תגידו...

מצב
הנושא נעול.

ניני10

New member
טוב נמאס לי!

האפשרות הטכנית ברורה
הדיון היה ברמה העקרונית . דימיינתי איזה קשיש בן 85, לא גמיש ונעול על עקרונות העבר כמקובל בגילאים מתקדמים, מתווכח עם הזעטוט בן ה55, "לא, לא מסכים, הכסף הזה זה רק לפנסיה, שהנכד יירקב שם, לא איפת לי"
טוב נמאס לי!

zivhi

New member
להפקיד לעצמך בקופת גמל

moco10 הסכום שמצטבר....
בקופה יעזור להם במידה מסויימת גם במהלך חייהם-כיוון שהידיעה שיש להם משהו לפנסיה תוריד מהם במידה מסויימת צורך להפקיד סכומים אדירים לקופת גמל גם בגילאים צעירים שלהם, הידיעה שיש לך קופה שעד היום התנהלה עבורך במשך שלושים שנה ויותר מורידה ממך מעט את הלחץ ומאפשרת לך לחיות יותר ולא להפקיד סכומים בכל חודש לקרן פנסייה כבר מגיל שלושים... עם זאת חשוב לא להיות שאננים ולא לתת לילד להסתמך על הקרן כמקור יחיד לכספי פרישתו, ובטח לא לאפשר לו לנסות ולהוציא את הכסף לפני גיל הפנסייה... ועוד טיפ אחד קטן ממני... עדיף שבמקביל לסכום אותו אתה מפקיד לילדיך... תפקיד בנוסף עוד סכום זהה לעצמך... כי בבגרותך שתראה בצד הרבה כסף סגור שאין ביכולתך לגעת בו תדע שגם ייעדת לעצמך קרן בה אתה יכול להשתמש כך לא תתפתה לקחת את כספי פרישתם של ילדיך.
להפקיד לעצמך בקופת גמל
זה לא רעיון מי יודע מה, כיון שזה לא לאורך 65 שנה אלא במקרה הטוב לאורך 30. ואז אני מעדיף פשוט לנהל לעצמי את ההשקעות בלי לסגור בקופת גמל. כל זה כמובן מעבר להפרשה לפנסיה בעבודה.

NS101

New member
אתה לא חייב להסתכל על זה כעזרה בפנסיה

אתם רציניים בכל העיניין הזה?
לדאוג לילד שלכם לפנסיה? שידאג לבד. התפקיד שלכם לדאוג לו בילדות ולעזור לו, אולי, התחילת חייו. כמובן, תדאגו לעצמכם לפנסיה.
אתה לא חייב להסתכל על זה כעזרה בפנסיה
אלא כמשהו גדול יותר, כזה שמבסס את כל המשפחה שלך, בדגש על מצב שאני תיארתי ומקווה שאוכל ליישם, נניח לשים 200K בצד לכל ילד. כל אחד עד שמגיע לפנסיה זה נניח 15M, יש לך שלושה ילדים - זה 45 מיליון שיפוזר לדור הנכדים שלך.

אפרופו תוכניות חיסכון

תגידו...
האם זה אפשרי להפקיד באופן חד פעמי 2500 ש"ח בקופת גמל למטרת השקעה לטווח ארוך מאוד (65 שנה-השקעה עבור פנסייה לילדים-שרק עכשיו נולדו)? 65 שנות השקעה יכולות להצטבר לסכום מאד יפה שיכול לסדר אותם מאד בגיל פרישה...
אפרופו תוכניות חיסכון
כיצד לבדוק את 2 האופציות הבאות: 1) הפקדה של סכום X חד פעמי ל-10 שנים, והחל מהשנה השניה (ועד העשירית) הפקדה של סכום קטן יותר Y מידי חודש לאותה התוכנית. 2) הפקדה של סכום קטן Y במשך 10 השנים כאשר הסכום ההתחלתי הוא אפס. האם ישנן נוסחאות לחישוב ? התשובה האידאלית מבחינתי היא לא רק דרך מקוצרת וממוחשבת במחשבון פיננסי, אלא גם הדרך עצמה (חישוב תוך שימוש בנוסחאות). אם אתם מכירים ספר שמסביר זאת - אשמח להמלצות.

zivhi

New member
זכית בקובץ אקסל מתנה

אפרופו תוכניות חיסכון
כיצד לבדוק את 2 האופציות הבאות: 1) הפקדה של סכום X חד פעמי ל-10 שנים, והחל מהשנה השניה (ועד העשירית) הפקדה של סכום קטן יותר Y מידי חודש לאותה התוכנית. 2) הפקדה של סכום קטן Y במשך 10 השנים כאשר הסכום ההתחלתי הוא אפס. האם ישנן נוסחאות לחישוב ? התשובה האידאלית מבחינתי היא לא רק דרך מקוצרת וממוחשבת במחשבון פיננסי, אלא גם הדרך עצמה (חישוב תוך שימוש בנוסחאות). אם אתם מכירים ספר שמסביר זאת - אשמח להמלצות.
זכית בקובץ אקסל מתנה
בשביל כזה ענין פשוט לא צריך ספר. פתח את הגליון המצורף ותראה את החלופות השונות. שנה את המספרים כאוות נפשך. כרגע יש שם הנחת עבודה של 7% שנתי.

sini100

New member
אתר טוב בנושא

זכית בקובץ אקסל מתנה
בשביל כזה ענין פשוט לא צריך ספר. פתח את הגליון המצורף ותראה את החלופות השונות. שנה את המספרים כאוות נפשך. כרגע יש שם הנחת עבודה של 7% שנתי.
אתר טוב בנושא
http://www.shekelgroup.co.il/shekel/Default.aspx?tabid=111 אתר עם הרבה מחשבונים בכל מיני נושאים תשתמש באלו הטובים לך הרבה נחת...

