תאוריה מעניינת איך החתול קיבל את שמו

גורדיאן-II

Active member
סליחה שאני צריך לחלוק על המומחים לשפה, אבל לחתול בכלל לא קוראים חתול.
קוראים לו 'קוצי-מוצי', 'פוצו-מוצו', 'מותק', 'בואי הנה', 'מי המותק של אבא?', 'אממה-ממה' (זה פרטי שלי), וגם 'אני מת עליך, בואי תקבלי ליטוף באוזניים המתוקות האלה'.
העובדה היא שהחתולה שלי מבינה את כל אלו, כשאני אומר 'בואי הנה, חתולה' היא לא שמה עלי קצוץ וממשיכה לישון.

דגלמנגל

Well-known member
מצאה חן בעיני תגובה 16 לכתבה והלכתי להאזין לחתולים במילון גוגל, שבו אפשר לבחור שפות. אז חתול ביוונית מבוטא חַטַה במילעיל. ובערבית זה נשמע חַטּוּהוּ בדגש על ה-טּוּ . אני מניח שעברית וערבית נובעות מאותם מקורות, אז מה שנשאר זה למצוא איזה אכדי או יבוסי עתיק ולשמוע אותו אומר חתול:).

גורדיאן-II

Active member
מצאה חן בעיני תגובה 16 לכתבה והלכתי להאזין לחתולים במילון גוגל, שבו אפשר לבחור שפות. אז חתול ביוונית מבוטא חַטַה במילעיל. ובערבית זה נשמע חַטּוּהוּ בדגש על ה-טּוּ . אני מניח שעברית וערבית נובעות מאותם מקורות, אז מה שנשאר זה למצוא איזה אכדי או יבוסי עתיק ולשמוע אותו אומר חתול:).
אישתי יבוסית עתיקה, או לפחות עתיקה, והיא לא אומרת 'חתול', היא אומרת 'עוד פעם זה מסתובב בחדר השינה? תוציא אותה מכאן!'

אלישבע777

Well-known member
איך זה שהחתול אינו מוזכר בתנך?? מחדל של ממש. במאמר , הועלתה השערה ששמו ... אי. נו! אבל אין ספק, שזוג חתולים הועלה על תיבת נוח ובטח עוד כמה, שרדו מחוץ לתיבה (אולי על איזה אי) ובזבזו כמה נשמות.
כל המציל חתול אחד, כאילו הציל תשע נשמות.

דגלמנגל

Well-known member
איך זה שהחתול אינו מוזכר בתנך?? מחדל של ממש. במאמר , הועלתה השערה ששמו ... אי. נו! אבל אין ספק, שזוג חתולים הועלה על תיבת נוח ובטח עוד כמה, שרדו מחוץ לתיבה (אולי על איזה אי) ובזבזו כמה נשמות.
כל המציל חתול אחד, כאילו הציל תשע נשמות.
אף פעם לא ממש הבנתי את זה, ה-9 נשמות זה לביזבוז, או שזה כולל את הנשמה שבששימוש היומיומי. 10 זה מספר עגול ויפה. 9 נשמע כאילו קיצצו לו משהו.

למעלה