תאונת דרכים - שאלות

beber loopo

New member
תאונת דרכים - שאלות

שלום רב, עברתי בתחילת 2009 תאונת אופנוע וכתוצאה מכך נקרעה רצועה צולבת קדמית באופן מלא, לאחר מכן עברתי ניתוח שחזור רצועה, וכמובן ושסבלתי מכאבים במשך זמן מה. נקבעה לי נכות של 10 אחוז על ידי מומחה מטעם עורך הדין שדרכו הגשתי תביעה נגד חברת הביטוח. אני עדיין סובל מכאבים מינורים אמנם, אך הברך מציקה ואני לא חש כי אני מתנועע בחופשיות. כעת, כמעט שנתיים לאחר המקרה, קיבלנו הצעת פשרה על סך של 70,000 שקלים (התביעה עצמה הייתה עבסכום הרבה יותר גבוה) עורך הדין שלי טוען כי אם נלך למשפט, זה עלול לקחת עוד כשנה וחצי ומה גם שיש סיכוי שבהערכת מומחה נייטרלי על ידי בית המשפט יקבעו אחוזי נכות יותר נמוכים, וישנה אפילו האפשרות כי אקבל פחות מהסכום המוצע בפשרה. יש לציין כי לא הקפדתי בפיזיותרפיה - ומצב הרגל לא כזה משופר ותקין. השאלות שלי הן - 1.האם לכך שלא הקפדתי בפיזיותרפיה יש משקל מבחינת הפסיקה - האם יכולים לטעון נגדי כי "זאת בעיה שלי" שלא חיזקתי את הרגל וכתוצאה מכך היא עדיין חלשה ויש כאבים לעיתים? 2.האם זהו זמן באמת סביר, כי רק לאחר שנתיים מהמקרה תוגש תביעה ותובא לבית משפט - תהליך שעלול לקחת כשנה וחצי לפי דברי העורך דין? כי לפי מיטב הבנתי מדברי עורך הדין בזמן שהגעתי אליו עם התביעה - זה היה אמור לקחת שנתיים (שעברו כבר) 3. האם הסכום הזה באמת נמוך ויש סיכויים לקבל סכום יותר הולם, או שמא עלי להתפשר באמת על סכום כזה ולא לקחת סיכון לגבי "הורדת" אחוזי הנכות?

תשובות

1. אמנם קיים הכלל לפיו על הניזוק לפעול להקטנת הנזק אך בפועל לא ייזקף לחובתך שלא הלכת לפיזיותרפיה. 2. זה סביר. 3. לא ניתן להשיב מבלי לעיין בתיק המלא.

למעלה