תגידו, איזה סכום, בש"ח, לו היה לכם

מצב
הנושא נעול.

falash

New member
ומה אם אלא שאוהבים משהו חדש כל 5 שנים

זה ממש לא כזה מסובך
מחליטים מה הכי רוצים לעשות, ופועלים בכיוון. רוב האנשים מתקשים להחליט, ורוב האנשים מגיעים למסקנה הזו רק בשלב מאוחר בחיים. ואם אתה עדיין חושב שזה נאיבי, תן לי לשאול אותך, מה באמת היית רוצה לעשות למחיתך, באיזה תחום תהנה להיות? ולמה אתה לא שם? או למה שלא תהיה שם עוד 5 שנים מהיום?
ומה אם אלא שאוהבים משהו חדש כל 5 שנים
תמליץ להם לעשות הסבה השכלתית ומקצועית כל 5 שנים?

קרלטון

New member
לפחות 4 מיליון ש"ח

בבנק, הייתם מפסיקים לעבוד ומתחילים לעשות בדיוק מה שאתם רוצים, ללא שום פשרות? כמובן שזה תלוי גיל, אז תכתבו גם בני כמה אתם.
לפחות 4 מיליון ש"ח

NS101

New member
שני מיליון דולר

בבנק, הייתם מפסיקים לעבוד ומתחילים לעשות בדיוק מה שאתם רוצים, ללא שום פשרות? כמובן שזה תלוי גיל, אז תכתבו גם בני כמה אתם.
שני מיליון דולר
לפחות.

../images/Emo45.gif

שני מיליון דולר
לפחות.

voguemaster

New member
5 מיליון ש"ח לפחות

5 מיליון ש"ח לפחות
זה לפי דעתי המינימום עם הריבית הבטוחה במשק שאפשר לחיות ממנה בצורה יפה. ואגב, אני רואה את זה קצת אחרת: "איזה סכום היה מספיק לי כדי להפסיק לעבוד *למחייתי*, ולא סתם כדי לעשות מה שאני רוצה"

elliko

New member
הכונה שיש גם נכסים או רק כסף בבנק?

הכונה שיש גם נכסים או רק כסף בבנק?
לדעתי 6-8 מיליון שקל, לפחות שליש במזומן. היתר במזומן או נכסים, לא משנה. ואז אין צורך לייצר הכנסה נוספת.

tomi32

New member
שאלה טריקית

שאלה טריקית
הדרך הפשוטה היא לכפול את ההוצאה החודשית ב-12. להעריך ריבית חסרת סיכון או בסיכון נמוך לאורך זמן ואז התוצאה שלי היא כ-5 מיליון ש"ח. הבעיה היא שכאשר יש 5 מיליון ש"ח בבנק ולא עובדים, אז נפתחות עיניים גדולות ויש המון זמן פנוי למלא בבילויים. לכן רמת ההוצאות עולה מאד ולהערכתי שינוי הנסיבות גורם לצורך של סכום כפול לפחות.

rambling

New member
אני עם Kobe

אני עם Kobe
לא צריך להפסיק לעבוד אם זה משהו שאתה נהנה ממנו. אם היית נהג מבחן של למבורגיני נגיד היית מפסיק לעבוד? מה שכן אם היו לי עוד כמה אפסים בחשבון אז הייתי לוקח יותר חופשות. רצוי במקומות שיש אינטרנט כדי שאני אוכל להתחבר עם הלפטופ ולעבוד קצת

עמלת חן

New member
השמים הם הגבול...

השמים הם הגבול...
10,000 ש"ח בחודש, כשכל הכסף מושקע באג"חים בריבית של מדד + 3 נטו, פירושו הכנסה של 120,000 ש"ח בשנה, וזה 3% של 4 מליון. אז תחשבי כמה עשרות אלפי שקלים בחודש את צריכה כדי לעשות בדיוק את מה שאת רוצה ללא שום פשרות: 20? 30? 40?

KajaGugu

New member
שום סכום 36 נשוי + 1

שום סכום 36 נשוי + 1
אין שום סכום בעולם שיגרום לי להפסיק לעבוד ולרצות יותר. אנשים זורקים כאן סכומים כמו 2 או 5 מיליון, ברגע שיש לכם כאלה סכומים אז השאיפות משתנות, רוצים לחיות בשרון? 20 אלף בחודש הולכים לכם כמו כלום, בלי חופשות וכו', מה עם לסדר את הילדים? ב 2 מיליון אתה לא מוצא בית בין אבן יהודה לתל אביב

voguemaster

New member
תלוי מה יותר חשוב לך לא ?

שום סכום 36 נשוי + 1
אין שום סכום בעולם שיגרום לי להפסיק לעבוד ולרצות יותר. אנשים זורקים כאן סכומים כמו 2 או 5 מיליון, ברגע שיש לכם כאלה סכומים אז השאיפות משתנות, רוצים לחיות בשרון? 20 אלף בחודש הולכים לכם כמו כלום, בלי חופשות וכו', מה עם לסדר את הילדים? ב 2 מיליון אתה לא מוצא בית בין אבן יהודה לתל אביב
תלוי מה יותר חשוב לך לא ?
אני הייתי מעדיף לשלם משכנתא על דירה רגילה ולא להצטרך לעבוד למחייתי (אלא במקום זה להשקיע בדברים שאני באמת רוצה לעשות, אפילו שאני נהנה מהעבודה שלי) במקום לקנות וילה ברמת השרון ולשרוף את כל הכסף

מיקלית

New member
שאלה מעולה

שאלה מעולה
איך מחשבים את זה בכלל? אני תמיד עושה רק מה שאני רוצה, גם בכל מה שקשור לעבודה, אבל הייתי שמחה לזמן פנוי להיות בו על איזה סלע חמים בתוך נהר קפוא. אין לי שאיפות גבוהות, אין לי מושג כמה כסף צריך לזה מעכשיו ועד....אבל הייתי רוצה.

