שתי בדיחות שאהבתי:

astral tal

New member
שתי בדיחות שאהבתי:

שאלה: מה המהירות המותרת במיטה ? תשובה: 68, כי ב-69 כבר מתהפכים ! מדוע כפות רגלייה של האישה קטנות מזו של הגבר ? הסיבה היא אבוליציונית, כדי שהאישה תוכל לעמוד קרוב יותר לכיור !

shon86

New member
המומחה מחו"ל

כתב היד משקף סוג של אדם שעסוק מאוד בעצמו וברעיונות ודיסקשיין של עצמו עם העולם ובמקביל יסוד של כאילו מורד מרדן חברתי שלמעשה זו רק בשביל השתייכות בסיס טוס להתפתח צריך הרבה עבודה עם עצמך ולא בדרך שאתה מתעסק עם הדברים כיום יש הרבה מחשבות גדלות על עצמך ופנזיות על החיים קו מסויים מתחיל להתגבש כחיפוש עצמי אבל תקוע עם עצמך ודי נגרר מבלי לשים לב עד כאן תתחיל להכנס ללימוד מסודר על עצמך עם מטפל או אחר המומחה

astral tal

New member
פידבק

שלום למומחה ! על אף היות ניתוחך קצר - נהנתי לקרוא אותו ! אשמח אם תמשיך בסקירות מעיין אלו בכתביי יד הבאים לבוא... קיי, אתייחס ספציפית לכל דבר בנפרד: המשפט הראשון נכון, אכן יש לי התעסקות עצמית רבה יחסית ברמה המנטלית, אך היא כולה נועדה בשביל שיפור עצמי שכן אני שואף בהתמדה להתעלות על עצמי בזמן נתון. לגבי המרדנות. אני מבין מדוע יכולים לפרש מרדנות מכתב ידי, שכן כתב ידי אכן נראה פרובוקטיבי ולא נורמטיבי (כנראה קצת נסחפתי עם הקטע של סטיית התקן
) אך בתכל´ס, בבסיס, אין לי שום מרידה כלפי אנשים, מוסדות או כלפיי העולם בכללותו. להיפך - אני מאוד שלם עם הסובב אותי ומקבל את הדברים במהותם. מה שכן - אין לי חשיבה שיגרתית ואני אכן רואה ומתייחס לדברים באופן שונה מרוב האנשים. ממממ....שמע - אני מודע לכך שאני שונה, ואנשים גם אומרים לי את זה כל הזמן (בדוגמאות של: "אתה בנאדם מעניין", "אתה מסובב על כל הראש", "יש לך סריטה", "איזה מופרע אתה", ידידה שלי גם אמרה לי סתם כזה בקלילות - "איזה מוזר אתה" - כאשר הייתי שקוע כמו מהופנט בעשן שהתיימר מתוך הסיגרייה שאותה היא אחזה). אני הולך לעיתים לקניון לקומת האוכל, תופס לי איזה שולחן ככה עם זווית ראיה כוללת על כל המקום וקורא לי ספר במשך שעה-שעתיים (לפעמים רעש כולל עוזר לי להתרכז במשהו ספציפי, ואני מרגיש נוח עם זה... - אנשים תופסים את זה כמוזר). אתמול אחרי שעת הסגירה בפיצרייה שבה אני עובד - ככה ב-12 בלילה, התחלתי לשיר אופרה - אז עמיתתי לעבודה אמרה לי שאני משוגע. או סתם לפני פסח כעשינו ניקיון יסודי שמה בפיצרייה, וסיימנו ב-5:30, אז יצאתי החוצה, התמתחתי וצעקתי "בוקר טווווווב עולם !!!" - אז עשו לי "תגיד אסטראל, אתה בסדר ?" או פעם אחת הלכתי עם ידידה שלי בתחנה המרכזית, ותוך כדי הליכה שאלתי אנשים "חזה גדול עמד על תחול ?" - מה שאם אומרים את זה מהר ומחובר - נשמע כשאלה הגיונית, אבל פשוט לא מובנת, ואז מבקשים ממני לחזור על זה שוב, ושוב, ושוב - ואז אני עושה לבנאדם - "מה..אתה מסתלבט עליי ? כן או לא ?!" - כאשר אני בעצמי מסתלבט עליו... - וידידה שלי עושה לי "תמשיך ללכת !!" כשהיא רואה אותי פתאום נתפס במבטי על מישהו\י
