תגובה ראשונה בעניין הפרסומת

עופר 123

New member
תגובה ראשונה בעניין הפרסומת

זוכרים את הפרסומת של שניידר? ובכן, המכתבים נשלחו למנהל בית החולים, לדוברת, וגם לגורמים חיצוניים - עיתונאות ותקשורת, תלונות הציבור של הרשות השנייה, משרד הפרסום, עוד כמה שבטוח כבר שכחתי, וגם.. למועצה הלאומית לשלום הילד. הרי תגובתה של המועצה לשלום הילד, שהגיעה בפקס לפני 10 דקות: ***** לכב' עופר איתן באמצעות פקס XXXXXX שלום רב. הנדון: פרסומת למניעת השמנה בקרב ילדים זאת לאשר בתודה קבלת מכתבך מיום 19.10.05. לפי כל המידע והנתונים, הולכת וגוברת בישראל הבעיה של משקל יתר בקרב ילדים ובני נוער. טוב עושים איפוא גורמים רפואיים ובריאותיים בכך שהם מתריעים על הבעיה והשלכותיה הרפואיות, ועל הצורך להקפיד על תזונה נכונה ובריאה. יחד עם זאת, חשוב מאוד להקפיד לא רק על המטרות הראויות והכוונות הטובות, אלא גם על הדרכים הנאותות להשגת המטרות. לא הזדמן לנו לצפות בפרסומת עליה אתה מלין, אך אם הדברים שודרו כמתואר על ידך, יש בהחלט לראות בכך טעם לפגם. בשום אופן, גם לצורך מטרות ראויות, אסור שפרסומת תפגע בילדים ותציג אותם באור מביך ומבייש, אם על רקע משקל גופם או כל תכונה אחרת. חשוב לזכור גם בעניין זה כי המטרה איננה מקדשת את כל האמצעים, מה שבוודאי ניתן להשיג מטרה חשובה זו באמצעים אחרים ולא פוגעים. בכבוד רב, חוה מקלף, עוזרת בכירה למנכ"ל ***** כל הכבוד למועצה הלאומית לשלום הילד על התגובה היחסית מהירה בתקופה שבה המדינה משותקת בגלל "החגים". בכל מקרה, אשלח להם במייל את הקישור לפרסומת, על מנת שיראו את הפרסומת. אנחנו עדיין מחכים לתגובת בית החולים ומשרד הפרסום.
עופר

עופר 123

New member
תודה גדולה ללימון מוסיפה המון../images/Emo140.gif

על כתיבת המכתב וניסוחו.
עופר

chicka

New member
../images/Emo45.gif איזה יופי של תגובה

בהחלט כל הכבוד על ההתייחסות המהירה.

omri120

New member
האם מדובר על הילד השמן בים??

זה שמתבייש להיכנס למים עם חבריו?? בגלל שמתבייש להוריד חולצה?? אם כן..אז מה בדיוק הבעיה פה?? אם אפשר לדעת?? תיכף תאמרו לי שזה לא עובד כך במציאות. טמינת הראש בחול...כבר אמרתי?

omri120

New member
עופר..אני פשוט לא מבין אתכם!!!

אתם פשוט מרתיחים אותי. מה אתם רוצים מהפירסומת הזו?? אני יודע בדיוק על איזה פרסומת אתה מדבר. וקראתי את מה ששלחת לי. על מה בדיוק אתם רוטנים??? אני באמת שלא מבין. אתה כותב במכתב : "הפרסומת מנציחה מסרים לפיהם שמנים צריכים להתבייש בגופם (הנערות שצוחקות בצד), שמנים צריכים להסתיר את גופם עד שיהיו רזים, בני המין השני יקבלו אותך רק כשתרזה ושמנים צריכים להימנע מבילויי בריכה וים עד שירזו. ה. הפרסומת מעניקה לגיטימציה לתחושות מוטעות של ילדים, כאילו הם צריכים להתבייש בשל עודף המשקל. בנוסף, חבריהם של הילדים השמנים עלולים להתחיל לפגוע בהם על רקע הבושה ......" נו...מה הבעיה פה?????????????? משרד הפירסום מציג בדיוק את מה שקורה בשטח!! מה אתה רוצה???? לעוות את המציאות???? לשכתב את ההיסטוריה??? להטעות אנשים??? אתה היית שמח אילו הילד השמן היה מוריד את החולצה....והבחורות בצד...היו מתקרבות אליו ומנשקות אותו למשל????? נו...זה נראה לך רציני??? אתה לא מטעה את אותם ילדים שמנים....אם היית מביים סרטון שכזה??? הרי אותו ילד ייראה את הסירטון ויחשוב שזה באמת ככה מציאות. ואז ביום למחרת שיגיע לים.....יוריד את החולצה...ושם..מה לעשות...לא יחכו לו בחורות עם חיוך....או בני נוער שיגידו כמה יפה הגוף שלו. במקרה הרע הוא ימצא שם,בחורות שצוחקות עליו...מרכלות על היותו שמן....תיכוניסטים שיסתכלו על הצמיגים בבטן שלו...ויתחילו לגחך... ואז מה עשית??? על מי עבדת בדיוק???? הפירסומת הזו מציגה בדיוק את מה שעובר ילד ,תיכוניסט...בגיל הזה!! ולכן רוצים לשנות את זה. לא יעזור כלום אם תעודד אותו להוריד חולצה....ולהגיד לו שאוהבים אותו ולא את הגוף שלו!!! כי בים...מה לעשות.....מי ששמן....חריג. מסתכלים עליו בעין בוחנת. מה הבעיה בדיוק??? די לצביעות!

