תובנות ראשוניות

ברוכי2

New member
תובנות ראשוניות

1 אורן אהרוני הוא הנאחס ואשם העיקרי, פעם אחרונה שהוא טס, פעם הבאה אני אקח את הקרדיטציה שלו ואשמור עליה אצלי.
2 וברצינות, נגיד שמחר הפנטזיה של רוב עם ישראל מתגשמת ויעל ארד מחליפה את ורשביאק בתפקיד. מה אז? מה היא צריכה לעשות? מה היה צריך לעשות ורשביאק/לוסטיג שהם לא עשו? אולי נקרא פה רעיון מבריק או שמא כולם כמו טמבלים מצויים יודעים רק לדקלם את המנטרה של ורשביאק הביתה?
3 ואחרון חביב, אולי עכשיו נשמע מאיגוד הגודו שחרט על דגלו לפעול בשקיפות מלאה, מה נגמר עם סוסו ומשחת השיניים...

apy ape

New member
באמת המשחת שיניים של סוסו זה מה שחשוב

עכשיו. בטח אחרי שהפרשה התפוצצה לנו בפרצוף כפי שחזית.

BentzWatchJudo

New member
תשובה צינית

יעל ארד תאסוף את כל הספורטאים לסדנה ותלמד אותם "לעבור דרך קירות" וש"מי שרוצה יותר" מנצח.
סדנה מיוחדת לחברה מהג'ודו שבה היא תסביר שהמאצ' אפ לא חשוב, הדבר היחיד שחשוב זה הדירוג העולמי.
באופן כללי היא תמשיך לדאוג לקידום המותג "יעל ארד".

יעל ארד תמשיך לקדם את מה שהיא מאמינה

בו ויש מי שייהלל בחוצות העיר את המקסיוטה.
ואני מצטט מהראיון האחרון "הגעתי לישראל, כי בנבחרת אוקראינה לא קיבלו אותי לנבחרת" , ציונית אמיתית.

לא מכיר מספיק את האג'נדה של ארד ואינני מכיר את כישוריה הניהוליים(אם קיימים), אבל להבדיל זו אישיות שיש מאחוריה קבלות נדירות ולא רק בגלל המדליה שלה.

cscan

New member
אוקיי, אז אתה בעצם חותך ספורטאים עפ"י

רמת ציוניותם.
נהדר.

אני מזכיר שהספורטאי מייצג את ישראל

כשגריר באולימפיאדה. האולימפיאדה לא נוסדה כסידור עבודה לאנשי שמצטיינים בספורט סתם כך, אלא ספורטאים המייצגים את מדינותיהם.

תסביר לי או לכל ישראלי שצריך לשלם מכיסו מימון ממשלתי לספורט אולימפי, למה כדאי לו לממן מכיסו אדם שרואה בישראל, לא יותר מ סידור עבודה?
כאמור נתתי בלי שום בעיה, מקרים הפוכים: שטילוב, טומרקין, אנדיוני למשל ממה שהתפרסם עליהם הם בדיוק האנשים שאני שמח לממן על חשבוני כדי שייצגו אותי.

BentzWatchJudo

New member
הוא גם מצטט רק מה שנוח לו ולא מביא קישור

כדי להסתיר שולריה אמרה ויותר מפעם אחת שהיא גאה לייצג את ישראל.
אבל למה להיות קטנוני?

הקישור הועלה כאן בפורום. אתה מוזמן להעלותו

בשנית...
זה שאדם חוזר על מילים דיפלומטיות מוכרות "גאה לייצג את ישראל", אבל בדרך חושף בלי לשים לבף שהוא בכלל נמצא כאן רק כברירת מחדל, כי הוא לא היה מספיק טוב להתקבל לנבחרת במולדתו מראה שיש כאן בעיקר בלון נפוח. ברור מאליו שהוא היה אורמ את זה גם על "מצרים, או עיראק, או כל מדינה אחרת שהיתה מארגנת לו סידור עבודה.
וזה צריך להזכיר אותה מקסיוטה שרגע לפני האולימפיאדה אמרה שהוועד גזעני "בגלל שהיא רוסיה" ולכן לא נותן לה לתקדם...
מעניין שלטומרקין שטילוב וטובים ורבים אחרים, לא חשבו אפילו להציע להתבשם מאמירות כאלה..

