תגידו, יש מצב שבו אתם

alon1122

New member
הי, השקפתי על הדיון מהצד עד עכשיו

והנה דעתי קודם כל , כל הכבוד לך, על התשובות המפורטות והסבלניות המנוסחות באמת בצורה הכי עדינה והכי לא מתלהמת שיש, ללא טיפת ציניות , לנוכח מה שנראה כמו התקפה או ההשתלחות של יאיר ושבתאי, שלדעתי אין לה מקום כאן ואין כלל צורך. אין כאן צורך להגן על האסטרולוגיה כי אין כאן פסילה או הטלת מום בתחום הזה. לפי מה שאני מבין מהשאלה, ואנסה לנסח אותה בצורה יותר כללית : כאשר אדם מחליט על מהלך כלשהו, יכול להיות קטן או גדול,כגון לקחת מטריה אותו יום, או לשנות מקום עבודה או להתחתן עם בן הזוג הספציפי, יש לו מן הסתם גם את הידע שמגיע מבחוץ - כגון אסטרולוגיה - שנשמע לפעמים מאד נחרץ, ויש לו מן הסתם גם את האינטואיצה שלו - אותם מקורות אינספור של ידע מוקדם, נסיון חיים, סביבה, הורים, וכו. מן הסתם יכול האדם להשתמש בשני סוגי הידע באיזון כפי שיבחר. לשאלתך האם הידע החיצוני כגון אסטרולוגיה משפיע בהכרח על ההחלטות האינטואיטיביות של האדם, התשובה שלי היא: כמה שהוא נותן לזה להשפיע. זה כמו להחליט האם לקבל אדם לעבודה לפי התארים שלו בלבד או לפי האינטואיציה של המראיין - שוב , צריך להיות איזון בין השניים, וההחלטה תלויה בכמה המראיין נותן חשיבות לידע חיצוני או מקובל על פני האינטואיציה. לדעתי לאסטרולוגיה הרבה תשובות אבל יש הרבה דברים שגם אי אפשר להסביר דרכה. ולנקודת הנחרצות או הסטיגמות שנוצרות ע"י שימוש בארכיטיפים: האסטרולוגיה היא מדע לא מדוייק שנשען על חישובים סופר מדויקים ובא לתאר תהליכים נפשיים אצל האדם, תהליכים שמטבעם הם חמקמקים, מעורפלים, ונעים על מספר צירי זמן אישיים. לפיכך, מצד אחד - יש רצון של השומע שהאסטרולוג יגיד לו בדיוק מה יקרה ובדיוק איזה מין טיפוס הוא בצורה שלא משתמעת לשתי פנים, ומצד שני יש לאסטרולוג את הדילמה איך להשאיר מקום מעורפל בתיאור גם כדי לתת מקום לתיאורים של תכונות ותהליכים שמטבעם הם חמקמקים כפי שתיארתי קודם. לדעתי הקונפליקט הזה מוביל פעמים רבות לחד-כיווניות של התשובות: ניתן להסביר תכונות רבות ותהליכים רבים שעובר האדם ע"י שמיעת חלקי התיאור מהאדם והשלמת התמונה ע"י האסטרולוגיה. תהליך החיזוי של מה עובר על האדם רק מקריאה במפה יכול להתפרש להרבה מאד אפשרויות ולא להגיע למסקנה הנכונה ולתאר את המציאות נכון. דוגמא: דרך קריאה במפה: פלוטו עובר על קאספ של בית 7 : מקריאה במפה ניתן להבין שעל האדם עובר תהליך שינוי חזק בנושא שותפים , אבל מה יקרה עם זה? אין אפשרות לדעת. דרך שמיעת הסיפור: האדם מספר שהיחסים אם אישתו משתנים והוא לא יודע מה עובר עליו: חיפוש במפה יהיה אחרי שינויים במפת טרנזיט ומקודמת לבדיקת תהליכי שינוי זוגי שעוברים על האדם. זה יכול להיות כל אחד מהכוכבים הגדולים בטרנזיט או הקטנים בקידום. צריך למצוא מספר מאפיינים (חתימות כפולות) על מנת לדעת איזה סוג שינוי עובר על האדם או אולי בא הכלל מכיוון אישתו. הדוגמא מראה שלצורך ניתוח יש להביא בחשבון אדם + מפה + סיפור, ולבצע ניתוח מפה, ניתוח קידומים וכו - הרבה עבודה. הבעיה נוצרת כאשר מנסים לקבל הרבה מידע ע"י ניתוחים הולכים ומעמיקים. הידע מצטבר אבל התמונה הגדולה נעשית פחות מדויקת. זהו עוד קונפליקט: אי אפשר לנתח על סמך היבט אחד של המפה אבל 100 היבטים לא נותנים תמונה טובה יותר. הפתרון שאני רואה: ללמוד לנתח כמה שיותר את המפה, ואז להשתמש בהתרשמות שהמפה משאירה עליך, ולהוסיף את האינטואיציה שלך כאדם ואסטרולוג, בלי ליפול לשבלוניות. ולך אש בשמיים, שטענת שאתה לא ממש משתמש באסטרולוגיה ביומיום וזה לא משפיע עליך: האם סתם כך ניסית לנתח את מפת האירוע של חתימתך על מסמך ביטוח נכות בעבודה (כן כן, מסמך ביטוח !) או שזה סתם היה תרגיל בניתוח אירוע? נראה לי שאתה מושפע יותר ממה שאתה מוכן להודות, גם מהידע וגם מהלך הרוח של המורים שלך.

