תגידו מה אתם אומרים ?

ליידיDee

New member
תגידו מה אתם אומרים ?

אני יוצאת עם בחור מקסים כבר איזה חודש, אני מרגישה איך לאט לאט אנחנו מתקרבים ואולי אני קצת מתאהבת מה שעוצר אותי שהבחור הוא פעיל באיזה אגודה שמתנגדת לסמים והוא ממש גיק של כל הקטע הזה של המלחמה בסמים אני באופן אישי פה ושם לקחתי איזה שכטה או שתיים , במסיבות וכאלה גם כשהתחלנו לצאת... אני תוהה אם בכלל לספר לו , זה בטוח יהרוס את המערכת יחסים , והוא יאבד את האמון שלו בי מצד שני, לא לספר לו, לשמוע את כל הערכים שלו נגד זה גם מתסכל, הוא לא באמת יודע מי אני ולא בא לי שכבר על ההתחלה יהיו חלוקי דעות .

peewee

New member
ספרי לו

את אומרת שעישנת בעבר, אבל את אומרת שלקחת שאכטה גם לפני חודש, כשהכרתם, ככה שזה פחות העובדה שעישנת בעבר תפריע לו אלא העובדה שזה קורה גם בהווה. את צריכה לענות על שתי שאלות: 1. האם העישון זה משהו שאת מסוגלת לוותר עליו למען הבחור או לא, כי אם כן, אם הוא באמת מחבב אותך ורוצה אותך, ויש לו אמון בך, הוא יתן לזה צ'אנס. 2. האם לראות אותו פעיל שם ומדבר נגד זה באמת יציק ויתסכל אותך כמו שזה עכשיו או שתקבלי את זה שזה הוא ואלו הערכים שלו. עדיף שתספרי לו עכשיו מאשר מאוחר יותר (או שיתגלה לו בעקיפין), כי ככל ששומרים בבטן זה, זה נהיה יותר קשה.

ליידיDee

New member
זה כאילו

אני לא תופסת מהעישון הזה מה שהוא עושה מזה.... זה לא כזה מזיק כמו שהוא עושה מזה, סתם נחמד כזה מידי פעם לא אומרת שצריך להתמכר. מה שגם לא מפריע לי לא לעשן את זה, הוא פשוט מגיב על זה מאוד באגרסיביות - וזה דיי אידיוטי חוץ מזה הוא אחלה בחור תכלס מה שמתסכל אותי מכל הסיפור הזה , שאם אני אכיר אותו לחברים שלי אז הוא יבין מיד עם מי יש לו עסק וגם יסיק עלי... אז אני סתם מתלבטת חוץ מזה גם אם נגיד אני כן אומרת לו, אז הוא סתם יעשה לי שטיפת שכל , וזה לא מה שבא לי

peewee

New member
שום שטיפת מוח

אם את אומרת שזה לא יפריע לך לא לעשן, כשתספרי לו, תאמרי לו שאת הולכת לספר לו משהו, תבהירי לו שזה ששייך לעבר ולא להווה, שלא מפריע לך לוותר על זה, ואת לא רוצה שישפוט אותך או יתחיל עם הטפות וכו'.

ליידיDee

New member
אז זהו

שזה לא שייך לעבר.. אני מתכוונת להמשיך עם זה אם פתאום יבוא לי נדמה לי שאני אבוא לדבר איתו ככה סתם , ותוך כדי אני אגיד לו "כן ניסיתי ואני לא חושבת שזה גרוע ואם תהיה הזדמנות אז אולי אני כן אעשה את זה שוב כי זה נחמד" ואז אני אשאל אם זה יפריע לו עד כדי כך שזה יכול למנוע מאיתנו להנות במערכת יחסים ( אם תהיה אחת כזאת) , אם הוא עונה לי לא- ושזה מפריע לו והכל - חבל היה אחלה בחור , באמת !!! אם הוא אומר לי שאני אעשה מה שבא לי - נדמה לי שאני כל עוד אנחנו נהיה ביחד בכל אופן - אני לא אגע בזה...

