תגידו, זה נראה לכם הגיוני?

תגידו, זה נראה לכם הגיוני?

"התחזה לפני בחורה כרווק יהודי, קיים עמה יחסי מין בהסכמה - והורשע באונס" לא ברור האם החמירו בעונשו כי הוא ערבי שהתחזה כיהודי או נשוי שהתחזה כרווק זה די מקומם שלשון החוק היא רק כלפי גברים, אבל בכל זאת, איך עוד הייתם מרחיבים את החוק הזה? מי שאומרת שהיא בתולה והיא לא... מי שאומר שהוא לא יוצא עם אחרות והוא כן מי שאומרת שהיו לה רק 10 גברים והיו לה 100 מי שאומר שהוא בזוגיות פתוחה אבל בעצם אשתו לא יודעת... מי שאומרת שהוא הזיון הכי טוב שהיה לה, והוא לא יאללה, תזרקו רעיונות... וגם תגידו מה דעתכם על שקרים (לבנים?) בדרך למיטה

המרדים לנשים!

אתמול נעצר רופא מרדים בכיר שהכיר נשים בנט וכשהגיעו לביתו היה מוהל להן את המשקה ואונס אותן שהן בתרדמת...ואני שואל?למה אחת הנאנסת היתה צריכה לחכות למעצרו של הנבל ואז ליתפוס תעוזה ולהתלונן בתווקה שיש עוד קורבנות נוספים..?!למה לא התלוננה מיד?! משהי פעם חשה בניצול מין הסוג הזה? עוד רופא בכיר הלק מקווה שהברנש לא הסתובב בין כותלינו אחר מסכה של רופא אנטליגנט ומלומד צריך להרדים לו תזין ללא חדר התאוששות...משגע אותי איך אנשים בעלי מעמד נופלים ושורפים את כל הקריירה שבנו שיש אפשרות רבות איך לספק תיצר..ואין פה חיסול פולטי!

../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif

רק לספר לך שמהסממית שהבאת ישבתי ערב שלם ורק צחקתי מכל הסטנד-אפ קומדי שהיו ביו-יוב עברתי מאחד לשני והתגלגלתי מצחוק תודדדדדהההההה

lionelll

New member
כאשר מנסים

לחוקק חוק לכל מצב, במקום לנהוג לפי הגיון בריא, נגרמים אבסורדים..... אי אפשר (לדעתי) לתאר את כל המקרים ולהכילם בחוק. יש להגדיר כוונה מסוימת, קו מנחה של החוק ולפעול לאורו.

הייתה כתבה היום בחדשות

עם הרופא המרדים שהתחזה לדבריו "רק" לרווק. צפיתי בכתבה וחשבתי על כל השרלטנים שמסתובבים ברשת, מפילים נשים מנוסות ברשתם ולא רק שלא יושבים בכלא אלא אפילו מתפארים בכיבושים שלהם. לא הוגן, קצת הרחיק לכת ביהמ"ש.

אם נשים יתלוננו יותר

בסוף יהיו פחות כאלה. לשקר לאישה (או לגבר) רק בשביל לשכב איתם - זה לא זוטות. מה קרה ל"הגוף שלי ברשותי" ? רק מי שמתייחס לאישה כאל כוס מהלך ירשה לעצמו לשקר כך בלי בושה בשביל לזיין. לצערי יש רבים כאלה בינינו, והם, ואנשים סביבתם, חושבים שזה נורמלי ו'בסדר' ואפילו עושה אותם 'גבר-גבר'. אבוי לנו...

יתלוננו על מה?

את חושבת שהונאה\רמאות\שקרים שווים לאונס? אני בעד להעניש את כל מי שמרמה, אבל להרשיע את כל מי שמרמה כל הדרך לזיון באונס? ממש לא

כן ולא

יש בספר החוקים שלנו עבירה של אונס - יחסי מין שהוגשו בהסכמה שהושגה במרמה לגבי זהותו של הגבר או מהות המעשה (החצי השני מתייחס יותר למצבים למשל שבהם רופא יגיד למטופלת שהוא צריך לגעת בה לצורך טיפול ובעצם זה לא). זהותו של גבר מורכבת מהרבה רכיבים, ובית המשפט צריך להשתכנע שאילו ידעה את האמת לא היתה שוכבת איתו בכלל. במקרה הזה הוא התחזה לשלושה דברים: לרווק (הוא נשוי), ליהודי (הוא ערבי), ולמי שמחפש קשר רומנטי משמעותי (ואז שכב איתה והשאיר אותה ערומה והלך). בקיצור - נראה שבמקום לשים לה סם במשקה כדי להתגבר על התנגדותה - הוא שיקר לה במצח נחושה. זה בהחלט עלול להרגיש ולהיתפס כאונס. גברים שמשקרים ביחס לדברים משמעותיים מאד - שהם יודעים שלאישה הם משמעותיים - רק כדי להשיג סקס (אולי, להבדיל מאשר כדי להשיג קשר רציני) - ראו - הוזהרתם. בנוסף - כאן הטמבל הודה במעשה!

