תהליך האילוף של בני האדם

יה-יה

New member
תהליך האילוף של בני האדם ../images/Emo107.gif

" ...באילוף האנושי, המידע מהחלום החיצוני מועבר לחלום הפנימי ויוצר את מערכת האמונות שלנו. ראשית הילד לומד את שמות הדברים: אמא, אבא, חלב, בקבוק. מדי יום, בבית, בבית הספר ובטלויזיה נאמר לנו איך לחיות, מהי ההתנהגות המקובלת. החלום החיצוני מלמד אותנו איך להיות בני אדם. יש לנו תפישה שלמה המגדירה מהי "אשה" ומהו "גבר". ואנו גם לומדים לשפוט: אנו שופטים את עצמנו, שופטים את השכנים, שופטים אנשים אחרים...". (מתוך ´ארבע ההסכמות´ / דון מיגל רואיס. תרגום מאנגלית: מיכל שלו. פראג הוצאה לאור)

יה-יה

New member
רק דוד יודע מה טוב בשבילך ../images/Emo3.gif

דברים רבים ש"ידעתי" על עצמי, התבררו כמחשבות/דיעות של אחרים. של אמא ואבא, של שפרה הגננת, של הדודה והדוד... אבל לא ש-ל-י. - מהחברה - "ידעתי" שבחורות לא מקללות {ואני קיללתי והרגשתי ´אחלה גבר´}... - מהבית - האמנתי שאני עצלנית {היום אני יודעת מהיכן נובעת המחשבה, אבל עד היום האמנתי שאני "כזאת" מעצלנות} - מהמשפחה - שפטתי בחורות שעושות מה שבא להן {וקִנאתי בהן במקביל} - מאמא - יוצאים, מבלים - בסוף הערב חוזרים לישון בבית {אז עברתי לגור עם החבר מחוץ לבית...
} - מאמא - האמנתי שאני ילדה קטנה... - מאמא, סבתא - ילד טוב משאיר צלחת ריקה {זה לא מצחיק... רק בתקופה האחרונה השתחררתי מזה והתחלתי לאכול עד שנגמר לי הרעב ולא עד שנגמר האוכל בצלחת... שלא לדבר על כל הסיר
) - מבית הספר - "ידעתי" ש´מים שקטים חודרים עמוק´... עוד? יש עוד המון!!! העניין הוא שהכל נעשה בדרך עדינה ומרשימה. הרבה שיחות נפש
פרצופים- (רפרטואר שלא היה מבייש את הטוב שבשחקנים) -
הסברים מרחיקי לכת על בחורות שעשו כך וכך, ומה קרה להן... ואיפה הן היום...
אבל מה? הכל נכנס ישר ללב, כי "אני, בגיל שלך כבר הייתי. אַת, בגיל שלי, עוד לא היית..."
היום - אני משתדלת לחיות לפי הדרך שלי . עם המחשבות שלי, הדיעות שלי, הרצונות שלי ו... מה לעשות... עדיין עם ספר חוקים של אחרים. (לשמחתי, הדפים מהספר מתחילים להיקרע ולהיתלש... טוב, הספר הזה ממש יָשָן).
יה-יה (שממש בימים אלו כותבת את התסריט מ-ח-ד-ש)

יה-יה

New member
הבהרה

כתבתי - "הסברים מרחיקי לכת על בחורות שעשו כך וכך, ומה קרה להן... ואיפה הן היום...
" השימוש באייקון
במשפט הנ"ל, נעשה בחיוך ואין להסיק מהשימוש בו שום דבר !!! תודה

יה-יה את גדולה

ואני יודעת שאת לא לוקחת את זה אישי שאני אומרת לך שאת גדולה
רגע בעצם אני לא יודעת, מה אני מניחה הנחות?
אני גם שוקדת על תסריט חדש.... "רק דוד יודע מה טוב בשבילך"

יה-יה

New member
אל תהיי בטוחה ../images/Emo13.gif

אני לוקחת את זה מאד אישי שאת אומרת לי שאני גדולה, כי אני מסכימה אתך. אני מקווה להגיע ליום שבו לא אאמין למחמאה שכזו...
לעומת זאת, אם תגידי לי שאני קטנה (ההפך מגדולה
), אני לא אאמין לך, כי אני לא חושבת כך. בלגן, אה? תודה, יה-יה.

rainbow too

New member
יה-יה, את...

