תגידו, פיית השיניים עדיין בתפקיד,

yoyo10

New member
מה הקשר בין הנקה לצמיחת שנים

3 ילדי יונקים עד גלאים מופלגים לכל אחד יצאו שנים בגיל שונה
אין כל קשר

Iris G

New member
לא חושבת שיש מקום לדאגה אבל בהחלט

כדאי להיות במעקב אצל רופא שיניים.

אצלנו לא נפלו השיניים גם בגיל מאוד מאוחר (9-10) והתברר לנו שישנה בעיה בגדילה של השיניים הבוגרות ברמה של ניתוחי חניכיים וכדומה. שלשום, בגיל 15 הרופא עקר את שן חלב האחרונה.

פלגיה

New member
אצל בנות אחותי

השן הראשונה נופלת בסביבות כיתה ג'.
לאחותי עצמה עקרו את שתי השיניים הראשונות בגיל עשר, כי השיניים הקבועות שמתחתן כבר צמחו.

yoyo10

New member
בלת"ק יש כללים ברורים לפית השינים

בשן הראשונה היא נותנת מתנה
בשינים הבאות היא נותנת מטבע

Noich80

New member
עוד לא רלוונטי- אבל אני בעד

לא צריך לחשוב ולהתבחבש יותר מדי. לפעמים עושים דברים רק כי הם כיפיים.

yaeli123

New member
וואלה. צודקת

אני הולכת איתך

אני אקנה לה משהו לשן הראשונה. אני בטוחה שהשמחה תהיה גדולה

לגבי השיניים הבאות - נראה כבר...

לכולם

אצלינו היא עדיין בתפקיד (סוג של...)

לגדולה נפלו כבר ארבע שיניים (היא אוטוטו בת 7) ונוצרה מסורת של חילופי מכתבים בינה לבין פיית השיניים (קוראים לה ג'וליטוז).
אחרי השן האחרונה, נעמי מצאה את השיניים שלה, והבינה (או יותר נכון, איששה את חשדותיה) שאני היא פיית השיניים שלה...
אז הסברתי לה שזה חלק מהתפקיד, ושההורים שם פיות השיניים של הילדים שלהם :)
למה התחיל הכל?
האמת שלא הקדשנו לזה יותר מידי מחשבה- כשנפלה השן הראשונה של נעמי הרבה מחברותיה כבר זכו לביקור של פיית השיניים, וגם אחת הגיבורות הספרותיות האהובות על נעמי (פינקלישייז, אם מישהי מכירה) הייתה בעניין- ככה שזרמנו עם הסיפור. לא דאגתי מהתוצאות- ידעתי שבבוא היום נעמי תגלה את האמת, ומאחר והיא ילדה חכמה- זה לא יפגע בה, וכך היה.
במקרה שלנו, מעבר לכך, אנחנו חיים בחברה שבה דמויות דימיוניות (סנטה קלאוס, איסטר באני) לוקחות חלק משמעותי בחיי הילדים, והילדים שלנו נותרים מחוץ לסיפורים האלו... היה נחמד שהיה להם משהו משותף "להאמין" בו עם ילדי כתתם.

למעלה