שתי שאלות על פלאפונים

snoopytush

New member
שתי שאלות על פלאפונים

1. איך מחייגים מפלאפון באופן שהמספר יופיע כחסוי אם הפלאפון משתייך לחברת סלקום?
2. אם אני רוצה לעבור חברה האם זה מחייב החלפת פלאפון לפלאפון של החברה אליה אני אעבור?
ואם אני נשארת עם אותו פלאפון והוא מתקלקל האם החברה החדשה תוכל לתקן לי אותו או רק החברה
המקורית שמכרה אותו?
תודה מראש לעונים!!

deddy

New member
2. בדרך כלל לא.

אלא אם כן את ברשת הישנה של פלאפון ויש לך מכשיר שאין לו סים, את יכולה לעבור לכל רשת (האמת אני בכלל לא בטוח שהרשת הזאת עדיין פעילה).
לתקן את המכשיר, זה תלוי באם החברה החדשה מוכרת את המכשיר הזה, ויכול להיות גם שבכל זאת הם לא יסכימו, אבל אם הם מוכרים את המכשיר, רוב הסיכויים שהם לא יעשו בעיות, גם אם כן, יש היום המון מעבדות פרטיות, שהרבה פעמים גם יהיו יותר זולות.

shoosh2607

Member
מנהל
2. לא מדויק

אין קשר לסים - יש הרבה מכשירים היום שהתדר שלהם לא מתאים לתדרים של פלאפון והיושבות עליה (רמי לוי והוט מובייל)

deddy

New member
רוב המכשירים דור שלישי תומכים באחד מהתדרים של

פלאפון, נכון בחלקם הגדול אין תמיכה בשני התדרים, ועדיף שתהיה תמיכה בשניהם, אבל ברוב המוחלט יש תמיכה של תדר 2100 לכן המכשיר יעבוד.

shoosh2607

Member
מנהל
תדר 2100

לא מתאים במלואו לפלאפון ולכן בהרבה מהמקומות המכשיר לא יעבוד

deddy

New member
זה לא אידיאלי במרתפים/חניונים וכו'

אבל אני הייתי בפלאפון עם מכשיר שתומך רק בתדר 2100 במשך שלוש שנים ולא נתקלתי בבעיות אמיתיות.

הבעיה היא בכך שפלאפון תומכת בתדר 2100 ותדר 800, תדר 2100 יותר טוב לטווחים אורכים בשטח פתוח, בעוד תדר 800 חודר הרבה יותר טוב למבנים מתדר 2100, לכן אם אתה נמצא בתוך מקלט או מרתף וכו' אז לתדר 2100 לפעמים לא יהיה קליטה בעוד לתדר 800 יהיה קליטה.

לשאר הרשתות יש את תדר 900 או את התדרים של הדור השני, שהם נפוצים הרבה יותר במכשירים, רוב המכשירים לא תומכים בתדר 800 ומכאן נובעת הבעיה.
אבל זה בהחלט אפשרי לעבוד ככה, המלצה שלי היא אם יוצא יותר טוב בפלאפון (או ברשת שמתארחת על פלאפון) ללכת על זה גם אם המכשיר שלך לא תומך באופן מלא ברשת.

shoosh2607

Member
מנהל
השאלה היא כמה חשובה הזמינות

אם לא מאד - אז בהחלט, אני איתך.

snoopytush

New member
איזור יוקנעם והסביבה

רוצה להחליף את חברת סלקום ולעבור לפלאפון חדש
כי הפלאפון שלי כבר ממש בלוי ומדגם מיושן.
אני לא צריכה פלאפון מתוחכם אני לא גולשת באינטרנט מהפלאפון אני רק
צריכה פלאפון סביר חזק ועמיד שיאפשר לי את הפעולות הבסיסיות של להתקשר
ולשלוח אסמאס. וגם שישמעו בו טוב כי בפלאפון שלי שומעים ממש גרוע

snoopytush

New member
תודה רבה רבה

shoosh2607

Member
מנהל
תשובות

1. נסי *43 (אני לא בטוחה אבל לדעתי זה יעבוד). בחלק מהטלפונים יש פונקציה כזו בהגדרות.
2. לא, אבל בנוסף (וקצת בניגוד) למה שנאמר לך יש מכשירים שלא מתאימים לתדרים של חברת פלאפון והיושבות עליה (רמי לוי והוט מובייל) אז צריך לשים לב. בכל מקרה, לא מומלץ לקנות טלפון אצל המפעילות עצמן.
3. כמו שאמרו לך - מעבדה פרטית.

snoopytush

New member
תודה:)

מדוע לא מומלץ לקנות פלאפון אצל המפעילות עצמן ולמה הכוונה?
כלומר אם אני בסלקום אז מומלץ לא לקנות פלאפון אצל חברת סלקום כי היא המפעילה?

shoosh2607

Member
מנהל
בדיוק כך

מכשיר במפעילה (כל אחת, לאו דווקא סלקום) יעלה הרבה יותר ממכשיר בחנות פרטית.
גם אחרי כל החיוב-זיכוי, המחיר נטו של המכשיר יקר.
עדיין לא הבנתי על איזה מכשיר את מדברת אבל אני יכולה להגיד לך למשל על הנקסוס 4 שאצל המפעילה עולה בין 2700-3600 ש"ח ובחוץ הוא עולה 1700.
אז אומנם תנאי התשלום והתשלומים פחות נוחים אבל ההפרש גדול....

למעלה