אם אחרים תופשים את זה כמוזרות, מרדנות, או מה שלא יהיה - שיהיה אני תופש את זה כפתיחות ולא להיות עצור כמו שאר האנשים, לעשות מה שבראש שלי ולא לתת למוסכמות מגבילות - להגביל גם אותי. אם יש משהו שנותן לי הרגשה יותר טובה - אני יעשה אותו. אז אם לקרוא ספר בקניון זה לא נורמטיבי - שכן ספרים אמורים לפי המוסכמות - לקרוא בספרייה,,,,אז אוליי יש דברים בגו, איני יודע - אני פשוט נהנה כשיש הרבה אנשים מסביבי, שיש רעש, ושהדברים זורמים מסביבי ומשתנים... קיי, איזה נאום דפקתי,,,נקצר לגבי המשפט של הלמרוד למען השתייכות חברתית - יש דברים בגו אני כנראה מנסה להתחבב על אנשים ע"י החצנת הייחודיות שלי והתגרות בהם. שמע, בזמן האחרון באמת נוצר אצלי אלמנט של היגררות... כאילו, אני כבר ממזמן לא עושה מדיטצייה, ועכשיו עם העבודה שיש לי והכל - זה יצר אצלי מצב שאין לי זמן לעצמי בכלל, ואם אני עובד כמעט כל יום 10 שעות רצוף, וחוזר הביתה סחוט, ישן ת´7 שעות שינה שלי, ושוב הולך לעבודה - זה יוצר אצלך מצב שאתה מרגיש מנותק מהחיים שלך, שאתה נסחף ופחות מחובר לעצמך. אני כבר יסדר ת´קטע הזה... לגבי מטפל, או מומחה, יענו פסיכולוג קיצר - יש לך כסף בשבילי ? וחוץ מזה אני לא מרגיש צורך ללכת לפסיכולוג, ממש לא, זה לא שאני אנטי או משהו, פשוט מרגיש שלם עם עצמי, ואת כל הבעיות שלי אני פותר ע"י התבוננות עצמית ושיחות עם ידידות\ידידים שלי - מה שבזמן האחרון גם הלך והתמעט יחד עם העבודה. אני נורא שונא את עצם העובדה שאין לי זמן לחיים שלי בגלל העבודה הזאת - והיא גם מאוד מתישה פיזית, אז אני מתכנן לעבור לעבודה אחרת, משהו עם אנשים ופחות מתיש, כי מהעבודה הנוכחית אני לא שואב סיפוק וואט סו אוור. אז לדעתי כרגע העבודה היא שמהווה לי מכשול ויוצרת אצלי סממנים שליליים. נראה אם כאשר אני יחליף עבודה, ויתחיל לעשות מדיטצייה וכל זה, אם כתב ידי ישתנה ויראה יותר מסודר, פחות נגרר ויותר חופשי. כשאני מסתכל עליו עכשיו הוא אכן נראה לי מבולבל משהו - אבל תתחשב בשעה - 1:20 בלילה, ואחרי שינה כי ישנתי כל היום, אז אוליי הדף משקף כמעיין זריקה אסוציאטיבית על הדף ללא סדר מרחבי-לוגי שמניסיון אומר לך שבשעות היום ועירנות - יותר משקף אותי. בכללי - אמרת דברים נכונים, סחטיין פאנאן.

astral tal

New member
למומחה !

