שתי הקוראות

uma cuica

New member
שתי הקוראות

בעודי שומע את גנגאם סטייל וחושב על הספר "אין במה להתגאות חיי היום יום בצפון קוראיה" חשבתי לעצמי חשבתי משהו מעניין.....
האם שתי הקוראנים משתי חלקי המדינה יבנו אחד את השני ? נכון שהם הופרדו רק ב1952 אבל עדיין תחשבו על זה שהמדינה מסוגרת לחלוטין ואטומה לדברים מבחוץ

uma cuica

New member
זה כנראה הבדלים שפתיים

שהיו קיימים גם הרבה לפני המשטר הקומוניסטי . מעניין תודה.

אחמס1

New member
זה לא מדוייק שהצפון אטום ומסוגר לחלוטין

זו מדינה מפגרת מאוד, אבל לא אטומה לגמרי, כמדינה הם לא ממש תקועים בשנות החמישים.

uma cuica

New member
למה אין שם אינטרנט

אין רשתות תקשורת חופשיות, אין עיתונאות חופשית, פלואפנים ואמצעי מידע ניגשים וחופשיים. למשטר יש שליטה בלעדית ומוחלטת על המידע מבחוץ והוא יכול לעשות בו כרצונו התושבים שם מנותקים ממה שקורה בחוץ ונותנים לחסדיו של המשטר, רוב הקשרים שלה זה עם רוסיה וסין ועוד כמה מדינות , אבל זו מדינה מבודדת מאוד.
בגלל זה גם הסיכוי שהם התקוממו נגד המשטר הוא אפסי כי כי בכל המקומות האחרים הייתה חדירה של מידע ואינטרנט שהפיל דיקטטורות או פגע במעמד שלהם.

זו מדינה מפגרת יש לה צבא ונשק והעיר בירה די מודרנית אבל מחוץ לעיר ז ארץ מאוד מאוד פמריטיבית וענייה שנמצאת הרבה שנים מאחור.

אחמס1

New member
זה נכון

אבל מה שאמרתי זה שהיא מדינה שאינה מבודדת לחלוטין; ואכן, יש אנשים שיש להם קשר עם החוץ, וכן גם עם דרום קוריאה. זה כן אפשרי עבורם לצאת לחו"ל (אגב, רק בזוגות). למכון שאני עובד בו יש קולגות בצפון קוריאה, הם באו לבקר אצלנו בשנה שעברה והשנה יש משלחת מאצלנו שנוסעת לפיונגיאנג. תקשורת חופשית בהחלט אין, למשל אפשר לכתוב להם אימיילים, אבל יש רק כתובת אחת למכון, וצריך לציין בכותרת עבור מי זה מיועד. תוך שבוע בערך המייל מודפס, עובר בערוצים הממשלתיים הרלוונטיים, ונמסר לייעדו.

uma cuica

New member
ואי זה מטורף

זה ממש פסיכי לחיות ככה.

כן אכן לא לחלוטין. אבל אני מניח שמי שיש לו קשרים בחוץ הוא מיעוט זעום באוכלוסייה של המדינה כולה .

Orel ICE

New member
יש לי חבר בריטי שעובד שם כמורה לאנגלית

ולא מאוד סובל.

אחמס1

New member
עדיין, יש לו יכולת לתקשר עם העולם החיצון

באופן יחסית חופשי?

*קורא את הכותרת*

the female readers...

*לוקח דקה להבין מה הקשר בין הכותרת להודעה.
*

למעלה