שתבינו מה זה ההתנתקות...

noamgk

New member
אתה חולם.

מי שרוצה מדינת כל אזרחיה ילך לאמריקה. מי שרוצה מדינה עם לאום יחיד - ילחם עליה. וזה מה שעשינו במלחמת העצמאות.

מזה כנסת? 120 אנשים מיליון דעות.

אתה מדבר כגאילו כנסת זה קו מחשבתי אחיד שלפיו מתקבלות החלטות.

נכון, אבל יש עובדות

והכנסת אמורה להיות מקום אמין למצוא אותן. זה שההתנתקות תחזק את הכיבוש זה לא נתון לוויכוח, כמו שרואים מהצעת החוק.

את קראת את הצעת החוק?

"... לממש את אחת מהתועלות הגדולות של תוכנית ההתנתקות- שימור גושי ההתיישבות" לא נראה לי שזה רק דעה... הוא מביא הצעה לנצל את זה. אין וויכוח אם יש את התועלת או לא, יש וויכוח האם להשתמש בתועלת זאת או לא. וסתם אדב, זה לא חבר כנסת אחד אלא 14

true light

New member
שימור גושי ההתיישבות בתוך הקו הירוק

, אני מתארת לעצמי. 14 מתוך 120. אפילו לא רבע.

מה????

"התנחלות" מעצם הגדרה, היא מחוץ לקו הירוק... אין התנחלויות בתוך הקו הירוק... 14 הציעו את החוק! איו וויכוח על מה שהוא נשען עליו!

true light

New member
הם לא כתבו התנחלויות.

הם כתבו "גושי התיישבות", לא? יהושע, הויכוח הזה נמאס עלי. אולי נסכים לא להסכים וזהו? אני סביב אותה נקודה כבר שעה.

רק דבר אחד

אם תסתכלי למטה, בדברי הסבר בשורה הראשונה והשנייה, תראי את המשפט הבא: ""... מותרת על חלקים מסויימים מיהודה ושומרון, על מנת לחזק את מעמד בחלקים אחרים"! חלקים אחרים מיהודה ושומרון! זה עולה מהטקסט... ותראי את כל הטבלה... על מה זה מדבר? תל אביב? חיפה? לא. התנחלויות...

נו, באמת.

יש מציאות ואי אפשר להתעלם ממנה. ארץ ישראל נמצאת בשלטון ישראלי והיא תישאר בשלטון ישראלי. עם כל הצער שבדבר, רוב המדינות שקיימות סיפחו את השטחים שבהם הן יושבות ממדינות אחרות. ישראל לא שונה בעניין הזה. זה ל=א הולך להשתנות. ישראל ל=א תוותר על השלטון בארץ מטעמי מוסר או וואטאבר. זה גם מגוחך לצפות את זה מהמדינה. לכן, צריך להאבק למנוע סיפוח של שטחים נוספים ולא להתחיל לבלבל ת'מוח על שטחים שכבר נמצאים בשלטון ישראלי. אני בעד שההתישבות היהודית הקיימת תמשיך להתקיים אך הכיבוש\סיפוח אדמות למשל ע"י הגדר יופסק. אתה מצפה מהמדינה שתגרש עוד אלפי אזרחים שחיים בהנחלויות? אתה רוצה שזה יקרה??? אני בטוחה שלא. לכן, מה אתה מתקומם על חיזוק ההתנחלויות. במילא אתה נגד גירוש אנשים מביתם. ואל תאמר לי שישאירו אותם בשלטון לא יהודי. נו, באמת, מעבר לזה שמדינה מחויבת לבטחון אזרחיה (מה לעשות, המתנחלים הם אזרחי מדינת ישראל) זה מסוכן. לך תדע מה יכול לקרות שם ללא הצבא. זה כמו לשים כלב וחתול בכלוב ולצפות שהם יסתדרו. נ.ב- מגזין כיבוש? WTF???

סוף סוף משיהי כותבת משהו...

חיכיתי כל הלילה לתשובה... אז ככה. מדינת ישראל מחוייבת לבטחון תושביה אך ורק כל עוד הם רוצים את זה. ישראל לא יכולה לכפות משהו על מישהו בניגוד לרצונם בטענה ש"זה למען בטחונך". המתנחלים מסכימים שהצבא יעזוב, ראינו את זה בבירור ביצהר, כשהמתנחלים גירשו את הצבא משם. לא אכפת להם להיות שם בלי צבא, אבל הם רוצים להיות שם. הוצאת לי את המלים מהפה: "ישראל ל-א תוותר על השלטון בארץ מסיבות מוסריות..." א. מה זאת אומרת "הארץ"? גושי ההתנחלויות? ב. בדיוק כמו שאמרתי תמיד- לכן הדרך היחידה של הפלסטינאים להשתחרר מהכיבוש זה בטרור. כי כמו שאמרת- ישראל לא תוותר. מגזין כיבוש גם אני ראיתי רק אתמול בפעם הראשונה... זה נראה מעניין.

עושים את זה בשביל מתנחלים שיבואו

לגור שם... אם המתנחלים לא היו מסכימים לשבת על אדמות גזולות אז לא היו עושים את זה. זה לא מוסרי מצד המתנחלים ללכת לגור שם ובכל השטחים הכבושים. המדינה לא הכריחה אותם ללכת לגור שם, הם באו מסיבות אידיאולוגיות של כיבוש הארץ. זה מעשה לא מוסרי בעליל וכן הם לא חפים מפשע

טרור זה רע.

(אגב, כשאמרתי "ארץ" התכוונתי גם לגושי ההתנחלויות). טרור פוגע בחיי אדם וכל פגיעה בחיי אדם רעה מבחינתי. ואל תאמר לי שהמתנחלים לא חפים מפשע. מי אתה שתקבע מי חף מפשע ומי לא. אני חושבת שכל עוד אתה נלחם נגד אדם שלא מאיים עלייך זה לא מוסרי.

בולשיט!

המדינה החליטה על התוואי ולא המתנחלים. אם המתנחלים היו יושבים בכנסת גם התנתקות לא היתה. זה קל להאשים מגזר במעשים שהמדינה מבצעת. ואפשר לחשוב שלמדינה כל-כך אכפת מהמתנחלים. המדינה לא עושה כלום בשביל המתנחלים. כל מה שקורה כאן משרת את השלטון ואת הדעה של השלטון בלי קשר למתנחלים.

זה לא מוסרי מצד ישאל

לא לוותר על גושי ההתנחלויות. המתנחלים לא מאיימים? בגלל רצון למצוא אדמות למתנחלים גוזלים עכשיו 2300דונם מהאדמות החקלאיות של הכפר בלעין! בגלל המתנחלים הם נמצאים במצב הביש הזה.

סקיפי

New member
אאז"נ

זאת היתה ההבטחה כביכול של בוש, אלא שהוא נסוג ממנה די מהר.

המסמך הוא מתאריך

20.6.05... לא נראה לי שבוש הציע משהו וחזר בו בחודש האחרון... אני מניח שחברי הכנסת שהציעו את החוק יודעים יותר טוב מאיתנו מה תביא ההתנתקות...

הנה הסיבה.

זה כנראה דינמי. השתנתה הכתובת של הדף הזה ועכשיו זה כאן. אם זה לא פועל לכם לכו לאתר הכנסת, תעשו "חיפוש כללי באתר" ותכתבו "מודיעין עלית", ביטוי מדויק. זה בדף השני (אם יש 10 תוצאות בכל דף).

למעלה