כן, ניתחתי את המפה של הארוע הזה

(אני רואה שאתה עדיין עוקב אחרי הפורום ההוא) אבל זה היה ארוע משמעותי שהיתה לי תחושת בטן לא טובה לגביו, אז הפעם הלכתי על האופציה האסטרולוגית. אבל זה קורה אחת ל. לא אמרתי שאני לעולם לא משתמש באסטרולוגיה לצרכים כאלה, אמרתי שבדרך כלל לא. יש הרבה ארועים בחיים שלי שלא טרחתי להציץ במצב השמים באותו הזמן. ואם כבר הצצתי, זה קרה בדרך כלל בדיעבד ומתוך סקרנות- איך מצבים מסויימים נראים דרך המפה. אם הייתי מנתח כל שלב ושלב בחיים שלי דרך האסטרולוגיה, היה יוצא לי עשן לבן מהאוזניים. אני מעדיף כלי אחר מיידי ופשוט יותר- תחושות בטן. ותודה על תשומת הלב

יש בזה משהו

לדעתי המפה האסטרולוגית לא מייצגת אותנו כהוויה, אלא את הנסיבות לתוכן נולדנו בחיים האלה, את התפקיד שנקראנו למלא. המפה האסטרולוגית היא המסכה שלנו, הדמות בהצגה שנקראנו לשחק. אך כל שחקן רשאי לשחק את הדמות הזאת כמו שהוא מבין ולהביא לתוכה משהו מעצמו, בעיקר כשההצגה הזאת בנויה כולה על אילתורים ומעט מאוד תסריט קבוע מראש. המפה היא לא האדם, היא "מערכת הכלים" שלו שאיתה הוא הגיע לעולם. הוא עצמו הרבה מעבר למפה.

eynat4

New member
נורא מצחיק אותי לקרוא מה שאת אומרת.

בקיצור- אנחנו (חברי הפורום) לא שוכחים להרים ת'ראש, לא. מהסיבה הפשוטה שאנחנו מבינים קצת יותר..ויודעים כמה סבוכה האסטרולוגיה עצמה וכמה מורכב כל אדם..או במילים אחרות- האסטרולוגיה פותחת את הראש !!! אז מאירות כאלה (עם הסרטן וכו..) את לא תשמעי מאנשים שמבינים (קצת!) בנושא.

קרן65

New member
שאלה לגבי תאומות שנולדו בהפרש דקות

זו שאלה שרציתי לשאול מזמן.......איך זה שתאומות שנולדו בהפרש של 2 דקות אחת מהשנייה כל כך שונות באופי אחת מהשנייה? איזה הסבר נותנת האסטרולוגיה לתופעה כזו?

אז ככה:

יכולים להיות כמה הסברים - אבל חשוב להבין דבר אחד - האסטרולוגיה היא לא מדע מדוייק. למה הכוונה? טלילה סטן משווה את האסטרולוגיה לכימיה - כאשר משלבים סוגים שונים של תרכובות נוצרת תרכובת שונה. גם הכמויות משפיעות, מן הסתם. האסטרולוגיה חוזה כיוונים, וצורות התנהגות, אבל לא מצבים קונקרטיים. למשל, מאדים (הכוכב שמייצג את הפעלתנות, יוזמה, עקשנות וסכסוכים) כשהוא נכנס לבית הזוגיות שלנו זה יכול להראות על מספר דברים - אדם שמשקיע מרץ רב במערכת היחסים שלו, אדם שהופך עצבני כלפי בת הזוג שלו, אדם שדורש, פתאום, ככה סתם, יותר מרחב וחופש במערכת יחסים שלו, או אדם שמרגיש שהוא זה שצריך לקחת את המושכות במערכת יחסים. כל אלה כיוונים, שכל אדם ייקח את הכיוון שלו, מהמקום שלו. מה המקום שלו? ובכן, מפת הלידה בהחלט רומזת לנו עליו, אבל לא רק היא. יש דברים שאינם מופיעים במפת הלידה, כמו: חינוך, סביבה, תורשה וכו' וכו', כל אלה יכולים למשוך לכיוון אחר, שלפעמים מנוגד. לגבי התאומות, סביר להניח שגם החינוך, הסביבה והתורשה - כולם זהים, אבל ייתכן שיש עוד גורמים שלא נלקחים בחשבון. קונקרטית לאסטרולוגיה - ייתכן מאוד גם שהשתי דקות האלה הן קריטיות, והן משנות את כל המפה. אבל מה שבטוח - ואת זה אני יכול להבטיח לך - יש להן הרבה צדדים באישיות שמאוד דומים אחד לשני בכל מקרה, לא משנה מה. לא ייתכן שהן שונות ל-ח-ל-ו-ט-י-ן! מה גם, שייתכן שהמפה שלהן (של שתיהן) מראה על אישיות מרדנית ואינדיבדואלית - מה שמטבע הדברים יביא אותן לנסות להיות שונות האחת מהשנייה, למצוא את השוני ביניהן, ואולי גם לייצר אותו. יכולות להיות הרבה סיבות, אבל ללא מקרים נקודתיים, קשה מאוד לענות על השאלה הזו... ייתכן והן אינן שונות כל-כך כמו שנראה לך מהצד. מצד שני, אם אין לך מקרה נקודתי - זו יכולה להיות תיאוריה יפה... בתיאוריה.