aaa123

Member
נראה לי שזאת התעקשות ילדותית

"אם הוא אומר לי שאני אעשה מה שבא לי - נדמה לי שאני כל עוד אנחנו נהיה ביחד בכל אופן - אני לא אגע בזה..." במלים אחרות היית מוכנה להפסיק עם זה אבל רק בתנאי שזה לא יהיה תנאי שלו. ברור שאת לא רוצה גבר שיגביל אותך אבל הבחינה הזאת לא נראית לי. אילו היה מדובר בכל תחביב חוקי שלך אז אין בעיה עם בחינה שכזאת אבל שמדובר בתחביב לא חוקי ההתעקשות שלו שתפסיקי מוצדקת. לדעתי זה שעזבת אותו כמו שכתבת בהודעה אחרת זה הפסד שלך.

Old Girl

New member
לדעתי, יש כאן שתי אפשרויות:

או שאת שותפה לערכים שלו באופן כללי, או שלא. אם את שותפה לערכים שלו, אבל במקרה לקחת איזו שכטה, ואת לא מרוצה מזה ולא רוצה להמשיך - אזי אם לא תספרי לו, שום דבר נורא לא יקרה. הרי לא פגעת באיש, לא הזקת לאף אחד, רק קצת חרגת מהערכים שלך, ולכן לא מדובר כאן ברמאות שאמורה לאיים על הזוגיות. עם זאת, אם יש לך יסוד להניח, שהחבר הזה לא היה מעוניין בשום קשר עם שום בחורה שלקחה אי פעם "שכטה", ועניין ההסתרה ממש אוכל אותך - אז תבדקי עם עצמך האם לא עדיף לשים את הדברים על השולחן ולהיפטר מהמועקה. אבל אם את לא שותפה לערכים שלו, וחושבת ש"שכטות" הן לא ביג דיל, וסבורה שעוד תקחי כאלה - לדעתי עדיף פשוט להגיד לו את זה. אני אישית לא חושבת שכל זוג צריך להיות בעל ערכים זהים לגמרי. יש פערים שאנחנו מוכנים לסבול, ולעומתם יש פערים שאי אפשר ליישב - אבל זה מאוד אינדיבידואלי. אני מאמינה, שלא בריא ליצור מצב בו את חוששת מלחשוף את האמונות שלך, שאת לא מתכוונת לוותר עליהן בעתיד. לגבי ה"אמון" שלו - אם נשבעת לו שמעולם לא לקחת שכטה אז באמת יש כאן בעיית אמון. את יודעת מה - אם את באמת לא מתכוונת לקחת יותר שכטות, אולי תקברי את העניין וזהו. אבל אם לא דיברת על עצמך בכלל - אני לא חושבת שיש כאן בעיית אמון. זכותו לחשוב כך וזכותך לעשות אחרת.

ליידיDee

New member
אף פעם לא דיברנו על זה

לא דיברנו על סמים בכלל אף פעם היו נושאים אחרים. הוא שאל כזה בדרך אגב, אמרתי לו שכן , והוא פשוט צחק עלי ואמר לי "את לא סוג כזה של בני אדם .... " וככה זה נגמר מה שכן יש לי חברים שהם בקטע וברגע שאני אכיר לו אותם הוא יקלוט ישר עם מי יש לו עסק.... ואז אני יוצאת מטומטמת

