תביעת חוב מס הכנסה

תביעת חוב מס הכנסה

שלום. שאלתי בנוגע לתביעת חוב מאוחרת של מס הכנסה.אני מוכרז כבר פושט רגל.
על פי התאריך שהנאמן שלי נתן לכל הנושים להגיש את תביעות החוב,מס הכנסה לא הגיש.הנאמן אמר שהחוב הזה " מחוק" אבל יהיה קשה להוריד אותם ממני.לאחרונה בדקתי את תביעות החוב שלי והתברר לי שהנאמן הכניס את התביעה של מס הכנסה בסטטוס" תביעת חוב מאוחרת" ..מה לעשות במקרה כזה ומה דעתך?

פשיטת רגל - תביעת חוב מס הכנסה

בול שלום,

הייתי מציע לך לפנות לנאמן, אפילו להיפגש עמו על מנת לקבל יותר פרטים,
תשאל אותו האם החליט לקבל את התביעה ומה 'הטעם המיוחד' - הסיבה
המיוחדת שבגללה החליט לקבל את תביעת החוב. זאת שכן לפי פקודת פשיטת הרגל
חייבת להיות סיבה מיוחדת ומשכנעת כדי שתביעת החוב תתקבל באיחור.

אם הוא אכן החליט לקבל את התביעה לבדיקה יחד עם שאר תביעות החוב
אתה יכול לערער על החלטת הנאמן בבית המשפט המחוזי.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

פשיטת רגל - תביעת חוב שהוגשה באיחור

בול שלום,

הייתי מציע לך לפנות קודם כל לנאמן ולברר יותר פרטים. תגיע אליו לשיחה ותשאל האם החליט לקבל את התביעה לבדיקה
כמו יתר התביעות ומה 'הטעם המיוחד' - הסיבה המיוחדת שבגללה החליט לקבל את התביעה למרות האיחור בהגשה
אם אכן קיבל

פקודת פשיטת הרגל דורשת 'טעם מיוחד' - סיבה מיוחדת, טובה ומשכנעת לקבלת תביעת חוב שהוגשה באיחור.

לאחר מכן אתה יכול לערער לבית המשפט המחוזי על החלטתו של הנאמן ובית המשפט יכול לשנות את ההחלטה.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

תשובה!

הנאמן לא אמור לקצוב מועד להגשת תביעות החוב - המועד הוא חצי שנה מיום צו הכינוס (הפסיקה הרחיבה את חצי השנה מיום קבלת ההודעה הפרטנית האמורה להישלח ע"י החייב).

לתביעת חוב המוגשת באיחור תצורף בקשה להארכת מועד בה יפורטו הנימוקים לאיחור.

היה ולא נמצאו טעמים מיוחדים לאיחור, הבקשה תידחה ועימה תביעת החוב. עפ"י רוב תביעות חוב המוגשות באיחור ללא טעם מיוחד ומוצדק נדחות. הדברים מקבלים משנה תוקף כשמדובר בנושה גדול/מוסדי דוגמת בנק/רשות המדינה.

רצוי לפנות לנאמן על מנת שיתן לך העתק הכרעתו ובהתאם תוכל לשקול צעדיך לרבות הגשת ערעור על הכרעתו.

doron700

New member
תביעת חוב

שלום
אם מס הכנסה הכניס את תביעת החוב למרות שהיא מאוחרת ואתה בהליך פשיטת רגל אז טוב שכך.
כאשר תקבל הפטר כול חובותיך ימחקו גם אלה למס הכנסה
זה כמובן לעניות דעתי-הכי טוב שתתיעץ עם הנאמן שלך בכנ"ר
דורון עמית
www.doronamit.co.il

עניין נוסף שלא הוזכר

במידה והנאמן מאשר תביעת חוב מבלי להעביר אותה ראשית כל לעיון החייב יש בכך פגם בהליך, דרוש לעיין בתביעת החוב בטרם הנאמן יתן את החלטתו, אפילו אם מדובר בתביעת חוב של מס הכנסה.

למעלה