שתי תיזות מרכזיות לגבי מיאמי (מיאמי-בוסטון)

שתי תיזות מרכזיות לגבי מיאמי (מיאמי-בוסטון)

היו שתי תיזות לגבי מיאמי שהתאמצתי לבדוק שנה שעברה: 1. מיאמי לא יודעת לתקוף הגנה איזורית 2. מיאמי לא מתפקדת בדקות ההכרעה שני העניינים האלה באו לידי ביטוי בצורה מאד חזקה במשחק שלהם מול בוסטון הבוקר. החל מאמצע הרבע השלישי, במצב של 89-74 לטובת מיאמי, בוסטון עברה לאיזורית איתה היא התמידה פחות או יותר עד סוף המשחק. בדקות האלה קיבלנו פלאשבק לסדרת הגמר של שנה שעברה. לברון ווייד מצליחים רק לעבור את השומר שלהם, מוצאים שחקן משלים פנוי יחסית (אבל עם מעט זמן על השעון) שמחטיא את הזריקה, או נכנסים ליער מתחת לסל ומחטיאים זריקות קשות. מהרגע הזה, בוסטון התחילה לחזור למשחק, ועד סוף הרבע השלישי מיאמי הייתה בלי סל שדה, והתוצאה 91-83. זה בלי ווייד על המגרש. בדקות שלאחר מכן, מיאמי אמנם הצליחה לעשות כמה סלים, אך תודות לאיזורית ההפרש קטן עד 110-107. כאן נכנסת התיזה השנייה, לברון וווייד לא הצליחו לעשות סל, בטח שלא בזריקה מרחוק כשההפרש קטן (לברון אפילו ברח מהכדור), וכך מיאמי כולה לא הצליחה לתפקד בדקות ההכרעה. לכן, אין לי כל ספק שללא ההתעלות של הרוקי נוריס קול המשחק היה יכול בקלות להסתיים עם ניצחון של בוסטון. הוא קלע 3 זריקות מחצי מרחק ב-3 הדקות האחרונות שהכריעו את המשחק. נראה אם זה רק עניין זמני, אם זו ההתרגשות הראשונית מהכניסה לליגה או שתהיה לכך המשכיות וגדל כאן שחקן ענק, אבל המשחק הזה רשום לחלוטין על שמו של קול.

webber44

New member
זה פשוט מאוד

אזורית מאפשרת לתת יותר עזרה בהגנה, להביא דאבל טים, ולהתמקד בשחקנים ספציפיים. לכן קשה יותר לטריו של מיאמי לתפקד תחת אזורית, מה גם שרוב המשחק שלהם מבוסס על מהלכים והברקות אינדיבידואלים שמביאים לידיי ביטוי את הייתרון היחסי של וויד ולברון לעומת שאר השחקנים ששומרים עליהם. כשאתה מבטל את הייתרון הזה ע"י אזורית ושמירות כפולות משחק ההתקפה של מיאמי נעצר. שנה שעברה לא היה לספוסטרה פיתרון לבעיה הזאת. וכמו שאמרת קול היה ה-X factor שפתר למיאמי את הבעיה. למרות זאת, אני לא חושב שמיאמי בבעיה גדולה, אחרי הכל כמה קבוצות משחקות עם משמעת הגנתית כמו של בוסטון? אני לא מצליח למצוא אפילו אחת. באופן כללי, רוב הקבוצות לא יודעות לשחק הגנה אזורית בצורה טובה. חסרים מאמנים עם ניסיון אירופאי שילמדו אותם איך לעשות את זה.

דווקא בוסטון לא נוהגת לשמור אזורית

הפרשן במשחק אמר שזאת הפעם הראשונה שהוא זוכר את דוק ריברס משחק עם איזורית. כך שאולי המסקנה הפוכה, אם קבוצה כמו בוסטון שלא מאומנת באיזורית הצליחה לעצור ככה את מיאמי, מיאמי בצרות. אפשר בכל זאת לטעון כי השחקנים של בוסטון ממושמעים מאד בפן ההגנתי, ולכן כל סוג הגנה שהם ישחקו הם ישחקו ברמה הגבוהה ביותר. אני תחת התחושה שמשהו מסובב בראש של לברון, ודקות הכרעה עדיין מפחידות אותו אחרי העונה הקודמת, ולכן הוא לא הסתדר. אפילו במשחק מול דאלאס, כשדאלאס התחילה לחתוך בהפרש לברון פתאום התחיל לעשות שטויות. הבן אדם חייב לעבוד עם פסיכולוג, ודחוף. או לקבל רצף של משחקים בהם הוא יצליח לתפקד בדקות הכרעה וכך הבטחון שלו יחזור (מסתבר שהופעה אחת מדהימה נגד שיקאגו לא מספיקה)