GmailMan

New member
סיטואציה אחרת...

עובד בסופר, יהודי, מזרחי ונשוי מציג את עצמו כבוגר תואר שני, בן להורים אשכנזים ורווק גם אותו היו מאשימים באונס ? ואני מרשה לכולנו לנחש את התשובה...

אם האישה תגיש תלונה

אולי כן. מכירה סיפור דומה, וגם מכירה למשל מצב שבו הבחור חייל בן 21 והבחורה בת 16 - זה גם לא חוקי אבל ברוב המקרים אף אחד לא מתלונן. אנשים חושבים שרק כסף אפשר לגנוב ברמאות. אפשר לגנוב ברמאות גם כבוד עצמי, ואת הגוף של אישה, או גבר. אולי לגברים לא אכפת עם מי הם שוכבים. לרוב הנשים אכפת בהחלט. לא מכירה את פרטי המקרה הנוכחי ואולי החמירו איתו - אבל לפי מה המעט ששמעתי - מה שעשה הוא בפירוש אונס. פעם אמרו שאם הוא לא מרביץ לה או מאיים עליה בנשק זה לא אונס. אחר כך אמרו שאם היא לא צעקה וצרחה "לא" סימן שהסכימה. גם זה, תודה לאל, חלף מן העולם ברוב המקומות. בסוף יבינו, אטומי המוח הגבריים, שגם לקבל הסכמה שלה ברמאות - זה לאנוס.

GmailMan

New member
עדיין...

"הוצאת דבר מה במרמה" מתאים לפה יותר הרבה יותר מאונס ואיפה הגבול ? ואם אספר לך שאני מנהל ואני בעצם רק עובד פשוט... ואם אספר לך שהורי יוצאי ארה"ב ובעצם הם מרומניה... אני חושב שהאיש צריך להיענש אבל אונס זה ממש לא!

כאשר הדבר ש"מקבלים" במרמה הוא סקס

זה בדיוק אונס. יש הבדל בין יצירת קשר, לאורך זמן, שלפעמים קצת מייפים את המציאות. המבחנים הם: דברים מהותיים ידיעה של הרמאי שהדברים האלה מהותיים לאישה כוונה שלו אך ורק לזיין וזהו. מציעה לקרוא את הטור של דנה ספקטור במוסף ידיעות אחרונות הסופ"ש הזה. קרא והשכל.

GmailMan

New member
אני מבין...

שאם אני יעבוד עלייך לאורך זמן ונהיה בקשר ונזדיין יותר מפעם אחת אז זה לא אונס אבל זיון אחד ממצב של חרמנות הדדית מלווה בשקר זה כן אונס... אני מבין.. (וסליחה על כל הבוטות)

אני לא אמרתי כלום על חד פעמיות

'זיון' במרמה- שהוא אונס - לא חייב להיות חד פעמי. הדגש הוא על מה אתה יודע שאם אני אדע - אני לא אשכב איתך, ודוקא בנקודה הזו אתה משקר. תסביר, בבקשה, את ההבדל המהותי והמוסרי בין לשים לאישה משהו במיץ כדי שלא תתנגד לשכב איתך, לבין לתת לה מידע שקרי - שאתה יודע שאילו תדע אותו תסרב - כדי שלא תתנגד לשכב איתך? גם פה וגם שם אתה מקבל ממנה כביכול 'הסכמה' לסקס - אך זו הסכמה שלא שווה כלום, ושאיננה הסכמה כלל. זה וזה - אונס. אגב - גם בוס שמקבל הסכמה מהמזכירה שלו לשכב איתה כי היא חושבת שהוא עלול לפטר אותה אם תסרב, או כי היא חושבת שרק ככה תתקדם במשרד (והוא יודע שזה מה שהיא חושבת) - זה אונס. הסכמה שלא שווה כלום ושהצד השני יודע על זה - זה אונס. כמו לשכב עם בת 13, כמו לשכב עם מישהי שיכורה מהתחת או מסוממת (כשאתה לא, וכשאתה יודע, שבפיכחות - היא לא תיגע בך במקל).

GmailMan

New member
אני דורש הפרדה...

בין המוסר לחוק לא כל מה שלא מוסרי לא חוקי ואל לנו להתבלבל בזאת בעיני בהחלט לא מוסרי לשקר - אבל לא הייתי עושה מכל שקר עבירה על החוק. וכאן לדעתי את מבלבלת בדברים אני מכיר כל כך הרבה אנשים שבכדאי להכיר ו/או גם להשכיב אמרו לו את כל האמת - האם כל אלה אנסים? האם תוכלי להגדיר איזה שקר הינו מהותי ומהרגע שמשתמשים בו הוא אונס ואיזה שקר אינו מהותי באופן כזה שיחשב לאונס ?

למעלה