שתי פנים למתייפייפים - מה אמר עומר בר לב כשהיה באופוזיציה על אזריה ג'וניור :

evglev1

Well-known member
מנהל
די נו
חלאס עם הבולשיט.
אז הוא קבע שאזריה רוצח בלי למצמץ
והפעם הוא מגבה עוד לפני שחקרו את האירוע.
אזריה בסך הכול בא באיחור, בתחקיר עובדה הסתבר שלפני אזריה בא חייל אחר לעשות ווידוי הריגה למחבל הפצוע, ורק בגלל מעצור ברובה, המחבל לא חוסל ושכב פצוע כשאזריה הגיע לאחר 11 דקות. ואף אחד לא בא בטענות אל אותו חייל שבא לעשות ווידוי הריגה והיה לו מעצור ברובה. הבעיה עם אזריה היה שנתנו לו לדמם 11 דקות, הטעות לדעתי בכלל הייתה להזעיק חובש, היה צריך לחפש תירוצים ולמשוך זמן כדי שהמחבל ידמם למוות, כדור בראש היה עונש קל מדי בשבילו.

העניין הוא כשמחסלים במקום בדרך כלל לא שואלים שאלות חוץ מברשימה המשותפת כשצלם של בצלם תיעד גישה למחבל פצוע 11 דקות לאחר הפציעה צה"ל באמת הסתבך. אבל הפעם לא היה מעצור ברובה והכול נעשה לפי הנהלים גם אם הם לא מקובלים עליך ועל שובו, כפי שעלי לא מקובל שמעניקים למחבל פצוע סיוע רפואי אבל זה החוק, כך גם עליך לא מקובל שמבצעים ווידוי הריגה במחבל פצוע שלא טרח להרים ידיים שאז באמת יש בעיה.

לולא המעצור ברובה לא היינו בכלל מדברים על זה ואזריה היה מסיים את השירות כחייל מצטיין.

סתוונית333

Well-known member
אזריה בסך הכול בא באיחור, בתחקיר עובדה הסתבר שלפני אזריה בא חייל אחר לעשות ווידוי הריגה למחבל הפצוע, ורק בגלל מעצור ברובה, המחבל לא חוסל ושכב פצוע כשאזריה הגיע לאחר 11 דקות. ואף אחד לא בא בטענות אל אותו חייל שבא לעשות ווידוי הריגה והיה לו מעצור ברובה. הבעיה עם אזריה היה שנתנו לו לדמם 11 דקות, הטעות לדעתי בכלל הייתה להזעיק חובש, היה צריך לחפש תירוצים ולמשוך זמן כדי שהמחבל ידמם למוות, כדור בראש היה עונש קל מדי בשבילו.

העניין הוא כשמחסלים במקום בדרך כלל לא שואלים שאלות חוץ מברשימה המשותפת כשצלם של בצלם תיעד גישה למחבל פצוע 11 דקות לאחר הפציעה צה"ל באמת הסתבך. אבל הפעם לא היה מעצור ברובה והכול נעשה לפי הנהלים גם אם הם לא מקובלים עליך ועל שובו, כפי שעלי לא מקובל שמעניקים למחבל פצוע סיוע רפואי אבל זה החוק, כך גם עליך לא מקובל שמבצעים ווידוי הריגה במחבל פצוע שלא טרח להרים ידיים שאז באמת יש בעיה.

לולא המעצור ברובה לא היינו בכלל מדברים על זה ואזריה היה מסיים את השירות כחייל מצטיין.

ומה הקשר בין הסיפור שלך לבין אדון בר לב שמזגזג בגלל הכיסא?

נווהשאנן

Active member
כל הדיון בארץ הוא עליבות לשמה. מדינה יהודית עצמאית לא צריכה לספק הסברים לחמאס, לג׳יהאד האיסלאמי או לבג"צ.
הטרור המשפטי בו אנו חיים יצר מצבים של מכבסת מילים, כמו ניטרול, חגורת נפץ, ושאר תירוצים.
בעוד האמת פשוטה, במלחמה כמו במלחמה מחסלים את האוייב. זהו נגמר.

סתוונית333

Well-known member
כל הדיון בארץ הוא עליבות לשמה. מדינה יהודית עצמאית לא צריכה לספק הסברים לחמאס, לג׳יהאד האיסלאמי או לבג"צ.
הטרור המשפטי בו אנו חיים יצר מצבים של מכבסת מילים, כמו ניטרול, חגורת נפץ, ושאר תירוצים.
בעוד האמת פשוטה, במלחמה כמו במלחמה מחסלים את האוייב. זהו נגמר.

מעליב אותך?
תעלב.

ממש לא.
אם המעמד של ישראל נפגע, זה משליך על כל תחום אפשרי.
מעליבים את ישראל כל הזמן ולא נראה שזה מרפה את הנחישות.

למשל שההנהגה לא נותנת ליהודים להיות בהר הבית.

למה זה לא מרפה?

