תגובה בעור לקפסולה נגד פרעושים?

Lihi a

New member
תגובה בעור לקפסולה נגד פרעושים?

אתמול שמתי לטימו (בולדוג צרפתי בן 3) קפסולה נגד פרעושים, כמו בכל חודש, בגב. מאחר והוא ישב כששמתי לו אותה היא נזלה מעט לצד ימין שלו. לא משהו קיצוני, אבל בכל זאת. כמה שעות אחרי ששמתי לו נראה כאילו יש לו קצת גבשושיות על העור בצד הזה. הערב ראיתי שיש לו לא מעט גבשושיות קטנות, אך ורק בצד הזה. אין שום סימן בפנים, עיניים (שם זה בדר"כ מתחיל) או בכל מקום אחר בגוף. יש לציין שיש לי כבר ניסיון איתו ועם תגובות אלרגיות.. רק בשבוע שעבר הוא קיבל משושה ופיתח תגובה אלרגית, התנפח כולו. זה קורה בכל חיסון משושה והוא מקבל טיפול מיידי. הוא לא מתגרד, מתנהג רגיל לחלוטין ולא מראה שום סימנים של אלרגיה או של כל דבר אחר. לא יודעת אם זה קשור, אבל התחלנו השבוע להעביר אותו לאוכל חדש (פרו פלאן רפואי). האם הגבשושיות אכן קשורות לקפסולה?
 
ייתכן שיש קשר

אפילו סביר, אם זה התרחש במקום בו שמתם את הקפסולה. כדאי לשטוף אותו היטב ולנסות בפעם הבאה אמפולה של חברה אחרת. אגב, בנוגע לחיסון: מיובאים לארץ חיסונים ממספר יצרנים. חשוב שהוטרינר יתעד את החברה והאצווה של החיסון אליו הוא אלרגי וינסה בפעם אחרת אך ורק חיסון של חברה אחרת. החיסונים שונים במעט אלו מאלו וייתכן שהוא לא יהיה אלרגי לחיסון של חברה אחרת. במקרה והאלרגיות לחיסונים נמשכות יש לשקול יחד עם הוטרינר שלכם את המשך מתן החיסון או את תדירותו.
 

Lihi a

New member
תודה

בהחלט ננסה אמפולה אחרת בפעם הבא. בכל אופן הגבשושיות נעלמו. לגבי החיסון - גם לפני שנה וגם השנה החיסון היה שייך לשני יצרנים שונים, ועדיין התגובה חזרה. מה שכן, הוטרינר אמר שקיים כרגע חיסון שעדיין לא הגיע לארץ, שיכול להיות שעלול להתאים ולא יגרום תגובה אלרגית, ואז ננסה אותו שנה הבאה. במידה והחיסון הזה לא יהיה, הוא שוקל ברצינות שלא לתת לו את המשושה בעוד שנה. התגובה האלרגית שלו מאוד קשה.
 
למעלה