תהייה בענייני מגדר

shtuli

New member
תהייה בענייני מגדר

שבוע טוב.
באחד הימים שבוע שעבר בת ה-8 לא הרגישה טוב בבית הספר.
המורה שלה התקשרה לדווח לקראת סוף היום .
סיפרה שהן סיכמו על "כל שעה נשיקה, כל שעתיים חיבוק..."

כשהיא חזרה מבית הספר היא סיפרה שאחרי שהמורה דיברה איתי היא באה לתת לה נשיקה לחיזוק.
הבנים בכיתה התחילו לצחקק.
אחד השובבים שאל את המורה אם גם כשהוא לא ירגיש טוב הוא תיתן לו נשיקה.
לא כותבת כרגע מה המורה ענתה.

מעניין אותי לשמוע את דעתכן בעניין.
הייתן רוצות שהמורה תיתן לבן שלכן חיבוק כשהוא לא מרגיש טוב?
הייתן רוצות שמורה יתן חיבוק לבת שלכם שלא מרגישה טוב?
זה נראה לכן טבעי ומתאים או שזה מעורר איזו תחושה לא נוחה? למה?

בגילאי הילדות? הכי טבעי שבעולם (בניגוד לגיל ההתבגרות)

העברתי פעילות בגן של התאומים בתור אמא של התאומה שהייתה "ילדת השבוע".
הילדים שחדשים בגן לא מודעים ברובם לכך שלתאומה יש גם תאום בגן
(כך הסתבר לי בדיעבד..)
כשהגעתי לגן, לפני תחילת הפעילות, חיבקתי את התאום. ילד שחדש בגן ועמד והסתכל, וידע שאני אמא של גברת בגן, לא של גברבר, הסיק כנראה שאני מחבקת ילדים, ובא אלי לקבל חיבוק גם הוא
כמובן שחיבקתי, אלא מה. הסברתי לו ולסובבים אותו אח"כ, לכאורה בלי קשר, שאני אמא של שני ילדים בגן.. הם הגיבו בתדהמה (מה, X ן-Y גרים באותו בית?
)

הגננת אמרה לי שזה דווקא אחלה שהחדשים בגן לא מקשרים, כי זה אומר שהתאומים לא דבוקים אחד לשני בצורה שתעורר תהיה בקטע הזה..
ומה אמר הילדון המתוק שבא אלי לקבל חיבוק? הוא חכך בדעתו, החליט שהוא קיבל חיבוק כי הוא חמוד (מה שנכון) ובא לקבל עוד חיבוק אחד
אז מה אם את התאום חיבקתי לפניו כי הוא בני?..

כן ולא

הייתי רוצה שהמורות של הגדול והאמצעי יתנו חיבוק ונשיקה כשצריך בבית הספר... הם עוד קטנים וזה בהחלט מקובל ומעודד
לגבי הבת היא אומנם עוד לא בבית ספר... אבל התשובה היא לא . לא הייתי רוצה שמורה גבר יתנהג באופן הזה

maysher

New member
מה ההבדל בין לתת חיבוק לילד? בתנאי שזה ילד מחבק

שלי למשל בחיים לא היתה מסכימה לחיבוק מהמורה הנוכחית שלה, אבל אולי יש סיכוי קלוש שמהמחנכת הקודמת הייתה מסכימה לקבל.
בכל מקרה במסיבת סוף השנה עם המחנכת הקודמת חיבקו אותה כל בני הכיתה ואני חושבת שכמעט כל הבנות. והיא כמובן חיבקה בחזרה.
כן היתי מעדיפה שזה זאת תהיה מורה.
הייתה לי שיחה עם מורה (גבר) בבית הספר, והוא אמר כמה הוא בחרדות כשילדות באות ומחבקות אותו ביוזמתן. שלאחת הוא אפילו נאלץ להגיד שהוא מעדיף שהיא לא תחבק אותו. כי כל הזמן מדברים איתם על העניין של הטרדה מינית (כמובן של הצוות ולא מצד הילדים) והוא ממש חושש מהעניין הזה. ולכן הוא בחיים לא יציע חיבוק לילד/ה.

maysher

New member
אני חושבת שצריך להיות מציאותים

אכן היו לא מעט הטרדות מיניות בבית הספר. לאמא שלי היה מורה מטריד וכולם ידעו ושתקו. ככה שאני יכולה להבין את ההניחה ולא רואה בה אפליה אסורה. אבל זה לא אומר עם נשים לא יכולות להיות בעיות אחרות. כמו בעיות של אלימות והשפלה. לא חסר מורות צרחניות ללא שום כבוד לתלמיד. ולצערי, מורות כאלה ממש לא זן נדיר. חבל שגם על זה לא שמים דגש.

יתרה מזאת

אני חושבת שהרבה פעמים סוטים למיניהם מחפשים דווקא עבודה עם/בקרבת ילדים (מדריך במתנ"ס, שרת, שומר...).
זה לא אומר שצריך מיד לחשוד בכל אחד, אבל כן להיות מודעים...

rnavina

New member
חיבוק כן אם הילד/ה מסכימ/ה/רוצה. נשיקה נראה לי לא מתאים.