לאחר שסיימתי עתה לקרוא את שאר ניתוחך - עלתה בי הסקרנות לראות את כתב ידך שלך ! האם תהייה מוכן לשים כאן בפורום את הכתב שלך ?

shon86

New member
עדין כאן

כן בוואדי וכי יש לך יכולת לפענחו???

astral tal

New member
כן שמע...

שים כאן שני דברים: 1. ציור עץ 2. את הכתב שלך על A4 בפורמט המבוקש במכתב המנהלת (אבל ´תה בטח יודע ממילא איך זה צריך להיעשות) אז קיצר, עץ וכתב ותקבל ניתוח משולב אפילו יצא לי חרוז ועכשיו אני צריך לזוז

shon86

New member
המומחה עדיין כאן

אסרל היקר[ גילך חשוב ולא ידוע ובכל זאת אתה נשמע חביב ועם אינטינקים נפשיים בריאים טוב שאתה מסוגלל להביע את כל המתרחש בך המושג פסיכולוג אינו מרמז על בעיה פסיכולוגיה מטרה הבנת התהליכים הפנימים שלך. והיכלת למצות את עצמך טוב אם אין כסף ואתה עובד קשה עצה לי אליךך שתברך גם אתה עליה בעתיד רכוש את הספר פסיכולוגיה מדוברת של ענת פרי פיאנטה עיין בו קודם לכן זה יקפיץ אותך מהסיפורים הכלללים אל תו עצמך ויאפשר לך לצמוח

עטרה ב ט

New member
ברוך הבא אדון מומחה ../images/Emo13.gif

בניגוד לדעתו של אסטראל על עצמו, לי דוקא נראה שהוא כן מרדן (אסטראל, מה נהיה בסוף, תתגייס או לא?
). חוצמיזה, כולם פה רשאים לנסות את כוחם באבחון כתבי יד, גם המומחים וגם החובבנים, כך שאסטראל ודאי וודאי יכול להרים ניתוח שכזה כאן
.

shon86

New member
ברכת הבמברכת

עטרה שלום עברתי ואני נשאר מקווה לתרום לפורום וכמובן שהכל פתוח לניתוח של כולם רק צריך בכל זאת סייגים של המשתמשים עצמם תודה ובהצלחה

astral tal

New member
לגברת עטרה הנכבדה !!

