תאונה בעבודה, מי צריך לשלם?

מצב
הנושא נעול.

נגרם על ידי נזק לרכב בעקבות תאונת דרכים. הרכב הוא של הבוס, אני נוהג בו רק בשעות העבודה ולצורך עבודה (כגון משלוחים) מי צריך לשלם על הנזק?

שיר ורד

New member
הנהג האחראי לתאונה וחברת הביטוח

נגרם על ידי נזק לרכב בעקבות תאונת דרכים. הרכב הוא של הבוס, אני נוהג בו רק בשעות העבודה ולצורך עבודה (כגון משלוחים) מי צריך לשלם על הנזק?
שביטחה את הרכב ביטוח מקיף , אם הנהג האחראי לתאונה נהג ברכב אחר, אזי גם חברת הביטוח שביטחה את הרכב שלו ביטוח צד ג,

לדעתי אין ביטוח מקיף.

שביטחה את הרכב ביטוח מקיף , אם הנהג האחראי לתאונה נהג ברכב אחר, אזי גם חברת הביטוח שביטחה את הרכב שלו ביטוח צד ג,
לדעתי אין ביטוח מקיף.
אז אני אצטרך לשלם את הנזק? לכאורה אני הנהג האשם. הנזק כמו משכורת שלימה, מותר למעביד לדרוש את התשלום ממני?

שיר ורד

New member
מותר לו לדרוש זאת ממך

לדעתי אין ביטוח מקיף.
אז אני אצטרך לשלם את הנזק? לכאורה אני הנהג האשם. הנזק כמו משכורת שלימה, מותר למעביד לדרוש את התשלום ממני?
מותר לו לדרוש זאת ממך
אך אסור לו לנכות את התשלום משכרך ללא הסכמתך. הוא רשאי לתבוע אותך בבית הדין לתביעות קטנות , מאחר ומדובר בדיני נזיקין. אני חושב שאפשר לתבוע אותך גם בבית הדין לעבודה, מאחר והנסיעה היתה במגרת תפקידך כעובד. ננראה לי שהמעסיק יעדיף לתבוע בבית דין לתביעות קטנות, כי שם כנראה לא יתיחסו יותר מדי לעובדה שנהגת במסגרת עבודתך עבור אותו תובע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה