תאונה לצד ג'

iceviper

New member
תאונה לצד ג'

שלום רב, אני מבקש את עצתכם בנוגע למקרה שחורה לי מאוד. לפני כתשעה חודשים נסעתי עם המכונית של אבא שלי בנתיב ישר לכיוון צומת. נהג שיצא מחניה מצד שמאל שלי לא נתן לי זכות קדימה (היה לו תמרור האט או עצור), והוא נכנס בי תוך שהוא הורס את הכנף השמאלית. עלות התיקון היתה למעלה מ-3000 ש"ח, כולל הערכת שמאי. לא יודע אם זה רלוונטי - אולי רק כדי להעצים את תחושת התיסכול שלסיבתה אגיע בהמשך -הנהג הפוגע הינו פקח של העיריה שנסע במכונית של העיריה. בכל מקרה, החלפנו פרטים, הנהג התנצל ואמר שלא שם לב. הבטיח שהביטוח יטפל בהכל ואין לי מה לדאוג. אתמול קיבלתי הודעה מטעם הביטוח של הנהג הפוגע, ובו נטען ב-3 שורות כי התביעה נדחית משום שאני הוא זה שסטה מהנתיב ופגע במכונית השניה. בנוסף- שימו לב לחוצפה - הביטוח "שומר לעצמו את הזכות לתבוע נזקים בעתיד". התייעצנו עם הביטוח שלנו והם טענו שהיות ומדובר בצד ג' מדובר במילה שלי כנגד המילה שלו והאפשרות היחידה שלי היא להגיש תביעה קטנה. אני מתכוון להגיש תביעה ולהילחם ככל שיידרש. רציתי לשאול האם לדעתכם יש לי סיכוי לנצח במאבק כזה? נסו לצאת מתוך נקודת הנחה שאני צודק פה, למרות שאין לי אפשרות להוכיח זאת.

תשובה

קשה לחזות מראש סיכויי הצלחה בתביעה שבה ההכרעה היא פועל יוצא של קבלת גרסה אחת על פני האחרת. אם הנהג השני לא ציית לתמרור עצור או לא נתן זכות קדימה זה עשוי להיות לטובתך. אבל בסופו של דבר זה נחתך לפי מידת האמון שביהמ"ש נותן בגרסה פלונית.

למעלה