שתבינו מה זה ההתנתקות...

איך הגעת לרעיון הזה?

כתוב לך בבירור: "בתכנית ההתנתקות מוותרת ישראל על חלקים מסויימים משטחי יהודה ושומרון, על מנת לחזק את מעמדה בחלקים אחרים." מה לא ברור פה? מה זה הבולשיט של יותר/פחות יהודים בשטח מסויים. בשכם יש המון פלסטינאים והיא בשליטת ישראל... ראמאללה/יתר/בית לחם/חברון/ כל הכפרים למיניהם ועוד מאות מקומות עם מליוני פלסטינאים שישארו בשליטת ישראל והכיבוש בהם רק יתחזק.

true light

New member
הרוב בישראל לא רוצה להשאר במקומות ה

אלה. אתה חושב שאני רוצה להמשיך לחיות עם הגידולים הממאירים האלה בלב המדינה שלי? ההתנתקות היא צעד ראשון. היא צעד של יאוש, שנובע מההבנה שבצד השני אין ממש עם מי לדבר, ואנחנו חייבים להיות אלה שיוותרו ראשונים. רוב המקומות שציינת לא ישארו בשליטה ישראלית. השאלה היא מתי ובאילו תנאים. וכן, זה מחזק את השטחים הישראלים כי בהם ישאר רוב יהודי מוצק - אתה מעוניין שנוותר גם על שטחים כאלה? אני ממש לא רואה מה לא מובן כאן.

ברור שנוותר על שטחים אלה...

א. מאיפה המידע שלך? זה נשמע ממש לא מבוסס, בלשון המעטה... ב. כן, שיוותרו גם על גושי ההתנחלויות, זה שטח כבוש. לא של ישראל. ג. צעד ראשון? אכן, זה גם צעד די אחרון. כמו שאת רואה ההתנתקות נועדה בעצם לחזק את הכיבוש.

זה מהכנסת...

אני לא היחיד שרואה את זה... ישראל תמשיך לשלוט ברצועת עזה בצורה צבאית, אם לא ידעת. ככה שמה שאמרת די מראה על הבורות שלך בנושא... למה השטח הזה מאוכלס ע"י יהודים? זה עוול מוסרי. גם זה שגוזלים לבלעין 2300 דונם בהאדמות החקלאיות שלהם בשביל מקום לעוד 300000 מתנחלים שאמורים לבוא צריך להיות?

true light

New member
בהדרגה, כמובן. אבל המטרה הסופית של

התוכנית היא לעזוב אותם שם לטפל בבעיות שלהם בעצמם. אני מצטערת שיש שם יהודים. מצטערת על הקיום של יהודים בכלל. זה מספק אותך? למה זה מוסרי לקחת את האדמות של המתנחלים ולתת אותן לפלשתינאים? איפה ההזדעקות שלך על העוול שנעשה למתנחלים? ככה זה. הסדר מדיני דורך ויתורים משני הצדדים. אתה הרי לא מצפה שיישבו את המתנחלים המפונים באוויר, נכון?

את כובשת ואז מבקשת מהם לוותר?

את לא מרגישה "קצת" חוצפנית????!!!! מי שצריך לוותר זה ישראל ורק ישראל.

true light

New member
א. זה נשמע לי הגיוני, פשוט.

אחת המטרות הכי בוערות של תוכנית ההתנתקות היא לפתור את הבעיה הדמוגרפית. ב. מה הקשר? שטח שרובו מאוכלס ע"י יהודים, צריך להשאר בשליטה ישראלית, ולהפך. ג. לא, אני חושבת שאתה היחיד שרואה את זה.

true light

New member
אני לא חושבת שהבנת מה כתוב כאן.

הם מדברים על העניין הדמוגרפי - אם נשאיר את השטחים תחת ריבונות ישראלית, נגיע למצב שבו יהיו יותר מדי לא-יהודים בשטח ישראל, והיא תחדל להיות מדינה יהודית. לכן, מוותרים על השטחים האלו, ובכך מבטיחים רוב יהודי מוצק בשטחים שנשארו.

למעלה