תאונות הגמלים בנגב - הסוף?

Ayelet 1986

New member
תאונות הגמלים בנגב - הסוף?

הידיעה הזו התפרסמה אתמול ב"ידיעות אחרונות". בתקווה שהתמרור החדש ימנע תאונות נוספות...
 

Gal-Mo0D

New member
Let me be sceptic

אני לא מאמין שהנהגים "ישימו" על התמרור הזה יותר מדי. סה"כ - עם צורת הנהיגה אצלנו בארץ אני מאמין שעוד לא שמענו על התאונה האחרונה.
 

m_shy

New member
גם מניעת תנועה חופשית שלהם

מסתבר שבארצות בהן שטחי פרא גדולים שכיחות התאונות עם בעלי חיים גבוהה מאוד - עד כדי כך שבשוודיה מחצית מהרוגי תאונות הדרכים היא כתוצאה מתאונות עם בעלי חיים. היום בבוקר ברשת א´ דובר בנושא הזה, בהקשר של נהיגה בחו"ל, ואסוציאטיבית הועלה גם נושא התאונות עם הגמלים בארץ. מהנדס הרכב שדיבר סיפר שמעבר לתמרור החדש, גם צפויה הגברת האכיפה על הבדואים בנגב, שלא לתת לגמלים לשוטט חופשי ללא השגחה. אם זה יעזור למניעת התאונות - איני יודע. השאלה המתבקשת מכל הסיפור היא האם זו הדרך הסבירה ביותר לטפל בבעיה? בארה"ב הוקמו בשעתו קילומטרים על קילומטרים של גדרות לצידי הכביש - ומעברים מתחת לכביש כדי לאפשר לדובים לחצות אותו בלי לסכן ולהסתכן בתאונה. מה הם מתכוונים לעשות עכשיו בדיוק? לדאוג שמעט הגמלים שזוכים לקצת חופש תנועה ייקשרו באופן קבוע לאנשהו?
 

shanty.G

New member
../images/Emo18.gifגמל

מע"צ עושים נסיונות שונים (ומשונים) לעצור את התאונות הקטלניות בין רכבים לגמלים: לא מזמן שמענו על צביעת רגלי הגמלים בצבע הזוהר בחושך, ועכשיו על התמרור החדש והגברת הפיקוח. גם אם מהירות נסיעתם של נהגים בודדים תואט בעקבות השלט, דיינו. יותר טוב מכלום, לא? בחו"ל יש אגב אינספור שלטי אזהרה הנושאים בע"ח- החל מסרטנים ודורבנים וכלה בצבאים ודובים. עד שנגיע לרמת ההתייחסות והשמירה על בעה"ח, על הסביבה וגם על הנהגים הנהוגה באירופה וארה"ב, גם דברים קטנים הם חגיגה.
 
למעלה