Old Girl

New member
דעתי

1. קודם כל, טוב שלא שיקרת לו - לא בגלל שאני בגישה מוסרנית של "אסור לשקר בשום מצב", אלא כי זה לא בריא להתחיל קשר במצב שאת פוחדת מהשיפוט של מי שאמור להיות בן זוגך בעתיד. 2. חוץ מזה, את צריכה להחליט עם עצמך האם את: (א) הולכת למנוע מעצמך עישון גראס לתמיד כדי להתיישר עם הגישה שלו; (ב) הולכת לעשן מפעם לפעם ולהסתיר ממנו; (ג) הולכת להבהיר לו שאתם שונים בעניין הזה, ושעליו לכבד אותך. אני לא ממליצה ללכת על ב' - כי זה יוצא שאת נמצאת בזוגיות "על תנאי", ועלולה לעוף ממנה אם יתגלה באמת שאת לא עומדת ב"תנאי". 3. אם את מחליטה שאת לא מעשנת, אבל החברים שלך ממשיכים לעשן - אז אולי ההיכרות אתם תהיה הזדמנות טובה עבורו ללמוד קצת גמישות, ולהכיר בעובדה שהעישון אמנם מזיק - אבל לא כל מי שמעשן הוא מפלצת, ולא כל מי שחבריו מעשנים הוא ייצור שוליים הזוי. אני באופן אישי לא מאמינה ב"חייבים לספר לבן הזוג כל דבר מיד כשמתחילים לצאת" - אבל אני לא חושבת שאפשר להגיע רחוק בזוגיות שבה יש חששות מפני חשיפה, והקבלה של אחד את השני אינה מוחלטת. לדעתי, כשהעניין הזה יעלה - תצטרכו לקבוע גבולות שמוסכמים על שניכם. כמו למשל: החברים שלך לא מעשנים בנוכחותו ו/או הוא לא תוקף את חבריך - או כל דבר בסגנון.

רגע,ואם מדובר בצרכנות מין

גם אז היית מגלה גמישות אם נניח חברך או חבריו היו צופים בפורנו/הולכים למכוני ליווי/מועדוני חשפניות... האם אז היית אומרתש" הפורנו אמנם מזיק - אבל לא כל מי שצורך פורנו הוא מפלצת, ולא כל מי שחבריו צרכנים הוא ייצור שוליים הזוי", או שאולי בעצם הכל תלוי כמה תועלת אדם משיג.

Old Girl

New member
מבחינתי ההבדל המשמעותי הוא

בין מי שמזיק לאחרים לבין מי שלא מזיק לאחרים. מי שמעשן (גראס או לא גראס) לא ממש מזיק לאחרים אלא רק לעצמו, בגדול אין לי אפילו זכות לשפוט אותו כי אני שותה אלכוהול מפעם לפעם. לא כל מעשה לא ראוי ולא כל עבירה נתפסים אצלי אופן דומה, אני גם לא מתייחסת באותה מידה לעברייני תנועה ולעברייני מין (למקרה שתהית).

Old Girl

New member
(ויש לי תחושה

שתיכף יבוא aaa ויסביר לי שגם עברייני תנועה גורמים לנזקים. הסתבכתי).

Betterfly

New member
הם נגיד רק גורמים

לתאונות קטלניות...

nate2000

New member
או....

שהוא יגיד שעברייני תנועה שמעשנים חשיש ונוהגים מסטולים גורמים לנזקים....

אני מאוד לא מסכים

סמים מזיקים ומאוד, סמים מזיקים לנשים ,סמים מזיקים לזונות , סמים מאוד מזיקים לכל אלו שאת,וחברותיך, מעוניינת להגן עליהן בתעשיית המין, אני (כמו כל המדינות בעולם) לא מסכים עם הקביעה שמי מעשן מזיק רק לעצמו יש פה שיתוף פעולה הדוק בין סוחרים לבין המשתפ'ים הקניינים , לי שי סיסמא "אין לקוחות , אין סוחרים". יש גם הבדל חשוב מאוד ששוכחים לציין - תעשיית המין חוקית כמעט בכל מקום בעולם אבל מבחינת פמיניסטיות רבות מדובר בחטא חמור , בעוד למרבה ההפתעה ,עבירות סמים שהן חמורות בכל מקום בעולם ולא חוקיות (בחלק מהמדינות סוחרים מוצאים להורג או מקבלים מאסרי עולם) מקבלים תמיכה רבה מאותן פמיניסטיות וכאן ,אצלי לפחות, תמיד עולה התהייה ... (אינטרסנטיות?)