לאנדיוני למשל, שהם כידוע יליד דרום אמריקה, היו מכאן ועד הודעה חדשה אפשרויות לעזוב את הארץ ולקבל הרבה יותר כסף בשנות השיא0דרך חסויות ופרסומות)דרך ייצוג מדינות אחרות , והם בחרו לא לעשות זאת. כי הם ישראלים גאים גם בלי שום קשר לבמה שנותנים להם.

uma cuica

New member
דיון בערוץ 5

עמית ענבר ואיתן אורבך כסף שקעה

גם שם מדברים על זה שהם מצלחים למרות התנאים

יש מספר תחומים שצריך לעבוד עליהם

אם ניקח את מה שהבריטים עשו מאז אטלנטה אחרי שהם זכו רק בזהב אחד והחליטו לשנות את כל הגישה שלהם לספורט הישגי ועד עכשיו שיש להם כבר 21 זהב היום אז אפשר לחשוב על כמה דברים:

1. קודם כל לשים דגש על ענפים מסוימים שבהם לישראל יכול להיות יתרון יחסי + ושכרגע באולימפיאדה התחרות בהם לא גדולה. הבריטים עשו את זה עם ספורט האופניים. הם בנו וולדרום מהטובים מסוגו בעולם הביאו מאמנים מעולים והתחילו להכשיר רוכבי אופניים - היום הם גורפים כמויות אדירות של מדליות בתחום הזה. זה בקלילות התחום הכי מצליח שלהם. אצלנו ניסו לעשות את זה בקטן עם נבחרת הכדורעף נשים של זלינגר ואחרי ארבע (או שמונה?) שנים החליטו לנטוש למרות ההתקדמות (כך דווח לאחרונה). היו כאן הרבה הצעות בשבוע האחרון באיזה תחומים ישראל צריכה להתמקד: אנשים הציעו כדורעף חופים, שיט (לוודא שכל הדגמים מגיעים לכל אולימפיאדה), שחייה למרחקים ארוכים (זו הצעה שלי - כדי לנצל את העובדה שיש היום גם מים פתוחים גם משחים ארוכים בבריכה וגם טריאתטלון) איגרוף לנשים (יש לנו לדעתי אלופת עולם) אני הייתי שם דגש חזק גם על ג'ודו נשים - למרות כל האכזבות זה מקצוע שמחלק ארבע מדליות ולא שלוש והוא עושה את זה בהרבה משקלים שונים ממש כמו באגרוף. באולימפיאדה הזאת בשל מיעוט הנשים שלושה נצחונות היו שווים מדליה - אם הייתה לנו בחורה בכל משקל היה יותר סיכוי. כמובן לקחת עניין כזה ברצינות עולה כסף של השקעה במתקנים ובמאמנים מובילים מחוץ לישראל.

2. מעבר למתקנים ומאמנים, הבריטים הביאו אנשי ניהול מעולים שהקימו קבוצות תמיכה לספורטאים כולל תזונאים, פיזיותרפיסטים, פסיכולוגים גופים שקבעו מטרות ועקבו אחרי ההתקדמות שלהם - בקיצור ניהול מקצועני. כל הספורטאים שזכו כאן הדגישו את מערכות התמיכה המרשימות שהם זכו להם. החסרון - גם זה עולה כסף. ושוב, תצטרך להביא אנשים מחוץ לישראל.

3. עכשיו אתה צריך לחשוב איך למשוך יותר אנשים חזקים לעסוק בספורט אולימפי - אולי עם יותר מיונים המוניים ומבחני סיבולת לבני נוער או ילדים בגילאים צעירים כדי למצוא כבר בגיל בית ספר יסודי אנשים עם פוטנציאל להצליח לעודד אותם ולדחוף אותם. חייבים קאדר יותר גדול של ספורטאים לבחור מתוכו כי הקאדר הנוכחי מצמיח ספורטאים שהם לא מספיק טובים.

4. זה משהו שהבריטים לא עשו אבל זה עוד יתרון יחסי שלנו - לדעתי צריך איכשהו לנצל ולהעביר את הידע הצבאי שיש לנו ביחידות המובחרות בנושאים של סיבולת, עמידה ביעדים ותפקוד תחת לחץ - היחידות המובחרות שלנו מובילות בתחומים הללו בעולם ואני אתפלא אם אין שם ידע ואנשים מקצוע שאפשר לנצל לטובת הספורט האולימפי (וכן אני יודע שספורט הישגי שונה מאוד מצבא אני לא מתכוון שיביאו רסר"ים לוועד האולימפי). אם אפשר איכשהו לקחת גם חלק מהאנשים המובחרים שמגיעים ליחידות האלה אחרי השחרור ולשכנע אותם אחרי הצבא לנסות סוגי ספורט שמבוססים על סיבולת אולי תוציא משם כמה מנצחים וזה בכלל בונוס (אני יודע זה כבר לירות גבוה מאוד).

5. לבסוף - מחשבה על הכנה לאולימפיאדה. ללא ספק השנה שלפני האולימפיאדה מחייבת עבודה ברמה שונה, הרבה יותר אינטנסיבית עם הרבה יותר הבנה וכיוון לעמידה בתנאי הלחץ של האולימפיאדה שהייה באתרים של האולימפיאדה או באתרים סגורים אחרים.