כי מבחינת מי שלא רואה בחו"ל אלטרנטיבה אין לו ברירה אלא לשבת ולהילחם עם הערבים כאן על הארץ.

יש כאן ביצה ותרנגולת:

ככל שאנחנו נלחמים עם הערבים יותר שונאים אותנו יותר בחו"ל על זה שאנחנו לא פותרים את הבעיה איתם

ולכן החיים בחו"ל של היהודים קשים יותר ופחות כדאי להיות שם.

אם אנחנו רכים עם הערבים אותה בעיה הם מעיזים יותר ועושים יותר פיגועים וכד' ובחו"ל מזלזלים ביהודים יותר.

והפער בין הכדאיות של היהודים להיות בישראל ללהיות חו"ל נשאר קבוע.

ז"א לא נפתח פער כדאיות בין חו"ל לישראל אף פעם ולכן היהודים תמיד נשארים כאן לא משנה כמה מחרבנים להם על הראש.

אלוהים לא נותן לך בעיה שאתה לא יכול לפתור.

למשל אם חלית באיזה מחלה אתה תוכל להבריא ממנה כי יש לך את הכוחות להבריא ממנה,

תמיד תקבל אתגרים רק לפי כוחך.

אותו דבר ברמת הקבוצה - היהודים בישראל יש להם בעיה אבל הם יכולים לפתור אותה.

הויכוח הוא רק מה הפיתרון.

איך פותרים את הבעיה?

לדעתי הפרדה חד צדדית וסופית -

לשים גבול ביישובים הקיימים וזהו - אין יותר יחסים ואין יותר התערבות שלנו שם.

אם הם "מתערבים" ז"א פוגעים בנו אז זה כמו כל מדינה אחרת שמתקיפה אותנו.

הם יש להם מדינה תכל'ס במצב כזה והם יכולים לעשות כל מה שהם רוצים למעט בניית נשק גרעיני,

מה שלא סביר כי הם לידנו אבל לך תדע אולי הם כועסים עד כדי כך ש"תמת נפשי עם פלישתים"(אבל הפוך...)

נערך לאחרונה ב:

נווהשאנן

Active member
זו דעתך בלבד שנובעת מאמוציות.
זו לא ע
זו דעתך בלבד שנובעת מאמוציות.
זו לא עובדה!

מעליבים את ישראל כל הזמן ולא נראה שזה מרפה את הנחישות.

למשל שההנהגה לא נותנת ליהודים להיות בהר הבית.

למה זה לא מרפה?

כי מבחינת מי שלא רואה בחו"ל אלטרנטיבה אין לו ברירה אלא לשבת ולהילחם עם הערבים כאן על הארץ.

יש כאן ביצה ותרנגולת:

ככל שאנחנו נלחמים עם הערבים יותר שונאים אותנו יותר בחו"ל על זה שאנחנו לא פותרים את הבעיה איתם

ולכן החיים בחו"ל של היהודים קשים יותר ופחות כדאי להיות שם.

אם אנחנו רכים עם הערבים אותה בעיה הם מעיזים יותר ועושים יותר פיגועים וכד' ובחו"ל מזלזלים ביהודים יותר.

והפער בין הכדאיות של היהודים להיות בישראל ללהיות חו"ל נשאר קבוע.

ז"א לא נפתח פער כדאיות בין חו"ל לישראל אף פעם ולכן היהודים תמיד נשארים כאן לא משנה כמה מחרבנים להם על הראש.

אלוהים לא נותן לך בעיה שאתה לא יכול לפתור.

למשל אם חלית באיזה מחלה אתה תוכל להבריא ממנה כי יש לך את הכוחות להבריא ממנה,

תמיד תקבל אתגרים רק לפי כוחך.

אותו דבר ברמת הקבוצה - היהודים בישראל יש להם בעיה אבל הם יכולים לפתור אותה.

הויכוח הוא רק מה הפיתרון.

איך פותרים את הבעיה?

לדעתי הפרדה חד צדדית וסופית -

לשים גבול ביישובים הקיימים וזהו - אין יותר יחסים ואין יותר התערבות שלנו שם.

אם הם "מתערבים" ז"א פוגעים בנו אז זה כמו כל מדינה אחרת שמתקיפה אותנו.

הם יש להם מדינה תכל'ס במצב כזה והם יכולים לעשות כל מה שהם רוצים למעט בניית נשק גרעיני,

מה שלא סביר כי הם לידנו אבל לך תדע אולי הם כועסים עד כדי כך ש"תמת נפשי עם פלישתים"(אבל הפוך...)
רק מתקן נקודה אחת;
הגויים לא כועסים עלינו כי לא פתרנו את הבעיה עם הערבים. הם כועסים מפני שברחנו מהמשרפות של אושויץ וטרבלינקה.
הפיתרון לזה פשוט; לחזור לגבולות אושוויץ כפי שהגדיר זאת אבא אבן המנוח, וכולם יהיו מרוצים

רק מתקן נקודה אחת;
הגויים לא כועסים עלינו כי לא פתרנו את הבעיה עם הערבים. הם כועסים מפני שברחנו מהמשרפות של אושויץ וטרבלינקה.
הפיתרון לזה פשוט; לחזור לגבולות אושוויץ כפי שהגדיר זאת אבא אבן המנוח, וכולם יהיו מרוצים

גבולות ברי הגנה היה נכון לאז ז"א להתקדמות הטכנולוגית של אז.

