תהיות אישיות וחזרה לטיפולים ???

אורנה341

New member
תהיות אישיות וחזרה לטיפולים ???

בנות יקרות . האמת אני לא יודעת למה אני כותבת את ההודעה הזו כי. אני מניחה שבשביל לשתף . התקופה האחרונה שלי כמו שאתם יודעים הייתה עמוסה במיוחד ,אחרי ההפלה האחרונה שלי שהייתה לפני חודשיים וקצת אני בסבב של בדיקות די מתישות . בנתיים ברוך השם הכל תקין . הבדיקה האחרונה ברשימה שבצעתי ההיתה ההיסטרוסקופיה , לפני שבוע , בהסך הכל היתה תקינה למדי למעט רקמה קטנטנה שהותצאה ונשלחה לבדיקה , אם כי להערכת הרופא מדובר בשארית הריון מילמטרית שנשארה דבוקה . בנתיים ביקשתי לעשות גם פאפס משום שהרבה מאוד שנים לא ביצעתי את הבדיקה , משהו כמו 8 שנים ואני אפלו לא זוכרת מה היתה התוצאה של הבדיקה אז . התכוננתי לחזור לטיפולים ואני אמורה להתחיל פרוטוקול חדש ביום רביעי הקרוב פתאום נהייתי אכולת סרטים ( לא יודעת מה נכנס בי ) שהפאפ הולך להיות לא תקין והמחשבות הולכות ומתגלגלות . נכנס בי כעס על עצמי על ההזנחה , כעס כל הרופא פוריות הקודם שלי מהקופה שליווה אותי 4 שנים ולא ביקש ממני לעשות פאפ או כל בדיקת סקר אחר . נכנס בי כעס ואכזבה על ההריונות שלא צלחו , על הטפולים . אני עסוקה בלהסתכל על אמהות ברחוב עם תינוקות רכים ומנסה לחשב את גיל האמהות כשכולי אכולת קנאה . הפחד מהתוצאות של הפאפ + הפתולוגיה של אותה רקמה מעבירות אותי על דעתי עד כדי כך שהחלטתי לדחות את החזרה לטיפול עד לקבלת התוצאות ( למרות שהמחלקה שבה אני מטופלת לא חשבו כמוני וכך גם הרופא נשים בקופה ) . האם אני עושה בסדר? האם החשש שלי מוצדק ? האם אני "מאבדת את זה " ואולי כדאי לי בכלל שאפנה כבר לעזרה מקצועית ? בעליי אמר לי שהתגובה הבסיסת שלי מוצדקת לא פשוט לעבור רופא ומחלקה , טיפולים , הריונות , הפלות והבדיקות האחרונות שביו בכלל לא נעמות . אבל אני צריכה להרגע ואין טעם לחפור במה שנעשה או לא נעשה . אבל אני פשוט לא מסוגלת . אולי מישהי מכירה קבוצת תמיכה , או מטפלים באיזור רחובות , נס ציונה או תל אביב - נראה לי שהגיע הזמן לכך , אולי אני כבר לא מסוגלת כבר לבד ( ויש גם גבול כמה אפשר להעיק על החצי גם לו קשה ... ) תודה בנות

בלונד23

New member
אורנה היקרה

המון כאב עולה מההודעה שלך. רציתי להתייחס לשאלה מדוע לא עשית פאפ כל כך הרבה זמן? הרי לא עושים IVF בבית חולים בלי תוצאות מעודכנות (שנה אחורה) של בדיקת פאפ. בבית החולים שאני מכירה, לפחות. אני חושבת שמי שעשה לך טיפולים הורמונליים ללא מעקב אחרי פאפ ובדיקות כירורג שד, זוהי רשלנות. הרי כל אישה צריכה פאפ מינימום כל שנתיים, לא כל שכן עם טיפול הורמונלי. אני חושבת שאת צריכה לדאוג בעצמך לעשות את הבדיקות האלה פעם בשנה קבוע. וכן, הייתי משנה מקום במקומך, אחרי 4 שנים של מצליח הגיע הזמן למשנה מקוםפ משנה מזל (פרטי עדיף...) אבל מהבחינה הנפשית את ממש לא "מאבדת את זה" - את אובייקטיבית במצב מאוד מאוד עדין, לאחר אובדנים, לאחר אכזבות. כדאי מאוד מאוד לחפש באמת מסגרת תומכת. אם מתאים לך ללכת לפסיכולוגית טובה שמבינה בפוריות בתל אביב, מסררי לי בתיבת המסרים ואמליץ לך על מישהי.

אורנה341

New member
היי בלונד

תודה על התשובה התחלנו טיפולים 2007 בסוף אותה שניה. פניתי לרופא קופה שאיתו הייתי 4 שנים . בסוף 2011 שניתי רופא ועברתי למחלקה מסודרת בבית חולים . שם באמת ביקשו ממני לעשות פאפ . אך נכסתי ישר לטיפול ראשון שם ואז הריתי ושוב הייתה הפלה . ולכן עכשיו עשיתי את פאפ ( גם הייתי אצל רופא נשים רגיל חדש בקופה שהתעקש איתי על הבדיקה ) רק עכשיו . לא שזה תירוץ למשהו ... כמובן

בלונד23

New member
האם עשית בירור הפלות חוזרות?