ווא ווא - איך הבאתי אותה בכותרת....כבר עשיתי לך ציפיות איתה אהה...
לא סתם... תכל´ס....ממממ - יודעת מה....עכשיו כשאני חושב על זה, אז אני ינסח את זה ככה: אין לי מרדנות לשם מרידה. אם יש לי מרדנות, אז זה רק בגלל שאני לא רואה צורך לעשות דברים באופן שבו הם צריכים להיעשות, כאשר אני חושב שיש דרך טובה יותר או אלטרנטיבה מועילה יותר. סתם לדוגמא, לגבי תיכונים: התיכון הוא מוסד לא יעיל בכלל מבחינת המטרה שלו. הרי המטרה הסופית היא להכשיר בני אדם שיהיו להם תארים שבהם יוכלו לעשות שימוש ישיר מבחינת הידע שרכשו בהם - על מנת ליישם אותו למקצוע פרודקטיבי. עכשיו, אם יש ילדה אחת, שיש לה יכולת טבעית להבנה של ביולוגייה ומדעי החיים - והיא מוקסמת מזה, ויש לה מוטיבצייה להצליח בזה גם והכל,,,וכישורייה המנטליים מתאימים לעבודה בהנדסה ביולוגית,,,אז למה לייסר אותה בלימודים ב-3 יחידות מתמטיקה שסתם גורמים לה לסבל, לחץ להשיג תוצאות, לחץ מההורים, לחץ מהמורים, לחץ מהסביבה להשתוות לאחרים ולא לפגר מאחור - וכל זאת בניגוד לכישורייה הטבעיים, רק על מנת שתהייה לה את אותה תעודת בגרות מלאה - שתאפשר לה בסופו של דבר להשיג מקצוע כמהנדסת ביולוגית אשר בו ובחייה בכלל - לא תשמש בנוסחה של אינטגרל עד סוף ימייה... והממסד יודע את זה טוב מאוד בעצמו, ומודע לעובדה הזאת. אבל למה זה נשאר ככה ? לכל דבר יש סיבה, והסיבה כאן היא כלכלית גרידא הרי תחשבו כמה מקומות עבודה יוחסרו אם לא יהיו מורים למתמטיקה, לשון, ספרות, היסטורייה ושאר מקצועות - אם אנשים ילמדו ספציפית למקצוע... זה יהיה אסון ומכה כלכלית אדירה למדינה, באשר תהייה לגבי הצבא, אני לא מרגיש צורך ללכת ולהגן על המדינה הדפוקה הזאת. לא בחרתי לחיות, פשוט נולדתי לתוכה, ללא בחירה, לתוך סיטואצייה מסויימת, אשר בעיקרון מכתיבה לי כללים מסויימים. שאיני חפץ בהם. זה טבעי שאדם ירצה את טובתו עצמו, ואיני רואה בכך פסול. דבר נוסף זה שיש כזה קטע שאנשים בכלל לא מודעים לו מרוב שהמנטליות הזו של ללכת לצבא שורשה בהם מגיל צעיר... - זה שבמקומות אחרים בעולם, בכלל לא חייבים ללכת לצבא, וזה נחשב כאופצייה כמו ללכת לאוניברסיטה או כל דבר אחר... אין שרות חובה, אין כלום אנשים חופשיים לעשות כרצונם... אך פה המציאות מכתיבה לנו כללים, אשר אנשים תופשים אותם כבר באופן אינטגרלי מהחיים שלנו.......מגיעים לגיל 18, מתגייסים לצבא, משרתים 3 שנים, ואז יוצאים לעולם הגדול...מתחילים לעבוד בשביל שיהיה תואר ראשון (או שלחלק ההורים ממנים, ואז הכסף הולך לאיזה מכונית בליסינג או משהו)...וכן הלאה החיים ממשיכים בנתיב ידוע מראש, שאותו החברה מכתיבה וכך ישאר הוא לעד... ברוב המקרים האנשים בכלל גם מעדיפים לא לחרוג מהדרך הנורמטיבית הזאת....הרי זו הדרך שכולם הולכים...ומה שלא כולם עושים, לא ידוע, לא ברור...מעורר קצת חשש, חשש שמעדיפים לא להתמודד איתו...עדיף כבר ללכת בדרך הידועה, הדרך המוארת, זאת שפנסים גבוהים מאירים אותה משני צידייה לאורכה, דרך ישרה וצרה אשר בסופה מגיעים לפרישה בגיל 60, הילדים כבר גדלו, המשכנתא שולמה, ועכשיו באמת הגיע הזמן להתחיל לחיות ולהינות מהחיים - כבר אין עבודה, יש כסף, והנה הגיע הרגע הגדול - הפרישה לגימלאות... לרוב זה לא כל כך זוהר ובדרך כלל שואלים את עצמכם לאן נעלמו 60 שנה ואיך פיספסתי את כל מה שרציתי לעשות...באמת לא שמתי לב - הייתי עסוק מידיי... וככה מסיימים עם תחושה של החמצה ואכזבה. מזכיר לי את השיר The Unforgivin - של מטאליקה בכל מקרה אני מעדיף לבחור בנתיב השני, זה שמוביל למישורים רחבים, ללא דרך ידועה, איפה שהכל חשוך, אין פנסים, רק אור הירח, מישור שמוקף בהרים וגבעות, נחלים צוננים ומפלים מרהיבים המתנשאים ביופיים על המרומים ובתחתיתם אגם שלוו במיימיו הצלולים והקרירים... - זה המקום שאני מעדיף ללכת אליו גם אם אני לא יודע לאן אני יגיע ואוליי אני גם ייפול מאיזה צוק אך אני מעדיף את זה על פני המלאכותיות של שביל הלבנים המרוצפות הצר והישר אשר מואר בפנסים של פלורוסנט... אבל עזבו דרכנו מקבילות ולעולם יהיו כך (זה בערך סיום של שיר אחד שלי, כמה הוא נכון, לפחות באספקטים מסויימים). אסטראל, הולך לקרוא ספר

