שתבינו מה זה ההתנתקות...

שתבינו מה זה ההתנתקות...

המטרה של ההתנתקות היא לא אחרת מאשר לחזק את גושי ההתנחלויות... לחזק את הכיבוש... מתוך הצעת חוק בכנסת: דברי – הסבר בתכנית ההתנתקות מוותרת ישראל על חלקים מסויימים משטחי יהודה ושומרון, על מנת לחזק את מעמדה בחלקים אחרים. הצעת החוק נועדה לקבע את מעמדה של ישראל בגושי ההתיישבות, במקביל לויתורה על אזורי ההתנתקות, על מנת לממש את התועלת המדינית וההתיישבותית של התוכנית. אין בהצעה זו כדי לוותר על אזורים שאינם כלולים בה, או כדי לשנות לרעה את מעמדם. למסמך המלא

גם מאתר הכנסת

כנראה שתכנית ההתנתקות באמת נועדה כדי לחזק את גושי ההתנחלויות: קטע מתוך איזשהו דיון בכנסת: אני מקווה שהבנתי אותך נכון והנה תשובתנו. מרבית היהודים אשר גורשו ממדינות ערב הגיעו לישראל. כאן הם אינם פליטים יותר. הם אזרחים טובים, גאים ויצרניים של מדינת ישראל. אלו הם אנשים שנקראים יהודי התפוצות. אנו מאמינים שמקומם בישראל ושילבנו אותם בישראל. השאלה ביסודה היא מה יקרה ליהודים שיאלצו לעזוב את ההתנחלויות? הם אזרחים ישראלים. אנו מציעים להם שני דברים. לשוב לבית שהוא מדינת ישראל או להצטרף לגושי ההתנחלויות. אני מביעה כאן, שוב, את דעתי. איני יכולה לומר זאת בשם אחרים. איני חושבת שיהיה זה בטוח עבורם לחיות תחת שלטון של מדינה ערבית, פלשתינית. כך שהפתרון שלנו, במקרה הספציפי הזה, הוא ששמונים אחוז מהמתיישבים יוכלו להמשיך לחיות בהתנחלויות שלהם בגושי יישובים אשר יסופחו למדינת ישראל. מדובר בערך בשלושה אחוז מהשטח. עשרים האחוזים הנותרים אשר נמצאים בהתנחלויות אשר יהיו מחוץ לגבולות ישראל יצטרכו לבחור, האם ברצונם לשוב אל תוך גבולות המדינה, גבולות ‎67', או להצטרף לגושי ההתנחלויות הללו. זה מה שאנו מציעים. אנו באמת מקווים שלא ליצור תפוצה נוספת. אנו באמת מאמינים שלא יהיה זה בטוח, בשום נסיבות שהן, לחיות כרגע תחת שלטון ערבי. אך אני מאמינה שזו תצטרך להיות הבחירה שלהם. עלינו לקבוע בשלב מסוים בחיים את גבולותיה של מדינת ישראל. סביב זה סובב הויכוח כולו. אין זה קשור, בעיני, לשאלה האם מתקיימות או לא מתקיימות בחירות בארצות הברית. עלינו להיות מסוגלים להחליט. רוב הציבור במדינה זו מאמין שאין פרטנר בצד השני. אגב, איני שייכת לרוב זה, אני רק מתארת את המצב. על כן, הפתרון החד צדדי שמציע ראש הממשלה מקובל על רוב הציבור במדינה אשר מאמין שמתי שהוא אנו חייבים לקחת את גורלנו בידינו ולא לחכות לפלשתינים להחליט על דרך זו או אחרת. אבל המטרה של התרגיל כולו היא שישראל תתקיים בתוך גבולות בין לאומיים בטוחים. זו מטרתו של התרגיל כולו. תודה רבה לכולכם. ברשותכם ברצוני להקריא לכם את ההחלטה שאנו כוועדה בכנסת רוצים לקבל. ברור שזו החלטתנו, אך ברצוננו לחלוק אותה עמכם. הנה הטקסט. "ועדת הכנסת לעליה, קליטה והתפוצות מברכת את הקהילה היהודית באמריקה ביום השנה ה- ‎350 שלה, על הישגיה הגדולים הן בקרב הציבור האמריקאי ובמיוחד בקרב היהודים באמריקה. הוועדה מברכת את הוועדה היהודית אמריקאית על פעולותיה לחיזוק החיים היהודיים באמריקה, על פעילויותיה החשובות בישראל, ביניהן פעילויות בתחום החינוך, ועל חיזוק הזהות היהודית. הוועדה קוראת לוועדה היהודית אמריקאית לחזק את הדיאלוג המתקיים בין יהודי אמריקה וישראל, ותהיה מוכנה לשלוח חברי כנסת להשתתף בדיונים המשפיעים על גורלנו המשותף כיהודים". האם אנו מקבלים את זה? אנו מקבלים. תודה רבה לכם. הרשו לי רק לסיים בסיפור משעשע במקצת. לפני שנים רבות ייצג את ישראל בדנמרק שגריר אשר נהג לברך את אורחיו באופן הבא. נזכרתי בזה בגלל מה שאמר ח"כ יולי אדלשטיין, כי "זה הוא תמיד יום מיוחד". הוא נהג לומר, השגריר הזה, "אשתי הטובה ואנוכי רוצים לברך אתכם היום. כשאני אומר אשתי הטובה אני באמת מתכוון לכך, כיוון שלפניה היו שלוש נשים רעות". איני מתכוונת לרמוז שישנם ארגונים יהודיים טובים או ארגונים יהודיים רעים. אני רק רוצה לומר שאנו באמת ובתמים נהנים מהשותפות שיש לנו כאן בישראל עם הוועדה היהודית אמריקאית. היינו רוצים שתמשיך. תודה.

