תה

נחמנית

New member
תה

לא אופייני לי לשרוד סרטונים שכאלה עד סופם, אבל זה בהחלט שונה - תה

debby12

New member
מנהל
חמוד - תודה! ע"ע "תה וסימפטיה"

ומנטרל את הקטע הטעון מכל הסיפור

debby12

New member
מנהל
הידעתן שיש בסופר בארה"ב חומוס בטעם שוקולד מריר?

https://www.instacart.com/food-dynasty/products/19051164-tribe-dark-chocolate-hummus-8-oz הרגע חזרתי מהסופר שם נתקלתי בו (אבל לא קניתי). נראה שהתאווה האינסופית של צרכנים אמריקאיים למתוקים לא עוצרת באדום. אחזור לדווח אם אתקל בסחוג בטעם דבש.... [אם כי לא מוכרים פה בסופר סחוג - אז זה בטוח לא יקרה
]

נחמנית

New member
נראה לי שהיה נכון להסביר למה בכלל שמתי את זה פה

METOO זה משהו ששינה לחלוטין את השיח במרחב העבודה שלי. הטרדות מיניות או הפליות על רקע מיני נחשפות כל הזמן. יש דיון פתוח בנושא. לפני יומיים ישבתי עם סטודנטית וייעצתי לה על מנחים פוטנציאלים לדוקטורט ומי מפלה לרעה נשים. לפני 10 שנים זה היה משהו שהיינו עושות מאחורי דלת סגורה ובודקות שלא מושכות תשומת לב. עכשיו זה נוהל בשטח של המעבדה ואנשי מחקר שאינם נשים השתתפו ותרמו מידיעותיהם כדי לעזור לה לכוון לאנשים לא שוביניסטים, או מפלים. נשים סביבי קמו והתלוננו על פגיעות מיניות (בהצלחה נמוכה ביותר להשיג תוצאות מהגופים הרשמיים, שזה מתסכל, אבל לפחות זה ויזבילי). יש משהו פשוט וברור בסרטון הזה. אבל כנראה מה שהייתי צריכה לשאול זה, אם גם אצלכם זה שינה את תרבות העבודה או מורגש ממש בחיי היום יום שלכן כמו שאצלי זה מורגש (סיפרתי רק אנקטודות קטנות, אבל זה באמת רב תחומי)

debby12

New member
מנהל
אני לא יכולה לומר שאצלי זה מורגש בחיי היום יום בעבודה

העבודה שלי היא די עצמאית. רוב העובדים איתי באותה החברה נמצאים ביבשות אחרות, אז גם לו רצו קשה להם לפגוע בי מינית, מה גם שלמעלה מחציים הם נשים [שתיאורטית גם יכולות לפגוע מינית בנשים אחרות, אבל נראה לי שסטטיסית הסיכוי הוא קטן עשרות מונים מאשר גברים].

זו סביבת עבודה מאוד שונה מאקדמיה, כך שאין תלות במנחים/ות אקדמיים כנקודת קפיצה לקריירה. אבל משמח מאוד לשמוע שאצלכן בעבודה METOO גרם לשינוי ממשי
. כן ירבו השינויים והשיפורים....

אני יכולה להגיד שיום אחד ישבתי

והבנתי שלאורך כל הדרך היו גברים שניסו לחבל בהתקדמות שלי - החל במורה לפיסיקה בתיכון שנתן לי ציון מגן נמוך ממה שהגיע לי ואמר לי "אם את כזאת טובה, תקבלי 100 בבגרות". אכן קיבלתי 100 בבגרות, אבל עדיין המגן הוריד לי את הציון ללא הצדקה. וכך הלאה לאורך כל המסלול נתקלתי במקרים כאלה, שנראה שבמפורש נובעים מדעות קדומות מושרשות אצל הגברים, ולחלוטין לא קשורים ליכולות ולהישגים שלי בפועל. אני מודה שההבנה הזאת מאוד תסכלה אותי, אבל עדיין אני ממשיכה לעבוד איתם ותחתם - כי מה אפשר לעשות? אני תלויה באנשים האלה, ונראה לי שקשה מאוד לדעת מראש מי יפלה (מאוד הפתיע אותי והיה בלתי צפוי שהמורה לפיסיקה דפק אותי ככה, למשל. בכלל לא ידעתי שהוא מזלזל ביכולות שלי, והיה ברור שאני שולטת בחומר. אבל הוא כנראה לא היה מסוגל לראות מעבר לזה שאני לא ממין זכר. המורה לפיסיקה השני היה המורה למתמטיקה שלי, והוא היה הפוך לגמרי, הכיר ביכולות שלי, נתן לי תפקידים והעביר לי תלמידים לתת להם שיעורים פרטיים, וכו'. אבל המורה לפיסיקה שלי היה זה שלימד ברמה גבוהה יותר - אם כי שניהם לימדו ל-5 יחידות, וכאמור, גם לא ידעתי שיש פה בעייה. כמובן שהיו בדרך גברים נוספים כמו המורה למתמטיקה שהתרשמו מהיכולות שלי ופעלו בהתאם), אלא אם באמת נתקלת כבר בניסיון כזה בפועל (אני, למשל, לא ניסיתי להזהיר את התלמידות בשנים מתחתיי או משהו כזה) - וגם אז, לא תמיד יש ברירה אלא לעבוד איתו. זו בעייה קשה, כי קשה לשנות דעות קדומות של אנשים. ואז עושים אפלייה מתקנת כדי שאנשים יתחילו לראות סביבם גם את אלה שמופלים ולהבין שהיכולות שלהם לא פחותות - אבל עד שמגיעים לשוויון הזה, כל מי שמתקבל חשוד בכך שהוא התקבל בגלל אפלייה מתקנת. האמת שאפילו א-נ-י ראיתי בנות כפחות טובות מכל מיני בחינות (ואת עצמי כחריגה
) עד שעבדתי עם כמה כאלה שהיה ברור שהן ממש לא פחות טובות מאף אחד, והבנתי שאי אפשר להניח משהו על יכולות כאלה ואחרות לפי השתייכות לקבוצה מסוימת (וממש לא משנה איזו קבוצה), בלי להכיר את האדם הספציפי. אז אם גם לי זה קרה ואני אישה, איך אני יכולה להאשים את הגברים?

למעלה