תודה אבל העניין הוא לא מחשבון

אתר טוב בנושא
http://www.shekelgroup.co.il/shekel/Default.aspx?tabid=111 אתר עם הרבה מחשבונים בכל מיני נושאים תשתמש באלו הטובים לך הרבה נחת...
תודה רבה על קובץ האקסל וגם על הלינק אבל אני רוצה ללמוד את הנושא וגם נושאים אחרים בתחום לא מנקודת מבט של להציב מספרים במחשבון באינטרנט, אלא כדי להבין את הנוסחאות עצמן (לא נסחאות של אקסל) ומה ההגיון שמאחורי זה, כך שאם ארצה אבנה לי נוסחאות אקסל משלי או אחשב לבד.

moco10

New member
זה שאתה רוצה לפתח את הנוסחאות זה טוב

תודה רבה על קובץ האקסל וגם על הלינק אבל אני רוצה ללמוד את הנושא וגם נושאים אחרים בתחום לא מנקודת מבט של להציב מספרים במחשבון באינטרנט, אלא כדי להבין את הנוסחאות עצמן (לא נסחאות של אקסל) ומה ההגיון שמאחורי זה, כך שאם ארצה אבנה לי נוסחאות אקסל משלי או אחשב לבד.
זה שאתה רוצה לפתח את הנוסחאות זה טוב
אבל "ההיגיון מאחורי זה", לגבי כל מה שקשור לריבית הוא רק דבר פשוט אחד: הריבית היא חלק מסוים מהקרן המופקדת או החוב בהלוואה (שיעור הריבית השנתי) כפול הזמן. כל השאר זה אלגברה.

Warren Buffett

New member
דעתי

תגידו...
האם זה אפשרי להפקיד באופן חד פעמי 2500 ש"ח בקופת גמל למטרת השקעה לטווח ארוך מאוד (65 שנה-השקעה עבור פנסייה לילדים-שרק עכשיו נולדו)? 65 שנות השקעה יכולות להצטבר לסכום מאד יפה שיכול לסדר אותם מאד בגיל פרישה...
דעתי
אם מדובר על השקעה ל-65 שנה אז לדעתי הכי כדאי לשים את הכסף באפיק מנייתי, אני הייתי קונה משהו כמו תעודת סל אינדקס מעוף אגרסיבית.

nis156

New member
ישראל נמצאת במרכזו של סיכסוך לאומי

דעתי
אם מדובר על השקעה ל-65 שנה אז לדעתי הכי כדאי לשים את הכסף באפיק מנייתי, אני הייתי קונה משהו כמו תעודת סל אינדקס מעוף אגרסיבית.
בין שני עמים ,לתוצאת המאבק תהיה השפעה על הרכב אוכלוסיתה וכתוצאה מכך על כיוון ועוצמת ההתפתחות הכלכלית של המדינה ,אמנם סביר להניח שמסגרת לאומית בעלת זהות כלשהי תתקים גם בעוד 65 שנה אבל לא בטוח שתנוהל על ידי אותה קבוצה ולכן לדעתי השקעה לטווח ארוך בשוק מניות במדינה כזו היא מסוכנת. ערבי שקנה נדל"ן או נכס אחר בתחומי מדינת ישראל לפני 48 חשב אולי שהוא עושה השקעה נבונה אבל המציאות מוכיחה שחלקם הפסיד את כספם. אין לראות בכתוב בהודעה זו המלצה,איני מומחה בתחום .

NS101

New member
אנחנו ננצח

בין שני עמים ,לתוצאת המאבק תהיה השפעה על הרכב אוכלוסיתה וכתוצאה מכך על כיוון ועוצמת ההתפתחות הכלכלית של המדינה ,אמנם סביר להניח שמסגרת לאומית בעלת זהות כלשהי תתקים גם בעוד 65 שנה אבל לא בטוח שתנוהל על ידי אותה קבוצה ולכן לדעתי השקעה לטווח ארוך בשוק מניות במדינה כזו היא מסוכנת. ערבי שקנה נדל"ן או נכס אחר בתחומי מדינת ישראל לפני 48 חשב אולי שהוא עושה השקעה נבונה אבל המציאות מוכיחה שחלקם הפסיד את כספם. אין לראות בכתוב בהודעה זו המלצה,איני מומחה בתחום .
אנחנו ננצח
God wills it.

Warren Buffett

New member
זו השקעה נזילה, אם צריך אז מוכרים

זו השקעה נזילה, אם צריך אז מוכרים

מצב
הנושא נעול.
למעלה