תוכונים

שקדוש13

New member
תוכונים

לפני כחצי שנה שמתי בית הטלה בכלוב התוכונים שלי, הביצים לא איחרו גם הם להגיע אך לאחר כ- 6 (!) הטלות של התוכונית עדיין אין שום גוזלים. ב-3 ההטלות הראשונות התוכונית זרקה את הביצים מבית ההטלה והמשיכה בהטלה חדשה אך כבר זמן רב שהביצים עדיין בכלוב והיא אינה מסלקת אותן מהכלוב. הצצתי בבית ההטלה מבלי לפתחו ושמתי לב שהיא ממשיכה לשבת על כמות נכבדת של ביצים (כ- 20, בניהם גם שברי ביצים). הבנתי שכנראה הבעיה היא בזכר שאינו מפרה את הביצה אך בכול זאת , יש משהו שאוכל לעשות בעניין על מנת שהביצים יופרו?האם להיתערב לתוכונית ולהוציא את הביצים(שמתקרבים לכלוב היא נכנסת לבית ההטלה מבלי להסס ולא נותנת לאיש לגעת בו). אשמח לקבל תשובות לשאלותי :) שקד.

yairy99

New member
אני לא מומחה

אבל אני מציע שתיתן לה לנוח קצת...כי בכל זאת 6 הטלות זה הרבה. חכה לתשובה בקשר לזכר כי בזה אני לא מבין.

yairy99

New member
שכחתי להגיד

כדי שהיא תנוח אתה צריך להוציא את תא ההטלה. אני לא זוכר בדיוק לכמה זמן חכה לתשובות

Li0rLevi

New member
חשוב לשים להם הרבה סידן בכלוב

הסידן חשוב כי כשהנקבה מטילה ביצים היא מאבדת הרבה כוחות ולכן חשוב לשים לה סידן. בקשר לזכר אין הרבה מה לעשות פשוט להחליף את הזכר בזכר אחר ולקוות שהם יתחברו טוב ויהיה ביצים ואולי גם גוזלים.. נ.ב יכול להיות שהבעיה היא בנקבה ולא בזכר....

שקדוש13

New member
... ...

אני מניחה שזו לא הבעיה כי יש אבן סידן בכלוב... בכול זאת תודה על התשובה ... : ]

rl asaf

New member
אתה מקפיד על .....

אני גידלתי המו המון תוכונים ותמיד שהזכרתי זאת דאגו להגיד לי להקפיד לתת להם לפחות פעמיים בשבוע ביצה קשה מומלץ עם הקליפה אבל אני פחדתי שיחנקו לי מהקליפה אז קילפתי אותה בשבילם והבאתי להם ביצה קשה מקולפת אני מדבר איתך על הביצה מהסיבה שבביצה את המרכיבים התזונתיים חלמון וחלבון שיעזרו מאוד לבניית הביצה של הנקבה תבדוק לא נראה לי בעיה בזכר ותתן לנקבה לנוח לתקופה של חודש חודש וחצי (אנא תקנו אותי אם אני טועה) (מצטער על הניסוח הדל השעות בלילה קשות )

שקדוש13

New member
../images/Emo51.gif על התשובה ....

אהה תודה אני אתחיל להקפיד על זה

למעלה