תופעה לא נעימה - קבצנים ברכבת

מצב
הנושא נעול.

harhanegev

New member
אדם המגדיר עצמו כאתאיסט הוא חסר דת
ונסיון לשכנע לחזור בתשובה יהודית הינו אקט מיסיונרי, ולא, ממש לא משנה איך היהדות ו/או מדינת ישראל מגדירה את דתו של אביו.
האתיאיסטים הם אחוז זניח ואפסי בישראל.
כמעט כל היהודים מגדירים עצמם כיהודים, ומתחלקים בערך שליש-שליש-שליש בין חילוניים, מסורתיים, ודתיים (חרדים כלול בתוך דתיים כמובן). יש כל מיני אנשים שחיים בבועה התל-אביבית ונדמה להם שמה שהם רואים בטלויזיה ו/או קוראים בעיתון זו המציאות בישראל. אם יוצאים מהבועה ומבקרים גם בפריפריה, מתחילים להבין שהחילוניות הנלחמת היא אחוז קטן מאוד מהאוכלוסיה היהודית, אחוז קטן שעושה הרבה רעש.

443

New member
לא עברית דרומית. אתה פשוט משקר.
אנשי חב"ד / ברסלב / ש"ס וכו' אינם מנסים לשכנע בני דת אחרת או חסרי דת. הם מדברים אך ורק עם אנשים המשתייכים לדת היהודית. יהודי חילוני הוא יהודי, הוא לא חסר דת.
משקר היא מילה חזקה משהו, אתה לא חושב.
לקרוא למישהו שקרן? אתה יודע כיצד ליצני ברסלב מתנהגים? או הכת המשיחית פוליטית המתקראת חב"ד? אני פשוט משקר. טוב. התבייש לך על כל צחצוחי לשונך המזוייפים!

harhanegev

New member
משקר היא מילה חזקה משהו, אתה לא חושב.
לקרוא למישהו שקרן? אתה יודע כיצד ליצני ברסלב מתנהגים? או הכת המשיחית פוליטית המתקראת חב"ד? אני פשוט משקר. טוב. התבייש לך על כל צחצוחי לשונך המזוייפים!
כן הגננת.
אני הולך תיכף ומיד לעמוד בפינה.

443

New member
לא עברית דרומית. אתה פשוט משקר.
אנשי חב"ד / ברסלב / ש"ס וכו' אינם מנסים לשכנע בני דת אחרת או חסרי דת. הם מדברים אך ורק עם אנשים המשתייכים לדת היהודית. יהודי חילוני הוא יהודי, הוא לא חסר דת.
אגב, אם זו רמת טיעוניך, אינך ראוי להתייחסות

נכון או לא נכון,טוב או פסול,מיסיונריות זה לא.
את השפה העברית לא את תשני ולא אני אשנה. בדיוק כשם שאוטובוס אינו נקרא שולחן, מחזיר בתשובה אינו נקרא מיסיונר.
דווקא כן,
יש הרבה מקרים בהם השפה משתנה בעקבות האנשים (למעשה תמיד), ולפעמים בצדק. במקרה הזה - בצדק.

shuky1

New member
מבחינתי, כל הטפה לאמונה בדת כלשהי
מוגדרת על ידי כמיסיונריות, גם אם הדבר איננו מדוייק הגדרתית. אני גם לא מבדיל בין נשואי ההטפה - בין אם מדובר בילידים אפריקאיים ובין אם מדובר ביהודים חילוניים הדבר פסול בעיני מוסרית באותה מידה.
ליורוניצן - דעתי כדעתך.

elians

New member
קופה צהובה זה אומר...
שזה של ישיבה כלשהי.... אבל.... בד"כ זה ברסלבים למינהם אבל אם מדובר בקבצן שמקבץ לעצמו,זה מרגיז
מה זה משנה אם זה לישיבה או לאדם פרטי
אם כבר לתרום לאדם פרטי נחשב מעשה יותר משמעותי מאשר ברסלב או בחור ישיבה כלשהו.

amit1270

New member
שלום, באופן כמעט קבוע אני רואה אדם שנוסע בין תחנות ת"א אוניברסיטה ות"א הגנה שמקבץ נדבות ברכבת. היום המשיך לנתב"ג... חות מזה אחה"צ בתחנת ת"א ההגנה עמד מישהו ואסף כסף לקופה צהובה בתוך התחנה אחרי שערי הכרטיסים. האם ארועים אלו חוקיים ומי יודע האם הרכבת מטפלת במניעתם ?
חוקי או לא, רצוי להודיע למאבטחים

צביקוש23

New member
שלום, באופן כמעט קבוע אני רואה אדם שנוסע בין תחנות ת"א אוניברסיטה ות"א הגנה שמקבץ נדבות ברכבת. היום המשיך לנתב"ג... חות מזה אחה"צ בתחנת ת"א ההגנה עמד מישהו ואסף כסף לקופה צהובה בתוך התחנה אחרי שערי הכרטיסים. האם ארועים אלו חוקיים ומי יודע האם הרכבת מטפלת במניעתם ?
זה עוד כלום...
לראות את גילי ארגוב כל יום! , פשוט כל יום מקבץ נדבות מעוברי אורח באזור התעשיה הצפוני הלוד זה כבר ממש ממש לא נעים שבוע שעבר הבאתי לו שטר של 50 ש"ח כי ממש ריחמתי עליו

ה דרומי

New member
זה עוד כלום...
לראות את גילי ארגוב כל יום! , פשוט כל יום מקבץ נדבות מעוברי אורח באזור התעשיה הצפוני הלוד זה כבר ממש ממש לא נעים שבוע שעבר הבאתי לו שטר של 50 ש"ח כי ממש ריחמתי עליו
אחי יש לך שקל למנה

amit1270

New member
שלשום בנתב"ג ראיתי גרסה מתקדמת יותר:
אישה בגיל העמידה יושבת באולם "שחקים" במקדונלדס ובאנגלית צחה מבקשת Few Shekkels to buy something to eat...
לפחות היא לא אמרה שהיא צריכה כמה שקלים
בשביל הטיסה ללונדון...

mister K

New member
זה עוד כלום...
אם תמשיך לתת לו 50 שקל הוא ימשיך לעמוד שם...

מצב
הנושא נעול.
למעלה