תואר שני בכלכלה

Andy Worhol

New member
תואר שני בכלכלה

שלום רב, בקרוב אני מסיים תואר ראשון בניהול וכלכלה. מבחינת בדיקה של ההשגים הלימודיים אין לי בעיה להתקבל. (ממוצע כללי מעל 90 ומקצועות ליבה בכלכלה 96). האמת שתמיד חשבתי ללמוד באוניברסיטת ת"א או העברית. לאחרונה קראתי מספר כתבות בעיתונות הכלכלית (דה מרקר של עיתון הארץ וגלובס) שציינו שרמת הלימודים אינה גבוהה כמו בעבר בשני המוסדות וישנו יחס עצום בין אנשי סגל לסטודטנטים. רציתי לשמוע באמת למי שיש מידע על האוניברסיטאות הנל או יתר האוניברסיטאות בארץ.

נראה לי שהקטע של יחס בין מספר הסטודנטים לסגל

מתבטא בתואר ראשון בעיקר, למרות שזה רק דעה לא יודעת מה קורה בפועל. רציתי לשאול באיזה מוסד למדת את התואר הראשון ?

Kayben

New member
דעה שלי

זה סתם פס יצור למתרגלים שתמיד חסר. נראה לי שתואר שני במנהל עסקים הרבה יותר מעניין ופרקטי. יש שם מסלולים יותר מעניינים ומגוונים. תואר שני בכלכלה זה נראה לי למי שמחפש את עצמו באקדמיה. בכלל לעשות תואר שני בלי לרכוש ניסיון נראה לי פחות חכם. סתם נראה לי יכול ליצור מצב של over qualify.

Andy Worhol

New member
יכול להיות, אבל יש הצפה של בוגרי MBA

אני לא חושב ש-MBA יכול לתרוםלי הרבה לידע-כל קורסי החובה בMBA כמעט זהים לתואר ראשון בניהול.

אין שום דבר רע בלחפש את עצמך באקדמיה

אתה לא יודע לאן הבחור ששאל מכוון... מה גם שעניין זה דבר סובייקטיבי, ויש אנשים שבעיניהם תואר שני בכלכלה יהיה הרבה יותר מענין מתואר שני במנהל עסקים [ששם לא לומדים בכלל מתוך עניין אלא מתוך שדרוגים מקצועיים בדרך כלל]

Andy Worhol

New member
באוניברסיטה הפתוחה

אני עדיין לומד תואר בניהול וכלכלה, אבל סיימתי את קורסי הליבה: מחירים א+ב+ג ומקרו א+ב ואקונומטריקה.

שוהם א

New member
אם ככה תואר שני באונ' גדולה יכול לשדרג אותך

לחלוטין בקורות החיים ולהסיר את כל הסטיגמות של בוגרי האופ

Andy Worhol

New member
סטיגמות

....מחד אין תנאי קבלה, אבל הרמה האקדמאית לא נפגעת (ולכן אחוז מאוד קטן ממי שהתחיל לעשות קורסים מסיים תואר). אני מאמין שיש יותר מעסיקים שמזהים בבוגר או"פ כבעל יתרון-משקיע,מתמיד...

roigr

New member
איך 96 במקצועות הליבה לכל הרוחות !?!?!?!?!?

וואטס יור סיקרט ??

roigr

New member
לעזאזל עם כל מי שיש לו ראש טוב. אני כלכך מקנא

חמסה חמסה, כמובן. באת"א אני נאבק להבין את המרצים (אחרי שאני נאבק ביצירת מוטיבציה ללמוד, שזה אחרי שאני נאבק למצוא מוטיבציה לחיות), אח"כ נאבק להבין את החומר, אח"כ נאבק עם השאלות הקשות, ובסוף יש לי מזל אם אני מצליח שלא לעשות יותר מידי שטויות במבחן. זה הגנים. ההורים שלי לא יכלו לוותר ולתת למשפחה יותר מוצלחת להוליד אותי. בעצם עזוב גנים. הכל מזל.

Andy Worhol

New member
להשתדל ללמוד עם מרצה מוכר

לפעמים מומלץ גם המרכז. ופעם אחת עשיתי גם שיפור ציון לאיזה 83 סופי שלא מצא חן בעיניי במחירים ב.

EgeBamayasi

New member
הקטע העצוב הוא...

שבאו"פ גם לומדים יותר, גם מלמדים יותר טוב וגם מקבלים מבחנים יותר נורמלים. זאת אומרת, שלמרות שהקורסים בפתוחה יותר עמוסים בחומר, יש יותר סיכוי להצליח בפתוחה כי שמה יודעים ללמד והלטמיע את החומר. הדבר נאמר רק בהשוואה בין תורת המחירים א' בפתוחה למיקרוכלכלה 1 באוניברסיטת תל אביב, אבל פאק איט, אני לא חושב שזה עומד להשתנות :(

Andy Worhol

New member
שקשה יותר להשיג

בתורות המחירים א+ב רק משהו כמו 1.5% מהסטודנטים שעברו את המבחן מקבלים מעל 95 (לאו"פ יש מדיניות של אי פרסום מספר\אחוז הנכשלים). מחירים ג זה משתפר אמנם. באו"פ לא משנה כמה חומר הספיקו להעביר בשעות הנחייה-הכל נכלל במבחן ואין מצב שלא מספיקים משהו ואז לא נבחנים עליו. כמה שעות מקבלים במיקרו כלכלה 1 באת"א? אצלנו אין הרצאה + תרגול, אלא הנחיה שאמורה להיות שילוב וברוב קורסים הזמן שניתן בהנחיה מוגברת הוא חצי מהרצאה+תרגול באוניברסיטה אחרת.

שוהם א

New member
גם שעות הלימוד הם אחרות

באופ עושים לפעמים 3 שעות במרוכז וקוראים לזה הנחיה מוגברת באונ יפרקו לך את זה לשיעור ותירגול בנפרד הקטע הזה עם החומר האקדמי פשוט "מסרס" את המרצים. את הדברים החשובים באמת שלקחתי איתי הלאה בחיים מהאונ' שמעתי שלא כחלק מהחומר לבחינה. לפעמים השקפת העולם של המרצה ודיון בכתה יכולים לתת הרבה יותר מעוד נושא בסחר חוץ.... אבל שאין זמן אז אין זמן.... ולגבי הציונים - באוניברסיטה העברית היתה בזמני מדיניות שבונים מבחן שהממוצע שלו יהיה 70, בפועל הכתה מקבלת ממוצע 55 ואז נותנים פקטור והופכים את לשמונים

למעלה