beagle

New member
הופה! איך הגעתי בדיוק לדיון כזה ../images/Emo13.gif

גם אצלי חזר המחשב לחיים. הידד האח! רק שתי הערות - אחת - אתה באמת לא חייב ללכת לצבא, והיכולת שלך לראות מחוץ למסגרות שמושרשות אצל רוב האנשים היא תכונה נערצת. אתה רק צריך לבדוק שני דברים - האם אתה לא רוצה להתגייס בגלל שכולם כן, או שבאמת אתה חושב שזה אינו הכיוון שמתאים לך? ויותר חשוב - האם המחיר שתצטרך לשלם אם כן תלך לצבא לעבוד כמה שנים באיזה משרד (ואני בכוונה לא מכניסה הנה את עניין הקרביות) אכן יהיה כ"כ כבד שלא תוכל לעמוד בו - כי בהחלט יכול להיות שהתמורה למחיר תהיה שווה את זה. ואם אתה מחליט שבכל זאת לא - אז אל תתגייס, שבור מוסכמות
יש לך גיבוי ממני. שניה - יש שימוש לאינטגרלים בביולוגיה... בחיי...

astral tal

New member
לבחור מחו"ל

גילי 18. לגבי התהליכים הפנימיים שבי: עם כל הטראומות שעברתי בחיי, אני בטוח ששוכנות בי הרבה בעיות מודחקות אשר מושרשות בי מהילדות, אך את התוצר שלהן בהתנהגותי למדתי לזהות ופיתחתי אליהן מודעות ביחד עם המודעות העצמית הכללית שלי (שהיא מאוד עמוקה... - סתם לדוגמא, יש לי חלומות צלולים באופן טיבעי, בלי שעבדתי על זה באופן שיטתי או משהו. חלומות צלולים - היכולת לחלום ולדעת שאתה חולם, ולהיות מסוגל להתערב בחלומות שלך (במידה מה, ולא כל הזמן), אבל זה שאני חולם, אני תמיד מודע, ואף מסוגל לחשוב במקביל לחלום, כמעיין שתי מחשבות שרצות בו במקביל). דבר נוסף הוא, שאני יודע פסיכולוגייה באופן כללי, אך עם זאת, אני תמיד פתוח לקרוא עוד חומר בנושאים הללו. רק שתבין - עומדים לי כרגע מולי על הספרייה בין השאר, 4 ספרים שקראתי, כולם בנושא אינטיליגנצייה ריגשית, בסך כולל של 1,380 עמודים. ככה שהדברים האלו אכן מעניינים אותי. סקרתי כרגע ב-DBOOK את אחוריי הספר של ענת פרי פיאנטה, והוא אכן מצא חן בעיניי, אני אקרא אותו מתישהו. את הסיפורים הכללים דרך אגב - הבאתי כהמחשה למה שרציתי להביע,,,וזאת באופן שסבבה לקריאה לאנשים אחרים. הרי לא הייתי מתחיל לכתוב את התהליכים הפסיכולוגים שהולכים לי בראש בשביל להסביר לאנשים למה אני איך שאני - זה לא מעניין.... את התהליכים שבי אני מבין באופן צלול ביותר באופן טבעי, גם אם אני לא יודע את המינוח הפסיכו-קליני שלהם. אני מסוגל להבין את עצמי במחשבות שלי בתוכי עצמי בלי שאני קורא על זה חומר שמסביר אותם באופן חיצוני\אובייקטיבי. אך עם זאת - אין ספק שחומר כמעיין זה אכן מרחיב לך ת´אופקים ועוזר לך בהבנה יותר בהירה לגביך ואחרים, זה פשוט מפשט את הדברים מתפישה אינטואטיבית כמעט לחלוטין, לתפישה שמשולבת עם ידע אנליטי = משמע, הבנה מועצמת ומחוזקת. אתה נשמע בנאדם מעניין, אשמח לראות את כתב ידך ! ואת הציור של העץ - תעשה על דף נפרד כמובן בפני עצמו.