Old Girl

New member
התחלת מרשים מאוד

אבל גמרת די חלש. טיעון שלפיו צרכני סמים מזינים את תעשיית הסמים, שהיא תעשייה נפשעת, וגם עוד כמה תעשיות בדרך - הוא רציני וחזק, ובאמת גורם לי לחשוב. לעומת זאת, טיעון שלפיו תעשיית המין היא חוקית אבל הפמיניסטיות מתנגדות לה אך לא מתנגדות לתעשיית הסמים הלא חוקית - לא מחזיק מים. לא כל דבר חוקי הוא גם חיובי, והיפותטית - דברים שאינם חוקיים לא בהכרח שליליים. בהרבה מדינות יש חוקים שאוסרים על קיום יחסי מין הומוסקסואליים, חוקים שמתירים התעללות בנשים, חוקים שמצרים צעדי נשים בצורה בלתי נסבלת. כל תנועה שעיקרה זכויות אדם מנסה לשנות את החוקים כדי להביא למצב הרצוי, ולא מעריכה את רציות המצב לפי מצב החקיקה. (ד"א, תעשיית המין כתעשייה לא חוקית ברוב מדינות המערב. רק רכישת שירותי מין חוקית - אבל לא סרסרות. אבל זו לא הפואנטה). כל זאת בלי להתייחס לחוקים האוסרים על שימוש בסמים, שבהחלט נראים צודקים. לגבי ה"אינטרסנטיות" שעומדת מאחורי התנגדות לתעשיית מין ופסיביות כלפי תעשיית הסמים - זה אחד הניסוחים הפחות מוצלחים שהשתמשת בהם לאחרונה. מה זה "אינטרסנטיות"? כל פעיל זכויות משקיע במטרות שקרובות לליבו, זו לא אינטרסנטיות אלא קידום ערכים חשובים. אני לא חושבת שאתה אינטרסנט בגלל שאתה מתעניין בזכויות בע"ח יותר ממה שאתה מתנגד לתעשיית המין (לפחות עד כמה שיכולתי להתרשם). אפשר להאשים כל אחד מאתנו באי מעורבות בקידום מיליון מטרות חשובות אחרות - אבל זה לא העניין, מספיק שנקדם את מה שחשוב לנו ולא נזיק בתחומים אחרים. בכל אופן, יש לי קושי מסוים לגבש עמדה ערכית חד משמעית נגד סמים בגלל שאני לא מבינה את מהות ההבדל בין אלכוהול לסמים. טענותיך לגבי משמעות תעשיית הסמים בהחלט השפיעו עלי, והצלחתי לשמור על האובייקטיביות אפילו לנוכח הדברים הפחות רלוונטיים שאמרת אחר כך.

האינטרסנטיות מתבטאת בתועלת שמושגת

לו או לה, קל יהיה לי להאמין שנשים ובטח פמיניסטיות לא משיגות שום תועלת מפורנוגרפיה לכן לא אתפלא אם לעיסוק כזה ,שעל הקשיים בו אפשר לפתוח אינסופ דיונים, יקומו מתנגדות לעומת זאת סחר בסמים מאוד טוב למשתמשי ולמשתמשות בו (לאלו שחושבים שהם לא נפגעים) כמובן שנוחה תהיה המחשבה שההשפעה היחידה למי שמשתף פעולה עם עבריינים היא על עצמו בלבד בלי לחשוב על הBIG PICTURE סוחרי סמים כידוע לרובנו,כך אני מקווה, לא עוסקים בשעות הפנאי בפעילות גמ'ח ומשקיעים את כספםם ממכירת הסמים בעזרה ליתומים לאלמנות ולחלשים מן הסתם אותם סוחרי סמים שותפים לעוד כל מיני פעילויות - סרסרות, עסקאות נשק, סחר בנשים , פשע מאורגן ,בגידה במדינה מאוד נאיבי לחשוב שמי שמממן באופן שוטף עבריינים הוא רק מכייף.

Old Girl

New member
לדעתי הפמיניסטיות

הן לא קהל היעד האולטימטיבי לשימוש בסמים. אבל מילא. בכל אופן, לא הבנתי את הטיעון העיקרי שלך. האם אתה חושב, שהבעיה היחידה עם משתמשי סמים היא, שהם מזרימים כספים לפעילות עבריינית אחרת? כלומר, אם אני ממשיכה עם אותו קו - אז מי שמעשן גראס שהוא גידל במרפסת הוא כביכול בסדר? או לחלופין מישהו שקנה גראס מאיזה חלקאי במדינת העולם ה - III שלא מעורב ברשת עבריינית כלשהי - הוא בסדר גמור? אני לא לועגת לך, זאת שאלה כנה.

למעלה