כלומר, בדיקות קרישיות יתר בדם? זה חשוב מאוד

אורנה341

New member
בלונד

אני לקראת סיום של הבירור להפלות חוזרות אצל כרפ והכל תקין : הקרשיות תקין , מחלות זיהומיות - תקין , נוגדנים - תקין , פרופיל הורמנלי - תקין ( למרות השחלות הפוליציסטיות ) , מחכה לתשובות של הקריוטיפ ההורי שאמורות להגיע בתחילת מרץ .

RonitW

New member
היי יקירה

קודם כל שולחת לך חיבוק. לגבי פאפ. אישית כל פעם שאני מבצעת בדיקה זו או אחרת ( פאפ, בדיקת נקודת חן וכדומה) עוברים בראשי כל מיני מחשבות שבדיקות יהיו לא תקינות. לדעתי זה די טבעי בהצלחה סבב הבא ו
לסבב מנצח

בומי10

New member
הי אורנה יקרה

קודם כל מעולה שעשית היסטו' וגילית את הרקמה ....גם לי זה קרה ויכולתי לעשות עוד 20 טיפולים בלי שאדע שנשארה רקמה מההפלה... אני לא כל כך יודעת איזה טיפולים את עוברת ואיפה אבל גם לי זה נשמע תמוה שלא ביקשו ממך בכל שנה לחדש את בדיקת הפאפ. לא נורא, העיקר שעכשיו את בודקת ומחזיקה אצבעות לבדיקה תקינה. את לא מאבדת את זה, ואם את מרגישה שאת צריכה עזרה מקצועית, זה רק יכול לעזור ולתת לך כוחות חדשים (אומרת לך מישהי שהלכה לטיפול וזה נתן לי מלא כח להמשיך)..... את רוצה לפרט איזה טיפולים עברת ומה עשו לך בכל טיפול? עשית עכשיו גם בדיקות לקרישיות וכו'?

אורנה341

New member
בומי יקרה

אני גם עוקבת אחרי הסיפור שלך בעניין התחלנו את הטיפולים ה-2007 על רקע של שחלות פולציסטיות ובעית מורפלוגיה של 4% . עם רופא פריון של הקופה עברנו 5 הזרעות שבפעם השנייה נכנסנו להריון שנפסק ללא דופק בשבוע 8 . לאחר מכן 3 ivf - 2פרוטוקולים קצרים עם פיורגון וצצטוטרייד שראינו שהם לא מתאימים כי הייתי מקבלת מחזור עוד ביום 10 להחזרה . 1 פרטוקול ארוך עם גונל אף ודקקפטיל שלשניהם אני לא מגיבה טוב והתוצאה גם הייתה בהתאם . בספטמבר האחרון עברתי למח' באסף הרופא שם השתמשו במונופור ובסינרל ( פרוטוקול ארוך ) התוצאות היו מצויינות הרבה ביציות 16 מתוכן 12 טובות ו-100% הפריות והריון שגם הוא הפסיק בשבוע 9 . בדיקות קרשיות עשיתי כבר באוגוסט , לפני המעבר לאסף הרופא והםן היו תקינות . מעבר לכך פנינו לפרופ' כרפ להמשך בירור אחרי ההפלה האחרונה . את ההיסטרוסקופיה עשתי בנידנוד שלי , הצילום רחם שלי שעשיתי ב-2007 היה תקין וכול...ם המליצו לא לעשות , לא פרופ' כרפ , לא פרופ' קופרמינץ , לא פרופ' רזיאל באסף הרופא וגם לא הרופא נשים שלי בקופה . בשלב זה כל הבדיקות , נוגדנים , מחלות זיהומיות , פרופיל הורמנלי - היו תקינים ואני ממתינה עכשיו גם לתוצאות של הקריוטיפ ההורי שאמורות להיות בתחילת מרץ . אני יודעת ארבע טיפולים הם לא הרבה , אבל התחלנו מאוחר יחסית את כל הנושא של הפריון מסיבות משפחתיות שלא היו תלויות בנו ( יש לנו הורים מבוגרים ולא בריאים ) וזמן זה המימד היחיד שלא מחכה ... תודה על העידוד . אני יודעת שגם א עוברת דרך לא קלה בכלל

בומי10

New member
מה עם תוספת קלקסן או אספירין ?

מישהו מהרופאים הציע את זה? לפעמים התוספת הזו עוזרת ויש כאן מקרים רבים שמראים שהקלקסן עשה את ההבדל. 4 טיפולים זה כן הרבה כשבחוץ העולם ממשיך להסתובב ....
אני כבר עברתי 9 טיפולים וגם אני אחרי כמה הריונות מנסה למצוא את הנוסחה, אצלי הם פשוט אוהבים יותר לשבת להם בחוץ.....