shon86

New member
אפרופו עצים

עצים הוא נושא שבהחלט מצריך הבנה מעמיקה בפסיכולוגיה התפתחותית עד כמה העמקת בנושא???

astral tal

New member
תפסיק כבר כזה לפחד ו...

תביא לכאן כבר ת´נתונים המבוקשים ! מקסימום לא תתחבר למה שאומר ולא תקבל אותם ממילא (הרי אתה אמור לדעת שיש כזה קטע פסיכולוגי של קבלה ודחייה של דברים בהתאם לתפישה של בנאדם על עצמו,,,ונוח לאנשים להסכים או לא עם דברים שאומרים עליהם) שתבין, אפשר לכתוב ניתוח שלם על בנאדם ע"י כתיבה של דברים אוניברסלים אשר יכולים להתאים לכל אחד - ובכל זאת הבנאדם ישבח את הדברים שנכתבו ויסכים איתם ועד כמה שהם נכונים והכל...אם נוח לו לקבל אותם. ואני אפילו מוכן לעשות כזה ניתוח אוניברסלי לבנאדם הבא שישים כאן את כתב ידו, ונוכל לבחון את זה במציאות... לגבי הידע שלי בפסיכולוגייה - אין לך מה לדאוג יש לי את כל הידע הנחוץ על מנת לכתוב לך ניתוח קליל שתהנה לקרוא אותו כי זה מה שאני בעיקר עושה כאן בפורום, כותב ניתוחים לאנשים שהם יהנו לקרוא - ופחות ניתוחים שמנתחים אותם לעומק מבחינה פסיכולוגית כאשר המטרה היא לפתור בעיות. כאן בפורום - הכל קליל - לפחות מבחינתי. אני לא חושב שזה המקום לעשות לבנאדם ניתוח מעמיק יתר על המידה על מנת לפתור לו בעיות קליניות וכו´ אם למישהו יש בעיה רצינית, צריך לעשות איתו אחרי הניתוח שיחות פנים אל פנים על מנת לפתור ת´בעיה, ולא דרך הפורום. אז אין לך מה לדאוג מן האספקט הזה - אני לא הולך לפרוש את רבדיך הפסיכולוגים כאן בפורום ולתקוף אותך כביכול בדברים שעליהם אתה כביכול צריך לעבוד... מטרת הניתוחים שלי היא שאנשים יהנו לקרוא אותם, ויפיקו מעט תועלת (כמו לדוגמא הניתוח הקצרצר שנתתי ל-Pheon שבו עזרתי לה בהכוונה מקצועית...עזרה קלילה - לא יותר מזה....ושתהייה נרקסיסטית, זה טוב !
אסטראל, צריך ללכת לעבודה ב-18:00 ועוד צריך לפני זה להמשיך לקרוא רומן לסבי שאבא שלו כתב, ואתם מעקבים אותו