עופר 123

New member
לא מבין? לא נורא

תקרא את השרשור הזה. עדיין לא מסתדר לך? לא נורא. לא חייבים להסכים על הכל.
עופר

AlteX

New member
דווקא כן את הגוף שלו...

רק לא הם... הוא. הוא רצוי מאוד שיאהב את הגוף שלו. חוץ מזה יש הבדל מאוד משמעותי בין פרסומת לסרט תעודה. "מציאות" זה מה שמראים בסרטי תעודה. ברגע שיש פרסומת המטרה שלה היא לשווק... כלומר להראות דרך מסויימת לעשות את הדברים ולשכנע אנשים שהדרך הזאת עדיפה. מה היית חושב על פרסומת לניתוח לייזר שמראה ילד במשקפפים שצוחקים עליו? אתה חושב שפרסומת כזאת לגיטימית? מה היית חושב על פרסומת ללימודי עריכת דין שמראה תיכוניסט "יורם מחשבים" שצוחקים עליו? זאת נראת לך דרך טובה לשכנע תיכוניסטים ללמוד משפטים במקום מחשבים? לי לא... ואני גם שמן, גם משקפופר וגם יורם מחשבים, חי את החיים כמו שטוב לי ונהנה מכל רגע שאני מבלה בלי חולצה בים... גם כאשר החוף מלא באנשים רזים וחטובים.

dannyshadow

New member
אפשר לחיות גם כששמנים:)

אבל אם אפשר לשנות אני לא רואה למה לא. למען האמת שיניתי ומאז יש לי רק טוב. הספורט ממכר, אתה מרגיש טוב עם עצמך, יותר קל לך עם החברה. מלא ביתרונות.

AlteX

New member
יוהו! כל הכבוד!!! ../images/Emo45.gif

המון תודה וכבוד ללימונית על היוזמה! ולעופר על העזרה בביצוע, אני מתפלא מההצלחות שלך כל פעם מחדש! מקווה לעוד תגובות דומות בקרוב! We're together, we're strong!!! (שמיעת מטאל וקריאת הודעות הצלחה בפורום בו זמנית עושה לי מצב רוח מרומם במיוחד!
) אני במיוחד נהנה לקרוא את התגובה הזאת היום כי בלילה האחרון היה לי סיוט שקשור לנושא. חלמתי על איזשהו בית חולים או מוסד שבו קיימת קבוצת תמיכה שאמורה לעזור לילדים עם בעיות דימוי עצמי... רק שבכניסה לשם עמדה אישה שעשתה בדיוק את ההפך. כל פעם הגיעו לכניסה זוגות של ילדות (בחלום משום מה היו רק ילדות) והבחורה שבכניסה הכניסה את אחת הילדות בלבד, תוך כדי שהיא זורקת הערה פוגעת לכיוון הילדה השניה ואותה הילדה נעלבת ועוזבת. לדוגמה, הגיע זוג ילדות (שתיהן לא רזות במיוחד, אבל אחת מהן יותר שמנה) והרזה יותר אומרת לבחורה בכניסה: "מה זאתי נדבקה אליי?", והבחורה "המטפלת" (שהייתה בחלוק לבן) אומרת לה בקול רם: "אה, זאת סתם קרציה מעצבנת שאין לה חיים. עזבי אותה...", ואז הילדה השניה נעלבת ועוזבת בבכי, כאשר ה"מטפלת" לוקחת את הילדה הראשונה פנימה. עוד בכניסה עמד בחור שכנראה היה מהצוות, וכל הזמן מלמל שזה לא יעלה על הדעת מה שהבחרוה בחלוק לבן עושה, אך לא עשה כלום כדי למנוע את זה... ואני גם הייתי עד לכל זה. קודם ניגשתי לבחור וראיתי שהוא מסכים איתי, אך לא עוזר, ואז ניגשתי לבחורה בלבן ואמרתי לה שזו ממש שערוריה מה שהיא עושה... ואז התעוררתי. מבחינת התחושות שעברו עליי תוך כדי החלום זה היה ממש סיוט, ובחלום הייתי בטוח שאותה הפרסומת שעליה כתבו בפורום הביאה לתופעה המזעזעת הזאת... טוב שזה היה רק חלום ומקווה שבאמת ישאר כך...

למעלה