ש-ל-מ-ו-נ-ז-ה

MikeY fReAk

New member
ש-ל-מ-ו-נ-ז-ה../images/Emo79.gif

ובכן, לפני שנתיים(וואו, עבר מלא זמן.) בדיוק קרה משו שלא ממש הבנתי עד עכשיו איך הוא קרה. משינה פשוט ביצעו את שלמונזה. כי ביקשנו. סתם ישבתי לי בחדר, חתכתי בריסטול ל7 מלבנים, כתבתי על כל אחד אות, חילקתי לכמה פורומיסטים מגניבים...ותראו מה יצא
היסטרי.. רק שתדעו שיש בכם המון המון כוח:) דאמט, גרמנו למשינה לבצע הופעה בקיסריה. אמפי שלם.. יובל לא טעה בכלל במילים (מטורף) ואבנר שיחק אותה לגמרי עם הסקסופון..באמת אחד הרגעים הכי אדירים שהיו בחיי (זה נשמע גרופי, אבל זאת תחושה מטווווווורפת!!!!!) ולא נראה לי שתחזור על עצמה שוב.. אין לי עוד הרבה מה לומר חוצמזה ש שלמונזה זה שיר נהדר-ואאל"ט ההופעה ב4.10.04 אכן היתה פעם הראשונה שהוא בוצע לייב. מקווה שיהיו עוד הופעות איתו, לכו תדעו:p (ואגב, אוחזי השלט באשר אתם..כולכם מוזמנים להעלות סריקות/צילומים של השלט שלכם) אזהרה! גל נוסטלגיה לפניך: שרשור השלמונזה

emperor28

New member
חחחח, איבדתי את השלט חחחח

ה נ' אבדה או שהיא איפהשהו במגירה...

1Reebok

New member
ולי יש את הבוטלג^^ באיכות משובחת.

חכו חכו אני אשים תמונה של ה-ז', היום היא תלויה לי על הארון.

פרשתי

New member
../images/Emo207.gif

שלום. האם מישהו יודע מה המשמעות שמאחורי השיר "התשובה" של משינה? (אם יש) והאם זה אמור לרמוז לי משהו כשמקדישים לי אותי? (אני מקווה שזה המקום הנכון לשאול...) בתודה מראש

פרשתי

New member
אני אשמח לכל מידע/חוות דעת על השיר

אבל בעיקר למה ועל מי הוא נכתב תודה

אני לא יודעת על מי נכתב השיר

אבל השיר די מבטא עצמו יפה, אדם שניסה עשה וראה הכל אבל לא מצא תשובה אחת, הוא מחפש אהבה. מבחינתי? איך השירים הגדולים שלהם. אני ממש אהבתי והזדהיתי איתו פחות או יותר.

1Reebok

New member
הוא תמיד נראה לי קצת אנטיתזה,

לשיר "רכבות".. ברכבות הוא אומר שהוא לא עשה מספיק, ובתשובה הוא אומר שהוא עשה המון, ושזה לא מספיק לו. אני מאמין בספרות חופשית.. פרשנות של אדם אחד לשיר לא טובה יותר משל אדם אחר, גם אם כותב השיר הוא הזה שמפרש אותו. אם כן, את צריכה לשאול את מי שהקדיש לך אותו למשמעות, ולא אותנו.

אני לא חושבת

. אני גם בעד פרשנות חופשית, חופשית ככל הניתן. אבל עדיין לכותב השיר שמור מקום כבוד של פרשנות.ובסופו של דבר השיר שלו, גם אם הוא יצא לאוויר העולם ולכן הפרשנות שייכת לו.

../images/Emo32.gifכתב כבר המשורר הלאומי

חיים נחמן ביאליק בשירו "לא זכיתי באור מן ההפקר": "ומחרוזי יתמלט לבבכם ובאור אשכם הציתיו יתעלם ואנוכי בחלבי ובדמי את הבעירה אשלם" רצה לאמר: אחרי שהתייסרתי כל כך על השיר שהוצאתי מהלב, פרסמתי אותו והוא הגיע אליכם. אתם ראיתם אותו ופירשתם אותו בדרך שונה ממה שאני התכוונתי. אפשר לראות את זה גם בשירו של יהונתן גפן "איך שיר נולד" שגם מתאר את תהליך היצירה: השיר נולד כמו תינוק, בהתחלה זה כואב (גם אצל ביאליק...) אחר כך יוצא החוצה וכו' ופתאום - איזה יופי הוא הולך לבד. השיר (כמו התינוק) תפס עצמאות. ואם בגפן האב עסקינן, אזי גפן הבן כתב את "לבכות לך" לחברו ניר שפינר ז"ל שנהרג בתאונת דרכים. רצה הגורל ואביב ביצע אותו לפני 11 שנה בעצרת בכיכר מלכי ישראל, ומאז הכל היסטוריה. הציבור הפקיע את השיר והפך אותו לשיר זיכרון ליצחק רבין. ככה זה. שירים תופסים עצמאות. אני? אומר שהפרשנות פתוחה עד שהאמן אומר למה הוא התכוון. כך אני חושב...

אחחחח נוסטלגיה

טירוף. שיכרון חושים. איזה עוד מילים יש לי כדי לתאר את מה שהיה שם? אני כל כך קרוע על אחותי שאין לכם מושג
. ואיזה ביצוע מושלם. וכמה אנשים באו לפה אח"כ כדי להגיד לנו שהם נטרפו מהביצוע הזה (שהוקדש לנו). איי איי איי היו ימים. כל ההופעות המטורפות שהיינו הולכים אליהן ביחד. אני רוצה לנצל [דוקא] את ההזדמנות הזו כדי להיפרד מידיד יקר. דני, ממשרד הכרטיסים קסטל. בעיקר בזכותו מצאנו את עצמנו מסודרים כל כך במקומות המדוגמים בהופעות אז בהיכל התרבות, ההופעה הזו בקיסריה, וגם בבית החייל (בהופעת הסלקום הראשונה). הבנאדם דאג אישית בכל פעם שהרמתי מבצע כרטיסים כזה. אתמול נודע לי שלפני כשלושה שבועות הוא נפטר (אין לי יותר מדי פרטים וזה לא ממש משנה
) כנראה שמרימים וואחד מופע בשמיים. לקחו לנו את הכותבים (עוזי חיטמן, אהוד מנור), את האמרגן (פשנל), את המבצעים (יוסי בנאי, אריק לביא, שושנה דמארי, עופרה חזה), פאק. אפילו את דודו גבע שיצייר פוסטר. עכשיו לקחו גם מישהו שימכור כרטיסים
נוח על משכבך בשלום דני.

emperor28

New member
../images/Emo16.gif

זה נורא לחשוב על זה. בנאדם שכמו שתאומר בזכותו כמה מהחוויות הגדולות שהיו לי ב18שנה שאני חי נפטר חבל :( שינוח על משכבו לשלום והוא עשה דברים נפלאים למען כ15 אנשים מפה ואני בטוח שהוא יתוגמל על זה.

למעלה