כל זה מחייב לא מעט כסף ורצון של הממסד לשנות שינוי מהותי בתחום הזה ולהביא מדליות באולימפיאדה כמשימה לאומית. אבל אין שום עניין כזה אצל אף אחד בממסד ואין הבנה לא מה הצלחה כזו עושה לשם הבינלאומי והתדמית של המדינה (ע"ע ג'מייקה) ולא על הדחיפה העצומה שזה נותן למוראל הלאומי בתוך המדינה. הצלחה בספורט הישגי לעולם לא יהיה כאן עדיפות אלא אם יעבירו את הוועד האולימפי לאריאל ויכריזו עליו בתור הוועד האולימפי של אריאל אז אולי האוצר פתאום ימצא כסף ועניין (סליחה על הגלישה לפוליטיקה לא יכולתי להתאפק תתעלמו).

לכן לא יקרה כלום גם אם יעל ארד תחליף את ורשביאק. הספורט שלנו חלש מאוד בבסיס בכל כך הרבה מישורים ששינוי פרסנולי כזה או אחר לא יביא לשום שינוי. יש מדינות קטנות שגם בלי כל השינויים הללו מביאות מדליות רק בזכות המסורת והיחס לספורט (פינלנד, הולנד, דנמרק ויש עוד רבות אחרות) השינוי היחיד שיקרה אצלנו , כפי שכבר ציינתי כאן - זה שבדיוק כמו שקרה עם נבחרת הכדורגל בשנים האחרונות הציפיות יירדו ואנשים יתרגלו לזה שאין מדליה.

יעל ארד בהחלט נשמעת כמו שם טוב, גם רוגל נחום

ועוד- הרעיונות שאתה מעלה פזוטביסטים בגדול.

העניין הוא במקרו- אינני יודע ואני לא רטוח שאחרים יודעים,, מהו כושר הניהול בפועל של אותם אנשים מצויינים כמו יעל ארד.

אני דווקא הייתי הולך על שמעון מזרחי - רציני!

אם יש מישהו שיודע לנהל ספורט ולדרוש הישגים זה הוא.

herouth

New member
יש רק דבר אחד שמעניין את שמעון, וזו מכבי.

אני לא חושבת שאפשר לשכנע אותו להפנות תשומת לב ממכבי לאיזשהו נושא אחר. והאמת שכיום גם במכבי הוא לא בדיוק מקבל ההחלטות הראשי.

אבל שמעון הוא דוגמא לכך שאפשר להשיג הצלחות

בניהול ספורט ישראלי. אם הוא או מישהו שכמותו היה עושה למותג שנקרא ספורט אולימפי ישראלי את מה שהוא עשה למכבי תל-אביב מצבנו היה מצוין. נכון שמכבי עשתה את זה בעזרת זרים ולא בעזרת ישראלים ועדיין אתה רוצה מנהלים עם יכולת ניהול ועם מחויבות להשגים ומזרחי הוא אחד כזה. תאמין לי תגיד לספורטאי אולימפי שאם הוא לא מביא מדליה יש לו פגישה עם שמעון מזרחי במלוא זעפו אחד על אחד ויש לך ים של מדליות :)

מה שפיני גרשון ודיויד בלאט עשו במכבי בשנות פרקר העליזות מראה שגם בתחום האימון היו לנו מאמנים מהרמה הראשונה בעולם. גם מה שנעשה בשחייה מאז שנות השמונים מראה שאפשר להתקדם עם ניהול טוב (אם כי במקרה ההוא לא למדליה).

herouth

New member
אולי מישהו דומה לו, אבל לא הוא עצמו.

מישהו שדומה לו בהשקעת המאמץ העצומה, בהקדשת עצמו לקידום העניין, בעבודה למען המטרה ולא למען הכבוד או הכסף (שמעון מתפרנס בתכל'ס לא ממכבי אלא ממשרד עורכי הדין שלו. מכבי תמיד שתתה לו כסף) - כן, בהחלט. השאלה איפה מוצאים אחד כזה שלא מקדם כבר מטרה אחרת כלשהי.

ברוכי2

New member
הרעיון הכי טוב ששמעתי עד עכשיו

והכי מועיל. אשף בניהול ספורט ובהגעה להשגים.

JonJon9

New member
זה מעניין שאתה מזכיר את רוגל

לא מזמן ג'ונתן אדוארס אמר בפני כתב ישראלי ששכחתי את שמו, שחבל בישראל לא מנצלים את הנסיון של רוגל לקידום הספורט בישראל.

natyh

New member
רוגל גל פרידמן

דייוויד בלאט שמשון ברוקמן אמנון סמגורה .

יש מספיק אנשים טובים .

למעלה