שתי שאלות שמטרידות אותי

2זרבובית

New member
שתי שאלות שמטרידות אותי

1. הבן שלי בן שלושה חודשים, ולאחרונה נהיה לו "ראש שטוח" מאחורה. הוא ישן בלילה על הגב ובמשך היום על הבטן או על הצד. למה זה קורה ? ומתי זה אמור לעבור? (אם בכלל...) 2. כשאני מאכילה אותו לפני השינה (מטרנה), קורה לפעמים שמתוך 120cc הוא אוכל רק 20cc ואז נרדם. השאלה היא, למה אני לא יכולה לשמור את הכמות הנותרת במקרר ולחמם לו למחרת? מה ההבדל בין מנה שמוכנת מראש למנה שהילד קצת טעם ממנה?

תשובות

1. לא יודעת, הראש של התינוקות אפ'פעם לא ישר, לא חושבת שזה מדאיג. 2. ההבדל הוא הרוק שיש בו חיידקים ולא יודעת מה עוד. לגלות לך סוד? נתתי לבת שלי חצי גרבר ולמחרת מאותה קופסא נתתי את ההמשך. לא קרה כלום, היא חיה ונושמת ולא חלה האטה בהתפתחות...

chuchu78

New member
תשובה לגבי "ראש שטוח"

עברנו את השלב הזה עם הפשוש נאמר לנו באמת שזה בגלל שכיבה מרובה על הגב. עם הזמן הראש גדל וצורתו השתנתה. מה גם שהוא התכסה שערות ובכלל לא רואים את הצורה. בקיצור-אין לך מה לדאוג. העיקר שהוא בריא

רונית1

New member
ואצלנו באזור שהראש היה על המיטה

כל הזמן לא צמחו כמעט שערות. אבל עכשיו (גיל חצי שנה) השערות מתחילות לגדול שם.

עדיעד

New member
גם לנו אמרו שראש שטוח נגרם בעיקר

משכיבה מרובה על הגב, לכן, כולם (טיפת חלב, רופאים) המליצו להשכיב את הגוזל כמה שיותר על הבטן - תוך השגחה צמודה בשעות היום. ובלילה - בכל זאת כן להשכיב על הגב, משום שכך מנחים היום לצורך הפחתת הסיכוי למוות בעריסה (שלא נדע...). אני שמתי לב לעניין הראש השטוח (אי הסימטריות) כבר בחודש הראשון, אבל לצערי עד היום (גיל 3 חודשים) זה לא הסתדר לגמרי, אם כי יש שינוי לטובה. האמת היא שאני גם לא מצליחה להגיע להשכבה על הבטן במשך הרבה שעות (תמיד יש משהו שבגללו אי אפשר).

shirazagury

New member
שמירת אוכל

ניתן לשמור אוכל עד 24 שעות, אבל אפשר לחמם רק פעם אחת, כך נאמר לי בטיפת חלב.

2זרבובית

New member
שכיבה על הבטן

אני מאוד רוצה להשכיב אותו על הבטן אבל המון פעמים זה פשוט לא יוצא... או שהוא אחרי אוכל ומיד פולט, או שהוא ישן, וגם כשכבר אפשר, הוא לפעמים מתבכיין ואין לי לב לשמוע אותו בוכה הרבה...

אמיתמי

New member
בעגלה

על הבטן עם נענוע עגלה. תנסי אולי הוא ירדם קצת. תצפי למעט בכי, אבל כל עוד זה בווליום נמוך זו אולי הדרך שלו להרדם. אם זה חזק, תרימי מהר לחיבוק.

תתי 1

New member
אז ככה

לגבי הראש השטוח אצלי לא נוצרה בעיה כזו אבל אני ראיתי הרבה תינוקות כך והבנתי שזה נורמלי ועובר -אין מה לדאוג. לגבי האוכל הרבה פעמים נגה שלי אוכלת כמו שתיארת לפני השינה ונרדמת ואני שמה במקרר ומחממת לה במיקרו לא קורה כלום .למה לי לשפוך כמות כ"כ גדולה עם הילדה אכלה כ"כ קצת?אני חושבת שאין בעיה.בהצלחה ויום טוב.

ayush

New member
כנ"ל ../images/Emo45.gif ניתן לשמור במקרר ולחמם

במיקרו/ בקערה עם מים חמים אבל רק פעם אחת.

ניקי ב

New member
מנה שאכלו ממנה , לא שומרים

אלא זורקים. מנה שלא אכלו ממנה אפשר לשמור במקרר 24 שעות.

פיצוש 1

New member
ממה שהבנתי מסימלאק....

כיוון שישנה חדירה של רוק לבקבוק יכולים להצטבר חיידקים ולכן האוכל טוב לשעה וחצי גג מרגע סיום האוכל. בעלי אומר שזה שטויות כי הפטמה מתפקדת לכיוון אחד ואין מצב שרוק יכול להיכנס פנימה- צריך הרבה כח להכניס אותו לשם- לכן אני עכשיו בגישה של לשמור את האוכל אבל לא יותר מדי-בדרך כלל היא מתעוררת לי וממשיכה לאכול אחרי חצי שעה.

2זרבובית

New member
תודה

אני גם חושבת שצריך להפעיל פה הגיון בריא ולבדוק מתי שייך לשמור ומתי לזרוק, כי לפעמים זה ממש חבל, והמרנה הזאת זה בכל זאת עסק יקר....

לא יקרה כלום אם תחממי למחרת...

אצלי אם היא טעמה בלילה ולא רוצה משאירה במקרר לבוקר. לא קורה שום דבר!

עד כמה שאני יודעת

בסימילק מוכן (ואני מניחה שגם במטרנה) כל הויטמינים מתחילים להתפרק ואחרי שעה לא נשאר כמעט כלום, כך שבעצם אם את שומרת מטרנה מוכנה, את בעצם נותנת לתינוק קלוריות ריקות.

למעלה