תאריכון בקנון a70

ערן ב

New member
תאריכון בקנון a70

האם ניתן שהתאריך יופיע על גבי התמונה לאחר פיתוח התמונות לגודל 10*15 ? מה שקורה זה שהתמונות יורדות למחשב ע"פ התאריכים של התמונות כל יום יוצא בFOLDER נפרד ,אבל על התמונות בודדות שמסרתי לפיתוח וכן על גבי הצג במחשב עם העלאת התמונה התאריך אינו מופיע.

ת ו מ ס1

New member
לא יודע אם זה קיים במצלמה הזאת

אבל זאת אופציה ממש ממש גרועה. לרוב התאריך בולט וגורם לאנשים להסתכל עליו במקום על התמונה וכמובן זה חוסם חלק מהתמונה. מצד שני לכל תמונה דיגיטלית יש Exif כלמור בתוך ה Jpeg יש לך בנוסף לתמונה עצמה גם נתונים כמו תאריך צילום, מהירות צילום, צלצם ועוד ימ-בה נוספים, לכן אתה תמיד יכול לדעת מתי צולמה התמונה. יש בתוכנות לעיבוד תמונה שמאפשרות להכניס את התאריך מה Exif לתמונה, אך כמו שאמרתי מאוד לא מומלץ. תומס

מצטרף לשאלה. מישהו מכיר תוכנה ש...

מוסיפה תאריכים בקלות לתמונות דיגיטליות
זה פיצ'ר בסיסי למדי במצלמות פילם ודי מוזר לי שאף מצלמה דיגיטלית ששמעתי עליה לא "אימצה" אותו עד היום, במיוחד בהתחשב בקלות שבה זה היה יכול להיות ממומש. אבל מילא זה שאין תאריך במצלמה עצמה, איך זה שבפוטושופ אין את זה

ת ו מ ס1

New member
ועוד איך "אימצו"

במצלמות של סוני יש את זה, אבל התאריך שם כתוב באותיות גדולות ובצבע מחריד.... אני בטוח שסוני לא היחידים. וכמו שאמרתי, זה ממש ממש מיותר - בפילם אין לך Exif אז רושמים ביד או משתמשים בתאריך מוטבע. בדיגיטלי תמיד תוכל לבדוק את ה Exif ולדעת אפילו את השניה בה צולם הצילום. יש את זה בפוטושופ, מסתובב איזה action חינמי שעושה את זה בלחיצת כפתור. תומס

ערן ב

New member
מכיוון שאני נמצא כאן מידי יום

בחצי שנה האחרונה (לרוב פאסיבי) היתה לי הרגשה שזו התשובה שאני אקבל לגבי זה שהתאריכון מכער את התמונה........,אבל בכל זאת אחת לכל 10 תמונות אני כן רוצה שהתאריך יופיע-באיזה תוכנה אתם ממליצים להשתמש וכמובן שתהיה כמה שיותר ידידותית, בנוסף איזה תוכנה אתם ממליצים לשיפוץ ועריכת תמונות (לדוגמא עיניים אדומות ...) דבר אחרון בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכל אותם אלה שענו לי לשאלות בחצי השנה האחרונה וביוחד למנהלי הפורום ועידו ....שיעצו וענו ושבזכותם אני חושב שקניתי מצלמה מצויינת לצלם החובב והמתחיל

idohal

New member
אם זה מכער את התמונה זה עניין שלך

בכל אופן אתה יכול להוסיף בפוטושופ ותופעת העיניים האדומות נתינת להסרה בפוטושופ וגם ב ACDSEE. אבל פשוט יותר להדביק על המבזק חתיכת טישו וזה עשוי למנוע ברוב הפעמים את התופעה.

חפש תוכנה חינמית בשם EXIFER

מוסיפה תאריך בצבע ובגודל ובמיקום שתבחר, דוחסת Jpeg יותר מהמצלמה ומוסיפה מסגרות פשוטות. וכל זה - אוטומטי.

למעלה