שהיית צריך הרים כמו רמת הגולן,מרחב פתוח כחוצץ כמו בנגב וכד'

היום יש לך מזלטים לווינים ועוד כל מיני קשקושים שסוגרים את הפינה על מלא.

נוסף לכך היום זה לא מה שהיה פעם מהבחינה הרוחנית:

אם פעם רוב האנשים היו בקטע של משחק סכום אפס:

אני חי אתה מת אני מרויח אתה מפסיד אני אדון אתה משרת וכן הלאה,

היום יש הרבה הרבה הרבה יותר רצון לפתור בעיות ב win win

ז"א דרך הרמוניה ושיתוף פעולה.

נווהשאנן

Active member

גבולות ברי הגנה היה נכון לאז ז"א להתקדמות הטכנולוגית של אז.

שהיית צריך הרים כמו רמת הגולן,מרחב פתוח כחוצץ כמו בנגב וכד'

היום יש לך מזלטים לווינים ועוד כל מיני קשקושים שסוגרים את הפינה על מלא.

נוסף לכך היום זה לא מה שהיה פעם מהבחינה הרוחנית:

אם פעם רוב האנשים היו בקטע של משחק סכום אפס:

אני חי אתה מת אני מרויח אתה מפסיד אני אדון אתה משרת וכן הלאה,

היום יש הרבה הרבה הרבה יותר רצון לפתור בעיות ב win win

ז"א דרך הרמוניה ושיתוף פעולה.
כל זה טוב ויפה אילו אנטישמיות היתה משהו רציונלי שניתן להסביר. מאחר ולא כן פני הדברים, ומאחר ואין עם ישראל זו-נה המוכרת את מולדתה בעד נזיד עדשים, אני אומר אנחנו נישאר מחוץ למשרפות של אושוויץ

כל זה טוב ויפה אילו אנטישמיות היתה משהו רציונלי שניתן להסביר. מאחר ולא כן פני הדברים, ומאחר ואין עם ישראל זו-נה המוכרת את מולדתה בעד נזיד עדשים, אני אומר אנחנו נישאר מחוץ למשרפות של אושוויץ
ברור שאין ספק שהם רוצים את כל המדינה ושאנחנו נהיה מיעוט - "שובו" כאן בפורום רומז על זה - מדינת כל אזרחיה

כאשר ברור שהערבים יוכלו לגייס ערבים מהמון מדינות וישנו את הרוב לערבי כהרף עין.

זה מה שהם רוצים השאלה מה אנחנו רוצים ויכולים לקבל.

אי אפשר לחיות על החרב לנצח.

להם תהיה מדינה - מצב טוב להיות בו וגם אם הם לא אוהבים/מקנאים ביהודים,במדינה שלהם

הם ינסו לעשות את המקסימום האפשרי בשביל לשפר את מצבם.

אפשר לראות בכל העולם שכבר אין את הפרעות של פעם ביהודים,

בלי ספק ירד ב 90 אחוז מפלס התוקפנות יחסית לעבר.

נווהשאנן

Active member
ברור שאין ספק שהם רוצים את כל המדינה ושאנחנו נהיה מיעוט - "שובו" כאן בפורום רומז על זה - מדינת כל אזרחיה

כאשר ברור שהערבים יוכלו לגייס ערבים מהמון מדינות וישנו את הרוב לערבי כהרף עין.

זה מה שהם רוצים השאלה מה אנחנו רוצים ויכולים לקבל.

אי אפשר לחיות על החרב לנצח.

להם תהיה מדינה - מצב טוב להיות בו וגם אם הם לא אוהבים/מקנאים ביהודים,במדינה שלהם

הם ינסו לעשות את המקסימום האפשרי בשביל לשפר את מצבם.

אפשר לראות בכל העולם שכבר אין את הפרעות של פעם ביהודים,

בלי ספק ירד ב 90 אחוז מפלס התוקפנות יחסית לעבר.
אלפיים שנה לא יכולנו להגן על עצמנו, והנה סוף סוף חזרנו למולדתנו ההיסטורית, ויש לנו צבא חזק, ומה אנחנו אומרים? רוצים שלום.
אז אני מבחינתי, לא מוותר על סנטימטר, לא מוכן להתפשר על כלום, ועקרונית לא מוכן למדינה פלסטינית באף מקום על כדור הארץ. פייר?
לו הייתי ראש ממשלה. מחר בבוקר לא היתה רשות פלסטינית, עזה היתה בממשל צבאי נוקשה, וכל המחבלים בבתי הכלא היו מוצאים להורג מיידית.
איך אני?

למעלה