקחתי בזמן"). מיותר

&nbsp

בלונד23

New member
ומה גוטמן אמר על הכאבים הללו?

אני מניחה שהתייעצת איתו, ספרי מה היה לו לומר על כאבי הבטן. הוא לא הזמין אותך לUS?

לא עדכנתי אותו למען האמת

התכוונתי לחכות למחרת ולראות אם זה ממשיך- בינתיים זה נפסק

Rמחכה7

New member
היו אצלי חודשים שסבלתי מבחילות והקאות אחרי החזרה...

אני נטלתי אנדומטרין
רק אצלי זה היה בלי חום
&nbsp
אבל היו חודשים שעבר בלי שום תופעות לוואי
כך שהתופעה שאת מתארת יכולה להיות גם תוצאה של הפרוגסטרון (למרות שחום לא נראה לי קשור..)
&nbsp
מאחלת לך בשורות טובות בקרוב

החזרה לאחר שאיבת ביציות?

או החזרת מוקפאים?
כי סביר להניח שגם לגירוי יתר יש קשר אצל חלק מהנשים לתופעות שתיארת

Rמחכה7

New member
למיטב זכרוני

זה היה אחרי שאיבה, אבל לא נראה לי שזה רק מהגירוי כי לא היו לי סימנים אחרים (הבטן לא התנפחה לא הרגשתי את השחלות, כמו בשאיבות אחרות שבהן היה גירוי קל)
&nbsp
יש לציין שכנראה באופן כללי אני רגישה לענין ולשינויים הורמונלים,
לא פעם כשלקחתי גלולות (לפני טיפולים וכו') סבלתי מבחילות והקאות ברמה כזאת שכמעט ולא אכלתי כלום
כך גם בהריונות
&nbsp

גם לי היו בחילות והקאות עם גלולות

לקח המון זמן והחלפות לא מעטות של סוגי גלולות עד שמצאנו עד הסוג שלא גרם לי לבחילות (בעיקר בבקרים. לפעמים הייתי מתעוררת משינה מהבחילות)
&nbsp

nemesis4

New member
איך את מקבלת את הפרוגסטרון?

ואגינלית או אורלית?
כי בתור נרות זה עושה פחות בעיות
אורלית שמעתי על כמה בחורות שמגיבות כמוך

אני מקבלת תמיד כתמיכה ואגינלית

בבליעה- אמור להיות פחות אפקטיבי (ובאופן כללי, כדורים שעוברים אצלי דרך הקיבה נוטים לעשות בלאגן)

למעלה