תאונות רוכבי אופניים - הצעה

תאונות רוכבי אופניים - הצעה

שלום לכולם, אחרי שראתי את השרשור, הרגשתי שאפשר להדגיש את הפתרון של רכיבה בקבוצה עם רכב מלווה. ללא ספק רכיבה כזו מקטינה משמעותית את הסיכון (לא מאפסת אותו אמנם, אבל מקטינה מאוד). כשאני חיפשתי קבוצה כזו מאותן סיבות (באזור המרכז) מצאתי בעיקר קבוצות שמחירן גבוה יחסית ולא מתאימות למתחיל\מי שלא רוצה להתחייב ובסופו של נשארתי ללא פתרון. לכן : א. במידה ויש קבוצות כאלו - אשמח אם יציגו עצמן בשרשור הזה כדי לעודד אותנו להצטרף ולרכב בצורה בטיחותית יותר. ב. במידה וההיצע אינו מספיק - מדוע שלא נפתח עוד קבוצות כאלו? אני מעריך שהעלות של לשכור רכב מלווה + נהג לכמה שעות, במידה ומחולקת על קבוצה של 10+ רוכבים היא די קטנה פר רוכב, אז נשמע לי שאפשר להרים כזו קבוצה (המתמקדת בנושא הבטיחות) בקלות יחסית , לא? ג. פתרון יותר טוב הוא פתרון קבוצתי חינמי - מתאגדים קבוצה וכל אחד מתנדב להיות הנהג המלווה בתורו. קבוצה לא גדולה של עשרה רוכבים משמעותה שתלווה פעם אחת בחודש ותרכב פעמיים בשבוע מוגן - נשמע לי סופר אטרקטיבי והייתי מצטרף לזה מחר. מה דעתכם? דני

foggy1

New member
מוזמן לקבוצת הרכיבה של טרי סונטו

צור קשר עם גיל 052-3060330. רכיבה שבועית עם מאמן הרכיבה דוד רזניק כולל רכב ליווי. עלות לחודש 150 ש"ח בלבד הרכיבות באזור המרכז, לטרון, עינת והסביבה.

Amir Shvoong

New member
יוזמה ברוכה+רעיון

הי דני, יוזמה מצויינת ואשמח אם תשתמש בפורום כפלטופרמה לקדם עניין זה. האמת היא חשבתי לפני זמן מה לאחר שחשין ז"ל נהרג על משהו עסקי שעשוי להגן על רוכבי אופניים רכב ליווי בתשלום עם שלט אלקטרוני "זהירות אופני כביש שילווה קבוצות באימונים. רכב זה יוכל גם לתת שירות טכני לאופניים, לצלם ועוד. האם יש כזה בארץ? ואם כן, כדאי לציין זאת. לי ולרבים אחרים צובט הלב כל פעם שרוכב נהרג בגלל טעות אנוש מיותרת. חבל שבישראל נהגים לא מפחדים מכלום. אני מחזיק את ההגה כל הזמן בפחד שמה משהו יקרה על הכביש. יגידו שאני היסטרי, יכול להיות, אבל הסטטיסטיקות על תאונות הדרכים מעודדות אותי להיות היסטרי, כי בקצב הזה לא רחוק היום שאני או משהו אחר נהיהה מעורבים בתאונת דרכים. אולי צריך לאחד כמה אנשים בעלי ממון ובעלי חברות פרסום ולא לחכות שמשרד התחבורה שיצא בקמפיין, אלא אנחנו נגרום ביחד להעלות את המודעות בעניין המוות המאיים על כל אחד רק בגלל שהוא רוכב בכביש. אולי כדאי לערב את תפוז בעניין. אבדוק זאת עם הנהלת תפוז. אולי נפיק מדבקה או משהו יציריתי אחר. עד מתי נשב בשקט ונראה עוד רוכב מתרסק למוות בכביש בגלל רשלנות נהגים? אמיר

אשמח לסייע בקידום פתרון לקבוצות רכיבה

אשמח אם תעזור שההודעה תשאר למעלה. רוכבים - מה דעתכם? יש מישהו מעוניין?

Amir Shvoong

New member
מכיר

הגיע הזמן לעשות משהו גדול יותר מסטיקר. כפי שהסטיקר קטן קח גם הרוכבים בכבישים הם "קטנים". צריך לעשות משהו גדול בעניין שיכלול את איגוד האופניים, איגוד הטריאתלון, משרד התחבורה, אגודת אור ירוק ועוד. אם משהו מוכן להרים את הכפפה - יבורך. הפורום יהווה הפלטפורמה לקידום העניין. חג שמח, אמיר

אני בעד בעבר חיפשתי משהו כזה ולא מצאתי

אני רוכב עם מס' שכנים בעיקר באזור ראש העין ואריאל

yevgenis

New member
יש בעיה עם רכב ליווי-מהירות מינימלית בכביש

מהיר 55קמ"ש שוטרים בהרבה מקרים נתנים דוחות

הבעיה בגוף ההודעה

למה צריך לרכב על הכבישים המהירים? יש די והותר כבישים הרריים שבהם גם כך התנועה איטית ואף אחד לא יקבל דו"ח על נסיעה עם רכב מלווה. תקנו אותי אם אני טועה. על הכבישים המהירים והמרכזיים בהחלט לא נכון שירכבו אופניים - לא לבד ולא בקבוצה - שם מתרחשות מרבית התאונות וכל מי שנוסע בהם יודע למה - עומס, שוליים בעיתיים ורכבים שנוסעים ב 80 קמ"ש מהר יותר מהאופניים - זה מתכון לאסון.

yevgenis

New member
יש רק פתרון אחד-הפרדה פיזית בין רוכבים ומכוני

ומה קורה בתוך העיר?אופניים זה כלי התחבורה לכול דבר לאסר זה לא עולה למדינה כסף צריך להשקיע בבניה וניהול תשתיות ,לכול כביש מדינה חייבת (צריך לחקק)להוסיף נתיב לרכב דו גלגלי

למעלה