new user

New member
היי טל

קודם להבהיר שאני בהחלט לא גרפולוג, אפילו לא "חובב גרפולוגיה" מאחר ורק שבוע שאני קורא על זה... באשר לכתב ב"מצב העירני" הייתי אומר ש... ה"מ" שלך מאוד גבוהה מה שמצביע על שאפתנות ועל הדחף להוכיח, אפילו אם אתה לא צודק ואפילו אם אתה יודע את זה אתה בד"כ תעדיף להתווכח ולהוכיח את חוכמתך. באופן כללי, הכתב שלך מאוד לא ברור מה שאומר לדעתי (יותר אינטואיציה) שאתה גם ככה בחיים, לא ברור ולא מנסה להיות ברור, אנוכי אולי ברמה מסויימת וחוסר איכפתי לזולת. השוליים מאוד מתפתלים ולא מאורגנים, הייתי אומר שבניגוד למה שאתה מנסה להראות אתה בן אדם עם יחסית ביטחון מועט, אתה חש הרבה פעמים מותקף מה שמניע אותך תמיד להתגונן, מהסס הרבה, בעל מצבי רוח משתנים ומושפעות מכל מני גורמים שמסביבך. אתה נוהג להתלהב מהר אבל כמהירות ההתלהבות כך גם הדעיכה. ה"פ" התפוחה מעידה על דמיון מפותח וחולמנות, אני מניח שיש לך גם קושי להתרכז... מקווה שקלעתי פחות או יותר, ישמח מאוד לפידבקים ולהערות בונות

new user

New member
שאלה למומחים

2 דברים שהבחנתי בכתב של טל (במצב הלא ערני) הם ה"ן" שהיא מאוד ארוכה ומתפטלת מאוד עד שהיא נראית כמו "ע" וה"ת" שיש לה לולאה למעלה, נראה לי שזה אומר משהו, מישהו יודע משהו?

astral tal

New member
היי !