babakama

New member
12 מיליון שח, והנה החישוב

תשואה שנתית לאחר מס ואינפלציה של 3-4% יוצא 30 עד 40 אלף שח לחודש וזה מה שצריך

צאט ניק

New member
החישוב שלך מוטעה

תשואה שנתית לאחר מס ואינפלציה של 3-4% יוצא 30 עד 40 אלף שח לחודש וזה מה שצריך
החישוב שלך מוטעה
אלא אם כן חשוב לך להוריש את כל 12 מליון ש"ח לילדיך. (אני למשל חושב שילדים שיורשים כמה מליונים זה רק יזיק להם מבחינת היחס שלהם לכסף, המוטיבציה שלהם לעבוד קשה וכו'. חשוב להבטיח לילדים חינוך הולם לפחות עד התואר הראשון ורצוי לקנות להם דירה כדי שלא יחנקו עם משכנתא כל החיים אבל לדעתי כל דבר מעבר לזה רק "יקלקל" אותם) בקיצור אתה יכול "לאכול" חלק מהקרן ואז יספיק הרבה פחות מ-12 מליון ש"ח. כמה פחות? תלוי כמה ילדים יש לך וכמה אתה רוצה להשאיר להם.

עמלת חן

New member
הבעיה עם אכילת הקרן

החישוב שלך מוטעה
אלא אם כן חשוב לך להוריש את כל 12 מליון ש"ח לילדיך. (אני למשל חושב שילדים שיורשים כמה מליונים זה רק יזיק להם מבחינת היחס שלהם לכסף, המוטיבציה שלהם לעבוד קשה וכו'. חשוב להבטיח לילדים חינוך הולם לפחות עד התואר הראשון ורצוי לקנות להם דירה כדי שלא יחנקו עם משכנתא כל החיים אבל לדעתי כל דבר מעבר לזה רק "יקלקל" אותם) בקיצור אתה יכול "לאכול" חלק מהקרן ואז יספיק הרבה פחות מ-12 מליון ש"ח. כמה פחות? תלוי כמה ילדים יש לך וכמה אתה רוצה להשאיר להם.
הבעיה עם אכילת הקרן
זה העסק הלא נעים של להחליט מראש כמה שנים תחיה, כי אם לא תשאיר לעצמך מספיק קרן למספיק שנים אז תאלץ למות בטרם עת.

tomi32

New member
או בלשון "ביטוחית"

הבעיה עם אכילת הקרן
זה העסק הלא נעים של להחליט מראש כמה שנים תחיה, כי אם לא תשאיר לעצמך מספיק קרן למספיק שנים אז תאלץ למות בטרם עת.
או בלשון "ביטוחית"
קיים סיכום כי תחיה יותר מדי. מזמן לא התעסקתי בנוסחאות האלו, אבל נדמה לי באינטואיציה שבטווח של כמה עשרות שנים אין הבדל גדול בין החלופה של ריבית בלבד לבין החלופה של סכום קבוע המורכב מריבית + נגיסה בקרן.

צאט ניק

New member
לא בעייה בעיני

הבעיה עם אכילת הקרן
לא בעייה בעיני
אתה מראש יכול לעשות חישוב של גמר הקרן בגיל 100 (או 110 אם את אופטימית במיוחד) 99.99% שתמותי קודם ואז לילדים ישארו עוד כמה מאות אלפים/מיליונים ביד. בכל אופן אני מקווה שברור גם לך שתמותי בסוף (היה מישהו שאמר "כולנו נידונים למוות רק לא יודעים את תאריך ביצוע גזר הדין") כך שלא לגעת בקרן בכלל זה טיפשי.

חגי

New member
יש לי חבר מבכיתה שחשב גם ש

כמה מליונים יספיקו לו. השנה הוא מימש קצת מניות של החברה שהקים ב 200 מליון דולר....ועדיין אני לא מצליח לשכנע אותו להפסיק לעבוד.(האמת הוא כבר לא מדבר עם עמך כמוני) רק מהריבית הוא יכול לקבל כל חודש (לא שחרית 8...משבוא סולידי ב 6% שנתי) - 5 מליון שקל...רק מריבית ראבאק!!!!! כל חודש חמישייה...כל חודש...כל חודש...חמישייה....במליונים של שקלים. והוא ממשיך לעבוד. (גיל 47)

tomi32

New member
הוא צריך מיליארד שקל בשביל זה

כמה מליונים יספיקו לו. השנה הוא מימש קצת מניות של החברה שהקים ב 200 מליון דולר....ועדיין אני לא מצליח לשכנע אותו להפסיק לעבוד.(האמת הוא כבר לא מדבר עם עמך כמוני) רק מהריבית הוא יכול לקבל כל חודש (לא שחרית 8...משבוא סולידי ב 6% שנתי) - 5 מליון שקל...רק מריבית ראבאק!!!!! כל חודש חמישייה...כל חודש...כל חודש...חמישייה....במליונים של שקלים. והוא ממשיך לעבוד. (גיל 47)
לכמה אנשים בארץ יש מיליארד שקל נזיל?

Scott

New member
אצל חגי? מה הבעיה?

לכמה אנשים בארץ יש מיליארד שקל נזיל?
אצל חגי? מה הבעיה?
הרי הוא כבר כל כך גדול שהוא היום לפחות 120% מהמסחר באגחים (או לפחות בשחרית), אז חברים עם מיליארד נזיל? בטח אורן זריף עם מיליארד טון "אנרגיה".

מצב
הנושא נעול.
למעלה