גדולה מהחיים. ובטח שאת מסכימה עם זה כי את כזאת.
את לא רוצה להיות כזאת? זה כבר משהו אחר. בכל מקרה זה שלי. זה מה שאני חושב, זה לא התסריט שלך. זה התסריט שלי. יש לך את הבחירה מה לקחת באופן אישי, אם לקחת באופן אישי. מדובר פה בהסכמה. לא בחוק בל יעבור. דוד יודע מה טוב בשבילך מותק.
אוהב קבלי
ו

יה-יה

New member
די, נו... ../images/Emo9.gif

ת מ ש י ך
אני אוהבת אותך ואת הסרט שלך. ארבע הסכמות, 18 הסכמות, 5000 הסכמות... אני אוהבת מחמאות שבאות מאהבה. ביום שהמצב ישתנה - אודיע לכם. בינתיים, זה עושה לי טוב. ואולי זה מה שאני צריכה כרגע... אוהבת מאד, יה-יה

אני גם מנסה לעבוד על זה

מחמאות - אני לוקחת באופן אישי דברים הפוכים ממחמאות - אני פחות לוקחת באופן אישי רוצה להגיע למצב שלא אקח כלום באופן אישי וזה מזכיר לי סרט מאפייה- it´s never personal always business אמרו את זה באיזה סרט..לא זוכרת היכן...

סתר

New member
נסו, בבקשה, להפסיק לחשוב אפילו

לשׁנִיוֹנת קטַנטנת - פעם ביום: אספו את השניות הללו במשך שבוע: - עשיתם תרגיל

יה-יה

New member
חשבתי עלייך ובאת ../images/Emo140.gif

אני מצליחה מדי פעם (בעיקר לפני השינה) לא לחשוב. ממש להיות למשך... (לא יודעת) ללא מחשבה, כמו ואקום. תחושה של - ´לא הייתי כאן בחצי דקה האחרונה´. ואז אני מוצאת את עצמי בתוך אלף מחשבות אחרות. עכשיו לשאלה - לָמָה זה טוב? מה זה עושה? אוהבת אותך.
יה-יה

יה-יה

New member
חשבתי

מה לעשות עכשיו? בעצם אני יודעת מה לעשות עם כל אחד מהדברים האלה:
זה קל. פשוט לאהוב.
אני מסמיקה חופשי. פעם הייתי נבוכה מזה ומסמיקה עוד יותר. היום אני מודה שאני נבוכה.
המחשבה הראשונה שעלתה לי... זה סימן שאני יכולה לעשות על הרבה שלבים שעברתי בחיי ועודני.
אני מתנה. החיים הם האריזה.
משחקים - אני ילדה בלבי ובנשמתי. אוהבת משחקים.
הכי כיף בעולם. מכל סוג שהוא.
אוהבת את הלילה. להיות, לכתוב, לצייר, לישון, לחלום.
אני אלרגית לפרחים (סתם סתם...).
מוסיקה - טעם החיים. מרגיעה, מקפיצה, משחררת...
כמו בסלקום - בשבילי הכוכב זה אני.
לחיות כמו מלכה = לחיות כמו שאני רוצה - בדרך האהבה.
זה מה שחושבים עליי לפעמים (שאני ירוקה ועם עלה על הראש...)
כשבא לי, אני הולכת ימינה
כשבא לי, אני הולכת שמאלה
אבל תמיד נשארת בקשר עם עצמי. אוהבת אותך יה-יה

למעלה