תדמית חיצונית מאוד מאוד ירודה

Sunset Night

New member
תדמית חיצונית מאוד מאוד ירודה../images/Emo4.gif

הערכתי העצמית בקשר לאישיותי היא גבוה מאוד. אני באמת ובתמים חושב שאני אדם עמוק נפש ודעה (אני מקווה שאני לא נשמע שחצן. אדם צריך להיות מודע למעלותיו הטובות). -אבל- מבחינת מראה חיצוני אני מרגיש כמו אסון! ציור פיקאסו של תאונת דרכים ממש. אחד מהאנשים האלה שזונות מתפללות שלא יגיעו אליהן. בילדותי, מאז שהתחלתי להיות מודע למצבי החיצוני הפיזי, זו היתה מודעות שלילית. מהרגע בו התחלתי להקדיש מחשבות ורגשות לעניין המראה החיצוני, הן היו מאוד מאוד שליליות. הייתי שמן והוקנטתי על זה כל הזמן. היה לי שיער ארוך והוקנטתי על זה כל הזמן, ובעצם רק עד כיתה יא' בערך, כל מחשבותי בקשר למראה החיצוני שלי היו מאוד מאוד משפילות ושליליות. מאז, החלטתי שנמאס לי והתחלתי לעשות כושר ולטפח את המראה החיצוני שלי. כעת, אני מקבל מחמאות, מקבל מבטים פה ושם, ותכלס אני לא נראה כ"כ רע. אבל אני עדיין מרגיש כמו שיא הכיעור ומתבייש להראות את עצמי ברבים. אני אמשיך להרגיש ככה עד שלא יהיה לי גוף של דוגמן. אני נורא פרפקציוניסט בקטע הזה. אני כבר מקבל עזרה תרופתית ונפגש עם פסיכיאטרית (עקב אפיזודה של דיכאון חריף ממנה אני יוצא בשנה האחרונה) וכבר קניתי ספר בנושא פסיכולוגיה קוגנטיבית ששמו "בוחרים להרגיש טוב - מהדורה שישית". אך האמצעים האלו כזבו מלנער אותי מהרגשתי המשפילה בקשר למראה החיצוניי שבי. זאת ועוד, אני נורא שופט אנשים אחרים ע"פ מראם החיצוני. זה נורא מפריע לי ומתנגש עם הסלידה המוחלטת שלי משטחיות, אך עדיין אינני מצליח להתנער מזה. אנא נסו לעזור לי. תודה.

אני חושבת ש...

אם תשכנע את עצמך שאתה נראה טוב אתה תקרין את זה החוצה ואנשים יותר יעריכו אותך מבחינת המראה החיצוני אבל אם כל הזמן תגיד לעצמך שאתה מכוער למה שאנשים יחשבו ההפך? תחשוב על זה.

משהו שקראתי בספר של רובין ס' שארמה

בספר "מי יבכה כשתמות?" יש עצה לאנשים "להפוך למתחזים", ז"א להעמיד פנים שכבר הפכת להיות אותו אדם שאתה רוצה להיות ובהדרגתיות אתה באמת הופך להיות כזה... לפי הספר, זה מבוסס על ניסוי שהצליח... אני יודעת שזה קשה מאוד, אבל לא יזיק לנסות... בהצלחה

גרא.

New member
Sunset Night,יש פתרונות פסיכולוגיים

לבעיית הדימוי העצמי הגופני הירוד שלך, ויש גם פתרונות פלסטיים, אתה יודע,ניתוח פסלטי כזה או אחר היכול ליצור לך פנים כלבבך, אלא שהוא מן הסתם יקר עד להחריד.לגבי האפשרות השנייה ,וודאי אין לי מה לומר..אבל לגבי הראשונה,אם אוסיף אזי די בהסתייגות,מאחר ואתה מקבל טיפול פסיכיאטרי משלוב, תרופתי ושיחתי..מה כבר אפשר להוסיף.ובכל זאת,כבר שנו חז"ל ואמרו "את תסתכל בקנקן, אלא מה שיש בתוכו"..ובסך הכל, אתה מתאר את עצמך כאדם עמוק נפש ודעה,עם מעלות טובות.ואת זה חסרקים לא מעט שרירנים,ויפי גוף למיניהם.יחד עם זה,דומה שמנגן לך בראש,השכם והערב דיסקט המתאר אל כל מעלותיך הגופניות השליליות..וכך ממשיכה ופועלת בעוצמה, נבואה המגשימה את עצמה..לא שאנישם אומרים לך שאתה מכוער,אלה הן המחשבות המשפילות שלך המובילות ובונות את הדימוי הגופני העצמי השלילי שלך..ואתה הולך למכון, ומשתדל לטפח את גופך,וכבר מקבל מחמאות,ומבטים מחניפים..אבל עדיין מתנגן במוחך דיסקט הכיעור..וזה עובד..ככה אתה מרגיש,כדבריך..שינוי יכול לבוא אם תלמד להחליף את הדיסקט העכור, בכזה המכיל רק מחשבות חיוביות על עצמך, כזה מספר על התכונות החיוביות שלך..כזה המקבל את גופך בפשט..זה גופך וזה ללמוד לחיות איתו..מחשבות חיוביות, ממש כמו שליליות, יש להן אותו אפקט של נבואה המגשימה עצמה..תחשוב חיובי, תרגיש חיובי..ותפסיק כבר כל הזמן לעסוק בצורה אובססיבית בדימוי העצמי הגופני שלך. ובמקומו, טוב יותר עם תתמקד בדימוי הגופני הממשי של בת זוג כזו או אחרת.

למעלה