פשוט כי דוק ריברס בעצמו לא קורא לזה אזורית

לא תמצא שום ציטוט של ריברס מאז 2008, למעט משחק אחד בעונה שעברה, שהוא מתייחס להגנה של הקבוצה שלו כהגנה אזורית. זה לא אומר שזה לא אזורית. היתה כתבה על זה בעונה שעברה לקראת הפלייאוף, אם אני זוכר נכון של כריס פורסברג המצוין מ-ESPN, לא יודע איך להגיע אליה עכשיו, אבל בגדול אתה יכול לחפש ב'גוגל' על הנושא הזה ולקרוא בעצמך. לריברס יש טאץ' אישי של אזורית שהוא הכניס להגנה של הסלטיקס כשגארנט ואלן הגיעו לקבוצה. וזאת הסיבה העיקרית שהביאה אליפות ב-2008 נגד הלייקרס וקובי [גם על זה יש כתבה מורחבת, שמנתחת כל צעד של קובי בסדרה ומראה איך הוא לא הצליח להתמודד עם הסגנון ההגנתי השונה והלא מוכר]. יתרה מזאת, אחת הסיבות שריי-ריי הפך לשחקן עם משמעת הגנתית אחרי שבצעירותו ביקרו אותו על היעדר אותה משמעת, זה האזורית של ריברס.

תוספת סטטיסטית + נצל"ש סלטיקס

מיאמי קלעה ב-28.6% מהשדה [6-21] כשהסלטיקס עברו להגנה אזורית. למרות זאת, כנראה שמעט מדי ומאוחר מדי מבחינת הסלטיקס, כי מיאמי סיימה עם 56% מהשדה - מקום 3# בדירוג האחוז מהשדה הטוב ביותר נגד הסלטיקס במשחקי העונה הרגילה בעידן ה'ביג טרי'. לגבי הסלטיקס, כריס ווילקוקס סיים את המשחק לאחר שספג מהלומה בכתפו השמאלית. הוא עבר בדיקות והתוצאות חזרו שליליות, כך שאין שבר או נקע. הוא סובל מחבלה בכתף ולא נראה שיקח חלק במשחק הלילה נגד ניו אורלינס. אפשר להוסיף גם את פירס שצפוי להפסיד את משחקו השלישי וכנראה שלא האחרון. המצב של פירס מדאיג ואין שיפור במצב העקב. מדובר בפציעה דומה לזו שממנה סבל בעונה שעברה שאקיל, אז אנחנו יודעים שפציעה כזאת, בגיל כזה, לא שאפשר להשוות בין שאקיל לפירס, אבל בכל זאת, יכולה לגרום להיעדרות ממושכת. גם היעדרות של שבועיים נוספים היא קריטית לסלטיקס. חייבים להשיג ניצחונות מאחורי רונדו ולקוות למזער נזקים עד שפירס יחזור. זאת השאיפה ונראה מה יקרה הלילה. אולי נקבל הצצה ראשונה לג'חואן ג'ונסון ה'רוקי' שנמצא תחת חסותו של גארנט באימוני הקבוצה ולומד ממנו את רזי המקצוע. הסלטיקס עשו שמיניות באוויר כדי להביא אותו בדראפט, אז כדאי לעקוב אחריו ולראות אם אינג' עדיין יכול להפוך דברים לזהב. יצא לי לראות אותו פה ושם והוא נראה כמו פאוור פורוורד עם תנועה יפה. מזכיר לי את למרקוס אולדריג'. משהו איתו לא מתיישב לי טוב בעין. אני לא יודע מה בדיוק. אולי הלילה אני אצליח לברר את העניין.

תודה על התיקון

אכן לא התעמקתי בצורת ההגנה של בוסטון, אם כי תמיד היה לי את הרושם שהם לא משחקים איזורית.

המשחק ממש לא היה צמוד

רוב המשחק מיאמי הובילה בדו סיפרתי וההפרש הגיע ל20 כבר לקראת הסוף מיאמי התחלו לעשות שטויות מהתלהבות ובוסטון התחילו להפציץ מהשלוש בוסטון תפסו יום מטורף מהשלוש 12-19 אחרת זה היה נגמר בדו סיפרתי לכיוון ה20

למעלה