אורנה341

New member
בומי לה

אני אמורה לקבל תוספת של אספירין בטיפול הבא . לא נראה לי שיש נוסחאות . יותר עניין של גם מזל . אני כ"כ מצטערת על מה שאת עוברת , זה לא פשוט בכלל . אני מקווה שהפעם הבאה תהיה הפעם האחרונה בהחלט . הרבה תודה

טוליתי

New member
אחרי שתי הפלות, גם אם לא נמצאטה בעיית קרישה,

כדאי לשקול קלקסן באופן אמפירי. יש מספיק הוכחות שהטיפול בקלקסן יכול לעזור. ממליצה לחזור לקופרמינץ, ולשקול טיפול בקלקסן באופן אמפירי.

טוליתי

New member
אורנה יקרה,

החששות שלך, הפחדים, הכעסים ותחושת האכזבה - כולם טבעיים. עברת דרך קשה וארוכה
, מאד טבעי שרגשות קשים יעלו. יחד עם זאת, כדאי לעבד את הרגשות, ולנסות לצמוח מהם. חבל לסבול כי הצטברות של רגשות שקשים לנו גורמת לנו להפנות את כל האנרגיה שלנו אליהם, כך שהתפקוד ביום-יום נפגע, גם בן הזוג סובל (בדיוק כמו שכתבת) הכאב מתעצם כשהוא לא מטופל, וחבל! עזרה נפשית בתקופת הטיפולים, ובמיוחד כשהיא מתמשכת היא בבחינת חובה, לדעתי. כדאי לפנות לאיש מקצוע, וקבוצת תמיכה בהחלט יכולה לעזור לעבד את הרגשות. אני יודעת שהולכת להיפתח קבוצת תמיכה בבלפור בתל אביב, במרכז לבריאות האישה, בהנחיית שלומית שי העו"סית. אם את צריכה פרטים, נוספים תפני אליה - 052-8305786. חיבוק גדול יקירה
- על מה שהיה, וגם
- על מה שעוד יהיה!

אורנה341

New member
טולתי

אין עלייך בלהגיד את המילה הנכונה . לגבי המדדלים . אני כנראה אקבל אספרין בטיפול הבא מרגע ההחזרה בהמלצה של פרופ' רזיאל . אני לא כ"כ התרשמתי מקופרמינץ שהייתי אצלנו , לא הרגשתי שהוא באמת מתאמץ לחשוב על הבעיה שלי ונראה כאילו זה משהוא שגרתי שהוא נותן לכולן. אני חייבת להגיד,שייתכן בסופו של דבר זה מה שיהיה ואקח את הקלקסן . אני גם לא רופאה , אין לי ידע מקצועי ואינני מכירה את הספרות המקצועית . אך בשלב זה יש לי התלבטות גדולה לגבי הקלקסן . תודה על החיבוק
שולחת לך בחזרה אחד חם חם . הבוקר קמתי כבר יותר טוב . אני בהחלט אפנה לטלפונים שנתתם לי , נראה לי שהגיע הזמן . אורנה

טוליתי

New member
זה ממש לא משהו שהוא נותן לכולן,

אבל צריך לזכור שבעיות קרישה נחשבות לנפוצות ולא תמיד בבדיקות הדם רואים את הבעייה. ממליצה לך בחום לשלוח מסר לניק "סיגלית א". אצלה הכל תקין בבדיקות, אבל הפלות רבות, ורק קלקסן הביא לסיומם שני הריונות בידיים מלאות. חבל ש"בסופו של דבר תקחי קלקסן", כדאי כבר עכשיו לעשות את המקסימום שאת יכולה. אגב, קלקסן פחות מסוכן מאספירין. אל תתני לעובדה שהאספירין מגיע ככדור להטעות אותך. שמחה שאת מרגישה טוב יותר, זו הייתה הכוונה, ותודה על החיבוק, יקירה

sis10

New member
אני גם חשבתי ככה בהתחלה אבל לא מזמן קראתי

שמשהיא פריסמה שהוא לא המליץ לא קלקקסן אז הבנתי שהוא לא עובד ככה , לא הוא כן הציע למרות שאין בעיית קרישה הוא הציע קלקקסן 60 מ"ג ובעברי הפלה ו2 הריוניות כימיים משני הטיפולים האחרונים בטא 56 ובטא 10 ,אבל אני מאמינה שצריך חיבור לרופא ולפני 3 חודשים למרות שהציעו לי לא הרגשתי שזה כדאי, מאחלת לך שיצליח ולנו במהרה

אורנה341

New member
תודה

בהחלט חייב חיבור לרופא. לא הרגשתי בפגישה איתו שיש יחס רציני אלי , הוא פתח את התיק הרופאי שהבאתי רק כשביקשתי ממנו , ורייפרף על הבדיקות באופן מהיר למדי לא שאל שום שאלות על מחלות רקע ,לא ביצע בדיקה פיזית בסיסית . תראי אולי הוא צודק וזה מה שיביא לי בסוף את הישועה . כמו שכתבתי כאן אני פשוט בהתלבטות . שיהיה מלא בהצלחה

למעלה