עכשיו חזרתי מהעבודה - אני פשוט מת ! עבדתי מאתמול ב-8 בערב, עד 00:30 ומ-5:30 היום, עד 16:00 קריעת תחת טוטאלית אני צריך למצוא עבודה פחות קשה בכל מקרה, הנה הפידבק שלי לניתוח שלך ! לגבי השאפתנות - נכון, אני מאוד שאפתן, וגם תחרותי (אם כי לא תמיד, תלוי מתי ובאיזה הקשר). לגבי הצורך להוכיח שאני צודק גם אם אני לא - לא נכון. אם אני יודע שאני לא צודק בדבר מה, אני יודה בכך ויאמר זאת לאדם שממולי. כנות, ישירות ויושרה עם עמיתים הם תכונות חזקות אצלי. השלב הבא שאותו תיארת - לא נכון לחלוטין. אני מאוד מאוד ברור בדברי וכושר הביטוי שלי מרקיע שחקים, אני מבטא את הדעות והמחשבות שלי באופן ישיר וחשוף, אוליי לפעמים אפילו יותר מידיי. אני תמיד רוצה שהצד השני יבין אותי ושלא ישארו ביננו אזורים אפורים בהבנה, ואני תמיד מבהיר את עמדתי וכוונתי במלואם. לגבי חוסר איכפתיות לזולת. ממממ...אני יגיד ככה, באופן ישיר, - אני ברוב הזמן יעזור מתוך הרגשה שהעזרה שלי לאותו אדם תיגמל לי באופן ישיר או עקיף ולכן אני נכון לעזור לאנשים באופן כללי. מצב שבו אני לא יעזור למישהו - זה אם זה יבוא על חשבוני. אני בקטע הזה מאוד אמביוולנטי ושחור או לבן. אני מצד אחד יכול להיות מאוד קר ביחס שלי למישהו ואיך שאני תופש את הסיטואצייה שבה הוא נמצא, ומצד שני אני יכול להיות מאוד אמפתי כלפיי מישהו אחר. סתם לדוגמא, הלכתי עם ידיד שלי סתם ככה, ובתחנה המרכזית יש איזה קבצן שיושב ומקבץ נדבות - וחבר שלי העיר הערה ואמר שהקבץ מסכן. אז אמרתי לו שהקבצן הזה לא מסכן, ואם הוא ככה, אז הוא ככה, לא צריך לתת לו בכלל נדבות, ואם הוא רוצה כסף שילך לעבוד, גם אם זה כמנקה רחובות או מה שלא יהיה... הוא עושה את זה מבחירה ואם הוא ככה, אז הוא ככה - זה מתוך בחירה. וגם אם זה לא מתוך בחירה, אז בעיה שלו, אם הוא נולד מוגבל מבחינה שכלית או מה שלא יהיה - אז שיהיה, בעיה שלו, הוא חלק מהסטיסטיקה ותוצר של שיבוש גנטי. עולם כמנהגו נוהג וכך הם הדברים. אני לא ירחם עליו והאמתי לא שם עליו זין בכלל, מצידי שידרס על ידי איזה אוטובוס או משהו - זה לא יזיז לי. מצד שני, אני יכול לקרוא למישהו בכף היד, מישהו שאני בכלל לא מכיר, סתם ככה לקרוא לו בכף היד, לומר לו דברים, ותוך כדי הוא מספר לי משהו שיש לו עכשיו בחיים... - משהו שאמור ממש לא לעניין אותי, אבל בכל זאת - אני מגלה כלפיו אמפתייה, ועוזר לו לפתור דברים... - למרות שתכל´ס אין לי שום אינטרנס (ובאותו רגע אני לא חושב לעצמי - "הו ! הנה הזדמנות בשבילי להתאמן על מישהו בלהיות פסיכולוג - דבר שיכול להועיל לי בעתיד" ממש לא,,, - אני פשוט עושה את זה כי אני עושה את זה עם מלא אנשים, וזה נותן לי סיפוק לעזור ככה לאנשים. אבל הנקודה היא שזה לא היה נותן לי סיפוק אם לא הייתי מגלה כלפיהם מידה מסויימת של רגש ומעורבות. על מה דיברנו בכלל כבר ?! באמת שאין לי מושג על מה אני מדבר כבר... קיי, נמשיך להסתכל במה שכתבת... לגבי ביטחון עצמי - רוב הזמן יש לי ביטחון עצמי טוב, לפעמים כשאני בתקופות טובות - יכול להיות לי ממש ממש גבוהה. יש לי נטיה קלה לביטחון עצמי משתנה... - יש לי לעיתים רחוקות לפעמים ביטחון עצמי נמוך, ובדרך כלל זה קורה כאשר אני הרבה זמן לא יוצר מספיק קשרים עם אנשים באופן כללי + בעיקר חוסר שינה, כשאני עם חוסר שעות שינה, הביטחון העצמי שלי יורד (לא אומר שהוא נמוך אלא יורד). באופן כללי, הביטחון העצמי שלי ביחס לאנשים אחרים - הוא גבוהה. אני אף פעם לא מרגיש מותקף, ואף פעם לא מתגונן... אני מרגיש מאוד שלם עם עצמי ומאוד בטוח בעצמי. מהסס - בכלל לא. אני תמיד עושה מה שיש לי בראש, ומה שבא לי באופן ספונטאני. מצבי רוח - יש, אבל לא משהו דרסטי. לגבי מושפעות מגורמים שמסביבי - לא ברור לי העניין. לרוב הייתי אומר שהסביבה שלי דווקא לא משפיעה עליי, אלא אם כן אני בוחר בכך שכן, כאשר אני מקבל על עצמי מרכיבים מהמנטליות הכללית שלה. לגבי ההתלהבות - אפשר לומר שזה נכון. אבל הקטע שאם אני כבר ממש מתלהב ממשהו, אבל ממש ממש, אז הסבירות שזה ידעך באותה מהירות שזה התחיל - נמוכה, ולרוב אני שומר על העיסוק בדבר שממנו התהלהבתי. אם כי יש משהו בדבריך בקשר לתלהבות מתפרצת. לגבי הדברים אשר משתקפים מה-פ´ שלי - נכון. קושי בריכוז - נכון גם כן. שמע, יש לך מה להשתפר, אבל בכל מקרה אהבתי את הניסוחים שלך ! לא רע בתור מישהו שרק התחיל ! המשך ללמוד ולהתעניין - אתה יכול להתפתח בזה יפה, ניכר מאופן דבריך שיש לך בסיס טוב לזה !

למעלה