תוספת תלות בזולת...

semes100

New member
תוספת תלות בזולת...

יש לנו ילד אוטיסט עם עוד מגבלות ועשינו גם ועדה של תלות בזולת וקיבלנו 5 נקודות, משמע
שהוא תלוי אבל אמרו לנו מביטוח לאומי שלא מקבלים תוספת קצבה, זה עדיין לא מיושם או לא יצא לפועל אלא רק
הנחה בחשבון חשמל- האם זה נכון?

TikvaBonneh

New member
צריך 10 נקודות כדי לקבל תוספת תלות.

קחו את הפרוטוקול של הועדה, תעברו טוב על כל הנקודות שנרשמו ותתכוננו יותר טוב לפעם הבאה... על כל השאלות תענו לא! הוא לא עושה X באופן עצמאי.

TikvaBonneh

New member
בהחלט

רק שהם רוצים תשובות נחרצות, ואצל אוטיסטים הרבה פעמים אין תשובה נחרצת. התפקוד מאוד דינאמי ואי אפשר לדעת. הם רגילים לילדים שהתשובה היא 100% כן או 100% לא. אין לפעמים. גמול? לפעמים, מתלבש לבד? לפעמים. אוכל בעצמו? לפעמים. הם לא מבינים את זה.

semes100

New member
רשמנו הכל לא

בוועדה הוא החליט שהילד יכול לאכול לבד, בכל מקרה הוא נתן 5 נקודות שזה תלות בזולת.
איפה רשום מתי מקבלים קצבה נוספת, כי כששאלנו בביטוח לאומי היא אומרת שתלות בזולת אף פעם לא מקבלים קצבה
אלא רק הנחה בחשבון חשמל, אם כי יש תכנונים שהם יקבלו גם קצבה.

magal101

New member
תקווה, אם כל הכבוד, אני לא חושב שזה נכון

זה נכון שיצא עידכון בינואר 2015 אבל זה לא תקף, לא מיישמים את זה בגלל כל הבלאגן בממשלה.
מי שעושה תלות בזולת ומקבל את מלוא הנקודות, לא מקבל קצבה נוספת- אם יש כאן מישהו שמקבל
משהו שמעבר ל-2560 של ילד נכה אוטיסט וקיבל משהו בגלל תלות בזולת אני אשמח לשמוע אבל כרגע
ביטוח לאומי מעניק רק הנחה בחשבון חשמל ותו לא.

magal101

New member
נכון, אבל בפועל הדברים האלו לא מיושמים

לא תמצאי אף הורה לילד אוטיסט שמקבל תוספת קצבה של תלות בזולת,
רק את ההנחה בחברת חשמל.

magal101

New member
אוקיי, תשאלי אותו כמה נקודות קיבל הילד שלו

אם הוא מקבל, אז מדובר בתלות מלאה לגמרי, כל הנקודות ולא נקודה פחות.

TikvaBonneh

New member
אני אשאל

רק מעשר נקודות ומעלה מקבלים את התוספת. מה זה כל הנקודות? לא הבנתי.

magal101

New member
נקודות של תלות

ילדים אוטיסטים לא מסוגלים להגיע אף פעם ל-10 נקודות ולכן לעולם לא מקבלים את הקצבה.
בשביל להגיע ל-10 נקודות, הילד צריך להיות במצב שבו כל הזמן הוא צריך מישהו לידו.

TikvaBonneh

New member
הוא בטוח מקבל את התוספת תלות

אבל הוא לא זוכר כמה נקודות הם קיבלו. אני אציק לו שיבדוק.

למעלה