nomi12

New member
אישית מכירה תאומים בהפרש

של פחות מחמש דקות שאחד באופק קשת והשני גדי ואכן ההבדלים ביניהם גדולים מאוד, היום הם בני 14 אחד לומד בכיתת מחוננים והשני לא. ההוא עם אופק קשת במחוננים והגדי לא.הם גם שונים לגמרי במראה.

יש לי בדיוק אחות תאומה שנולדה

15 דקות אחרי. תמיד אבל תמיד חשבתי שאנחנו שונות אבל מה?! אחרי שהתחלתי להתעניין באסטרולוגיה(מסיבות אחרות לחלוטין) גיליתי שאנחנו בעצם ממש אבל ממש לא שונות. יש לנו תכונות אופי מקבילות. כמובן אנחנו לא אותו דבר אבל אנחנו דומות מאוד בתכונות אופי ובאישיות שלנו. זו אחת הסיבות שאנחנו מאוד קרובות ויש לנו חיבור מיוחד.

דווקא להיפך

כשרואים מראש את תנאי הדרך, קל יותר לבחור בנתיב הטוב יותר. אסטרולוגיה לא מבטלת את הבחירה החופשית. אם יודעים להשתמש בה כמו שצריך, היא מחדדת ומשפרת אותה. אסטרולוגיה מראה תנאים ומגמות, לא ודאויות. הכל תלוי במה עושים עם כל זה. דוגמא, אמרו בתחזית שמחר יירד גשם. אז אפשר לבחור לקחת מעיל ומטרייה, לנסוע באוטו, לא לצאת מהבית או לרקוד בגשם עם תחתונים וגופייה. אבל מי שלא שמע את התחזית, פשוט ייצא מהבית וירטב. כמו תחזית מטורולוגית, כך גם בתחזית אסטרולוגית. אסטרולוגיה מראה על תנאי הפתיחה. התוצאה הסופית תלוייה בנו

בדיוק כך!!!

אז אני שואלת: האם לא התמסרנו מידי לתחזיות מזג האויר ושכחנו לתת לגוף שלנו ולנשמה שלנו להרגיש את כיווני הרוח (צפון מערבית) ולהביט בצבע השמיים וההילה הגדולה סביב הירח לפני החמסין? האם לא זנחנו (גם אני - גם אני) את הידע הפנימי בתהליך הזה של התייעצות חיצונית עם גרמי השמיים, או דני רופ, או...חלי

כן, אפשר לתת לחיים לתפוס אותנו

בהפתעה "עם המכנסיים למטה" ואז כמובן ניגרר חזרה לתגובות האוטומטיות שלנו ולהתניות הראשונות עוד מהילדות, מה שלא תמיד מקדם אותנו ואפשר ללכת עם המודעות ולראות למה ואיך זה קורה ואיך אפשר לפעול אחרת. אסטרולוגיה היא קודם כל כלי למודעות, תפקידה לייעץ, לא לנבא. היא כלי רב עוצמה להכיר את עצמינו, את הקוד הרגשי שלנו, מה מפעיל אותנו, מהיכן כל זה הגיע וכו'. לא חייבים להתשמש בה. אני לדוגמא, יחסית לאחד שמתעסק בה, משתמש בה עבור עצמי מעט מאוד.

יכול להיות שיש מצב

זה דומה קצת לשימוש במשקפיים, או בתרופות, שכאשר משתמשים בהם באופן קבוע, אז קורה שהגוף מפסיק לייצר את אותם חומרים ספציפיים בעצמו, אבל ממשיכים להשתמש בתרופה כי מרגישים שהיא מביאה תועלת. שנה טובה ומבורכת

nomi12

New member
דוגמא טובה לד.נ.א. שלנו:

אחר חצי שנה שלא ביקרתי במספרה שלי, הרגשתי צורך דחוף ללכת לשם אתמול משום מה??? כשנכנסתי התנפלו עלי שתי הספריות ואמרו: רק הבוקר שאלנו להיכן נעלמת? למה הן שאלו בדיוק היום היכן נעלמתי, ולמה הרגשתי צורך ללכת דווקא אתמול, לא יודעת....טלפתיה? דברים אחרים??? בטוח שזה קרה לרובכם שחשבתם על מישהו ופתאום זה הוא הופיע..........

sansbastian

New member
לדעתי כל קליינטית שבאה

למספרה אחרי זמן ארוך זוכה לתגובה דומה

למעלה