תגידו, גם הילד שלכם חוזר על כל שאלה 100 פעם??

תגידו, גם הילד שלכם חוזר על כל שאלה 100 פעם??

הבן שלי משגע אותי, שואל שאלה אולי 10 פעמים ביום: "מתי יש לחבר שלי יומולדת?" אני אומרת לו: "ביום שישי?" והוא: "מתי יום שישי? נמאס לי לחכות!" אני אומרת לו: "עוד 4 ימים". אחרי חצי שעה אותן שאלות, אחרי שעה שוב...אותן שאלות (כל פעם נושא אחר, בד"כ על מאורעות עתידיים שהוא מצפה להם). אני לא רוצה לסתום לו את הפה, אחרי הכל סוף סוף הילד מנהל שיחות, אבל לפעמים כבר נמאס! כמה אפשר לענות על אותה שאלה? אמא שלי אומרת שזה טוב מאד שהוא שואל כ"כ הרבה, אבל לי זה ניראה מוגזם, ולא טבעי ("נורמלי") להיות כ"כ "נודניק". מה לעשות? להמשיך לענות לו שוב ושוב? להתעלם ניראה לי לא טוב....

obh

New member
חשבתי שרק אצלנו...

הבן שלי בתפקוד גבוה, אך אם אשמע עוד פעם את השאלה "מתי תהיי בת 100?", אני אצרח!!! הוא נטפל לאותם נושאים, ושואל שוב ושוב. מצד אחד - טוב שהוא שואל, אך מצד שני - די!!! התחלתי להגיד לו שכבר עניתי לו, ושמשעמם לי לענות שוב ושוב על אותן שאלות. אני מקווה שאני לא עושה נזק, אך גם לסבלנות יש סוף...

נו זה ברור- הנושאים שהם מכורים להם

מטרידים אותם ועוברים להם כסרטים בראש. הבן שלי שואל ימים שלמים אותם דברים. גם מה שנראה לי לא היגיוני. בהתחלה זה מצחיק ואח"כ שומו שמיים. איזה חור בראש.. אני דורשת ממנו משהו חיוני ואומרת שאענה לו בתנאי שיעשה כך וכך. בכל מקרה הוא מאוד שוחק אותי ואינו מבין שזה מאוד מעייף. ככל שאני מייכתיותר הוא נרגע. . אך אין מה לעשות בנידון. שום דבר לא עזר. גם התרופות חלקם מזערי בתיקון המצב. יש לקבל את זה ותו לא. שמתי לב, שהוא אינו מבין כשאני עושה לו סימנים בפנים. אני חייבת למלל כל דבר. הוא שואל- ואני עושה העוויה של אולי, לא יודעת..עם העייניים והוא מגיב כאילו לא עשיתי כלום.

dd19

New member
../images/Emo13.gif אכן צריך למלל כל דבר

ברוב המקרים ילדים (וגם מבוגרים) אספים לא מבינים הבעות פנים.

dd19

New member
../images/Emo13.gif ברחה לי ההודעה.

יש הרבה שגם לא יבינו את הסמיילי הזה.אפשר לשאול בקומונה 'המקום הבטוח שלנו'.

מתי תהיי בת 100? ../images/Emo6.gif

איזה חמוד. למה הוא שואל את זה? הבת שלי שאלה אותי כמה פעמים (לא באותו יום) מתי אני אמות, כי היא רוצה את העגילים שלי.

אורזיגל

New member
../images/Emo5.gifתגידי לה שהעגילים יעברו בירושה לכלתך

אולי אז היא תפסיק לשאול.

אורזיגל

New member
אפילו אם זה נאמר בבדיחות או בתמימות

ילדותית, זה מעליב. אני בטוחה שבגיל שלה היא יכולה להבין שזה חסר טאקט. תסבירי לה.

היא אמרה את זה בחצי צחוק אני חושבת

לא נעים לי להיות רעה, אבל סינס היא לא קוראת פה, הבת שלי אוהבת כסף ותכשיטים כבר בגילה, ועל כל דבר טוב שהיא עושה היא רוצה כמה שקלים. כמובן שלא על כל דבר אני נותנת פרסים, ודמי כיס בהיא מקבלת גם ככה פעם בשבוע, אבל יש לה עיניים גדולות. אני די בטוחה שהיא לא רוצה שאני אמות. אבל היא באמת אוהבת כסף, ולפעמים זה מדאיג אותי, כי היא מדברת על זה המון. וחולת פלאפונים. כל הזמן גוזרת תמונות של מכשירים ושמה לי על השולחן, שאבין את הרמז... אבל זה לפורום אחר לא?

אורזיגל

New member
אני בטוחה שהיא לא רוצה שתמותי

אבל בכל זאת, נראה לי שרצוי להסביר לה שלא ואמרים כזה דבר גם לא בבדיחות הדעת.

dd19

New member
האם היא איך פעם חוותה

מוות של מישהו קרוב? כי אם לא הרי אין לה מושג על מה היא מדברת.סך הכל היא ילדה קטנה בבית ספר יסודי. לי כל העסק נראה כמו חרדת נטישה. היא מדברת על מוות כי היא יודעת שזה מפריע לך, אז היא מסתירה את זה עם עניין העגילים. כסף ופלאפון אלה דברים שנותנים ביטחון. יכול להיות שהיא גם מקנאה בזמן שאת משקיעה בבן וזו הדרך שלה לבטא את זה. בכל מקרה קצת מוקדם להעלב מזה.קודם עדיף להסביר מה המשמעות וגם להיות בטוחה שהבינה (גם ילדים נ"טים בגיל הזה עוד לא מבינים הכל
)

micmaoz

New member
לא ממש

אורזיגל, היא לא ממש יכולה להבין מה זה חוסר טאקט. צריך לשבת ולהסביר לה בפשטות שלא יפה לשאול שאלה בזו כי זה מעליב ונותן הגשה כאילו יותר חשובים לה העגילים מאשר אמא. אספים אומרים מה שהם חושבים בדרך הכי כנה שיש בלי לחשוב על מה שאחרים מרגישים. אנחנו בגיל צעיר לא מסוגלים "להיכנס לנעליים של מישהו אחר" ולחשוב אם הוא נעלב ממה שאמרנו או לא- זה מיומנות שנרכשת בגיל מאוחר יותר ועם הזמן והרבה הסברים. מיכל

דונטלה1

New member
נשמע לי קצת מוגזם לדרוש טאקט מילדינו

לא? זה דבר שגם לילדים רגילים לחלוטין לוקח הרבה מאוד זמן לפתח.

אורזיגל

New member
הבת שלה נט"ית, כך שהיא לא נכללת ב"ילדינו"

פעם הבאה ממליצה לקרוא טוב לפני שמגיבים.

למעלה