תאורה מקרמיקה

talitush

New member
תאורה מקרמיקה

שלום רב,

נתקלתי בחנות תאורה ברח' וולפסון בשם חנית. יש להם שם שני סניפים. מאד אהבתי את מה שהם עושים, והם גמישים ובאים לקראת - באיזה גודל, צבע, צורה וכו' שרוצים. הם מייצרים בעצמם כך שפתוחים לכל שינוי מבוקש.

מה שמצא חן בעיני זה שאפשר ליצור חיבור בין גופי תאורה שונים באותו חלל משותף - אצלנו הסלון מטבח ופינת אוכל ממש ריבוע אחד ללא מחיצות. גופי התאורה חייבים לדבר אחד עם השני.
אז חשבתי למשל לקחת גוף המורכב מ-3 "גלילים" (זה יכול להיות גם בצורת גביע, פעמון, כדור וכו') מעל האי, אולי דומה גם מעל פינת האוכל, ואת אותם גופים אפשר לשלב גם באהיל המורכב מ3-5 גופים לסלון. מקווה שאני ברורה ואתם מבינים אותי. אפשר לגוון למשל בצבע הגופים - לא כולם חייבים להיות זהים, אבל עדיין קשורים זה לזה. יש להם אפילו צמוד לקיר באותם מוטיבים. יש גם באותם מוטיבים אהיל בודד גדול, למשל לפינת האוכל.

ההתלבטות שלי היא לגבי הגופים מקרמיקה. מה שמצא חן בעיני זה בצורת תחרה, כלומר האור המופץ אינו אחיד אלא יוצר הצללות. מצד אחד - זה מאד יפה ומיוחד. מצד שני - אולי לא יהיה מספיק מואר. מצד שלישי - אני רוצה בחלל המשותף של כ-40 מ', שזה לא נורא גדול, גוף גדול בסלון (שיורכב מ-3-5 נורות), גוף בפ. אוכל - 3 נורות, גוף מעל האי - 3 נורות, תאורה צמודת תקרה חזקה במטבח וכנראה שעוד גוף צמוד לקיר, סתם לקישוט. האם זה לא יספיק לדעתכם?

למעלה