תגידו, פיית השיניים עדיין בתפקיד,

N i s h k i

New member
זה לא בדיוק אותו הדבר

לא שאני מסכימה עם פלגיה אבל מבחינתה אלוהים הוא אמונה אותנטית בניגוד לפיית השיניים שהיא מתיחה, שקר, משהו שההורים משקרים במודע לגביו.

meedas

New member
זה הכל שאלה של הגדרה

בשני המקרים מדובר באמונה ביצור שלא באמת קיים
ההבדל הוא בכמות האנשים שמאמינים
אם מחר יקום מישהו ויקים כת שמבוססת על סגידה לפיית השיניים, האנשים שילכו אחריו יאמינו בכל ליבם שהיא קיימת. אחרי שני דורות זו תהיה אמונה אותנטית בדיוק כמו כל אמונה

רק כדי להבהיר, אם להתיחס לנושא השרשור הכללי - אני לא חושבת שצריך לשקר לילדים לגבי קיומם של יצורים דמיוניים.

נ.ב.
תחי מפלצת הספגטי המעופפת!

מאי26

New member
עכשיו סקרנת אותי -איזה שרשורפלצת

כבר יכול להתפתח בנושא פיית השיניים???
אגב, אצלנו היא היתה די פעילה, עד שהילדון החליט שאין באמת פיה כזו ושמדובר באבא ואמא. ניסיתי קצת לשמר את התמימות הילדותית במשך תקופה, אבל נשברתי אחרי שהוא התחיל לתת לי הסברים מנומקים למה זה לא יכול להיות. רואים עליו שהוא בן של שני עורכי דין

yoyo10

New member
אצלנו הילד ביקש לשים את המצלמה של הפלאפון כל

הלילה הוא יודע שזה אנחנו

N i s h k i

New member
כי זה משחק

וילדים אוהבים לשחק משחקי דמיון.

הבן שלי בן 6.5 ורק עכשיו התחיל להעסיק את פיית השיניים. לאחרונה אמר לי: "אני יודע שאין באמת פיית שיניים, זה את ואבא, נכון?" עניתי לו" "או שכן או שלא".
כשהוא התעקש אמרתי לו שאם אני אספר לו את האמת אז זה יפסק והוא בחר להמשיך במשחק כשהוא כמובן מבין לגמרי מי עומד מאחורי הפייה הנדיבה

זה מזכיר לי את הספר המקסים "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" שממחיש את הרעיון של משחקי דמיון מהסוג הזה. עוד לא שמעתי על מבוגר שתבע את ההורים שלו על הונאה

כן, משאירה מטבע או מתנה קטנה.

בדיוק בשבוע שעבר שכחנו לשים משהו מתחת לכרית, מיד אמרנו לילד המאוכזב שהיא כנראה לא הספיקה לעבור ושינסה לתת לה עוד הזדמנות

עדידושש

New member
אצלנו כן...

פעם אחת השאירה עט נסיכות, ופעם שניה אם אני זוכרת נכון טושים "מגניבים", כהגדרת הילדה. זה היה לפני כמה חודשים. כיום יש עוד כמה שיניים מתנדנדות, אבל בגילה המופלג כיום (6 וחצי), היא ציינה לפני כשבוע שאין דבר כזה פיות...אבל חזרה אליי עם השאלה- "אם אין דבר כזה פיות, איך קיבלתי מתנות מפיית השיניים?". שאלתי אותה מה היא חושבת שהתשובה לזה- והיא החליטה שהיא "עוד צריכה לחשוב על זה קצת..."
לעת עתה, החלטתי להשאיר לה את ההתבחבשות הזו. תרצה- תאמין, לא תרצה, שלא תאמין. כנראה שאנחנו בכל מקרה ניתן לה משהו קטן לתשומת לב...עם זאת, נראה לי שאחרי כמה שיניים אפשר לוותר על זה, בכל זאת- צריכות להתחלף כל השיניים מתישהו, וזה הרבה מדי תעסוקה לפייה אחת, לא?

לא יודעת מה ערך שיניים בימים אלו

אבל כנראה שכן, כי לא מזמן ראיתי באיזשהי תמונת טיפים אמריקאית הצעה לצבוע את הכסף שהפיה נותנת בצבע נצנצים להעצמת האפקט. מן הסתם עובד יותר טוב עם שטרות...

32 דקר

New member
סתם סיפור חמוד מהילדות שלי עם פית השיניים

נפלה לי שן בגיל 5 או 6 בערך לא זוכרת אבל זוכרת את הסיטואציה..
שמתי מתחת לכרית ועשיתי כמובן את הטקס"יידע את אבא ואמא שנפלה שן "

אמא שלי הזיזה את הכרית שישנתי ומצאה את השן ושמה לי פתק נשיקות במקום(פתק שכתבה משהו רלוונטי לאותו אירוע שמלא נשיקות שלה באודם שהייתי מקבלת ביום הולדת ובתעודה טובה שהבאתי או כל מיני כאלה -שומרת את כל הפתק נשיקות שקיבלתי ועשיתי אלבום לא מזמן) ובפתק כתוב "מצאתי את השן קבלי מאה נשיקות -הפיה".

אבא שלי הזיז את הכרית ולא מצא כלום אז שם לי כמה שטרות של 10 שקל (אז היו שטרות) וכתב "הפיה איבדה את השן אז שמתי לך כסף שתקני שן חדשה במקום".

קמתי בבוקר והבאתי לשניהם שישבו על קפה במטבח עם הפתקים שהכינו לי והודעתי חגיגית שהפיה הזו ממש ממש מבולבלת ועשתה לי כאב ראש ומה שבטוח שיותר שווה לי שהיא איבדה את השן מאשר שהיא מצאה את השן כי כשהיא איבדה את השן קיבלתי מליון(קצת הגזמתי) שקל !!!!

קליספרה

New member
אחיינקסם ביקש רשות לקטוף פרח בגינה

ולשים לפייה ליד השן
כי הוא חושב שזה מאוד עצוב לתת מתנות כל הזמן ואף פעם לא לקבל כלום

נשמה הילד הזה

washi tashi

New member
אצלנו השן הראשונה נשרה לפני גיל 5

אבל זה לא חוכמה, כי עוד לפני גיל שנתיים היו לו את כל 20 השיניים בפה. אין פה גיל מדויק. אאל"ט, ויתקנו אותי המומחים, אם שיני החלב בוקעות מוקדם הן גם תנשורנה מוקדם.

JewelStone88

New member
לי צמחה שן ראשונה בגיל 10 חודשים

כי ינקתי עד מאוחר יחסית.
השן הראשונה נפלה אחרי גיל 6 אם אני לא טועה ולא רק זה המשיכו ליפול לי שיניים כמעט עד כיתה ז

עדי1306

New member
לא חושבת שיש קשר לעניין היניקה

מכירה תינוקות שיונקים הנקה מלאה ומצמיחים שיניים

JewelStone88

New member
זה מה ששמעתי....

ברור שיש לכאן או לכאן, אבל הבנתי שיכולה להיות לזה השפעה

למעלה