כן. וגם חיבוק זה גבולי

הבעיה שיש ילדים שלא נעים להם כשמחבקים אותם, ולא יודעים להגיד למורה "לא".

אז רוב הגננות והמורות יודעות לזהות מתי הילד חפץ בחיבוק ומתי הן מעיקות, אבל לא תמיד. ולכן אני קצת אמביוולנטית לגבי כל הנושא הזה.

לבנות שלי היו גם מורות מחבקות, והן חיבקו גם בנים. גם בכיתה ו.

לא ידוע לי על מורות שגם נתנו נשיקה.

המנהלת הקודמת אצלנו היתה מחבקת

ולמרות שהבן שלי היה נבוך לעיתים מכך (היא הייתה מחבקת את המצטיינים,אוף אני מתגעגעת אליה)
מעולם לא ראיתי בכך משהו בעייתי.
מבחינתי זה העיד על חום ואיכפתיות.

כשילד מרגיש לא טוב חום וחיבה יכולים לשפר את מצב רוחו והרגשתו.
זוכרת את עצמי בתוך ילדה - חיבוק וליטוף ממורים ואנשי צוות בבית הספר (אצלנו האחות הייתה מנשקת)
לדעתי זה היה חיובי וגרם להרגשה נעימה, חמימה ומשפחתית.

אני לא אוהבת את זה

חצי חיבוק מהצד, טפיחת חיבה - אין בעיה. אבל יותר מכך, למעלה מכיתה א' חושבת שזה כבר לא מתאים.
אלו שחושבות שכן, מעניין אותי - איפה הגבול? מתי לדעתכן זה כבר לא מתאים?
&nbsp
&nbsp

אני לא יודעת וזה נושא כאוב

אני חושבת עליו מהצד השני - של הילד שיצטרך להבין שכבר אסור לו לחבק (כי זו תחשב הטרדה מנית מצדו). בינתיים כיתה ו' עוד מתייחסים אליהם כאל ילדים. בשנה הבאה עולם אחר וכללים אחרים.

נוטה להסכים...

חיבוק מהצד (כשהילד והמורה עומדים אחד ליד השני ולא אחד מול השני) - ממש בסדר.
אבל חיבוק אמיתי, פנים אל מול פנים, נראה לי קצת לא במקום. כנ"ל לגבי נשיקה.
ואם זה מורה גבר ותלמידה - אז זה עוד יותר לא במקום והיה מעורר בי אי נוחות מאוד גדולה (כן, אני יודעת, זה לא הוגן גם כלפי המורים התמימים שאין להם שמץ כוונות זדון, אבל בכל זאת....).

אפשר להביע חיבה גם בדרכים שהן לא פיזיות....

מסכימה. ומה זה "לא הוגן כלפי מורים תמימים"? למה שמורה "תמים"

ירצה " לחבק מלפנים", כלומר תכלס להצמיד אליו, ילדה או נערה? (או נער?). למישהו זה נראה הגיוני, סליחה? "חיבוק דוב" כזה (חזה לחזה ובטן לבטן, כן) הוא דבר די אינטימי. מורה שרוצה לעודד פיזית ייכבד וילטף על הראש, או יטפח על השכם, או כאופציה ראשונה, יגיד מילה טובה.

אני לא בטוחה. איך את מתחבקת עם חברה

כשאת פוגשת אותה? איך את מחבקת את הילדים שלך? יותר מזה - איך מבוגרים מחבקים זה את זה בביקורי תנחומים למשל (בכוונה לוקחת להקשר שלא יפורש כמשהו מיני). אני רואה איך הבן שלי מחבק את המורה שלו ואיך בנות בכיתה שלו מחבקות - לא טופחים על השכם ולא מלטפים על הראש. מחבקים (לא חייבים להצמיד. אבל כן מחבקים פנים אל פנים).
אני לא חושבת שמישהו חושד במורה של הבן שלי שהיא מטרידנית (וכמובן שהיא לא תחבק ילד שזה לא מתאים לו). לו היה מדובר במורה גבר זה היה מתפרש אחרת.

אנחנו מתכופפות קצת קדימה ונותנות שתי נשיקות חצי באוויר על

הלחיים

ואת הילדים שלי אני מחבקת מכל הלב וגם לוקחת אותם על הידיים, אבל אני אמא שלהם, לא המורה שלהם, ויהיה מאוד משונה בעיניי אם המורה של בן השמונה שלי תיקח אותו על הידיים... יש דברים שמתאימים לאמא ואבא ולא לאף אחד אחר. גם את האחיינית שלי אני לא לוקחת על הידיים, וגם לא כל כך מחבקת, אף על פי שהיא אהובה עלי מאוד, כי היא לא ילדה חבקנית, חוץ מלהורים שלה ולסבים. בכלל, נראה לי שמבוגרים (הגונים לחלוטין) אוהבים לקחת ולחבק ילדים של אחרים, כי הם חמודים, יותר משהילדים הנ"ל רוצים שיחבקו אותם.

למעלה