עוד משהו..

פשוט אוצר אתר הכנסת... יצחק לוי: אני מבין שלגבי הגליל יש פה אולי טעות סופר, אולי עוד לא הספיקו להכין את העניין, ולכן עוד לא הכניסו למסמך, אבל לגבי יהודה ושומרון, אני שואל האם יש בכוונת המינהלת לכלול במסמך המתוקן. אני מתאר לעצמי שייצא מסמך מתוקן עם הגליל - זאת ההנחה, אלא אם כן יחליטו שהגליל גם כן למשא-ומתן בשלב מסוים, ולכן לא כדאי ליישב שם - וזה לא מופיע במסמך של ההתיישבות החלופית. בהנחה שהגליל כן יופיע, האם המינהלת מתכוננת לעשות גם רשימה של כל היישובים ביהודה ושומרון, באזור עדיפות לאומית א', שיש בהם מגרשים פנויים או שיש בהם בתים פנויים, שאפשר יהיה גם את זה להציע? השאלה היא שאלה רצינית ולא רטורית. מתוך דיון על תוכנית ההתנתקות

ממגזין כיבוש

קטע מכתבה במגזין כיבוש: הצעתו של שרון לפרק התנחלויות בעזה זכתה כבר לתשומת לב רבה, והוא מקווה ש`קורבן נדיב` לכאורה זה יקנה לו יתרונות יקרי ערך נוספים בגדה המערבית: שימור קבוע של גושי ההתנחלות הישראלית גדולים בה; אי נסיגה לגבול 1967; התפשטותה המתמשכת של ירושלים הישראלית, שגבולותיה מורחבים בהתמדה על ידי צווים ועל ידי התנחלות; ודחייה המוחלטת של זכויותיהם ההיסטוריות של פלסטינים שברחו או גורשו מבתיהם בזמן לידתה האלימה של מדינת ישראל ב-1948.

true light

New member
עד כמה אתה יכול לסמוך על מה שכתוב ב

מגזין שמכנה את עצמו "מגזין הכיבוש"? הרי ברור שזה מקור מידה מגמתי לחלוטין.

מי לא כותב מגמתית?

אבל גם כתיבה מגמתית מבוססת על מקורות אמיתיים. למשל, אני הבאתי גם מסמכים מהכנסת. לא רק משם, כדי להראות שאני לא הולך רק לפי זה אלא לפי המקור הכי אמין בעניין הזה, הכנסת עצמה... למה את לא מתייחסת למה שהבאתי מהכנסת?

true light

New member
התייחסתי.

ובקשר לטענה הראשונה - אפשר לעוות נתונים ככה שהם יגידו כל דבר. אני רוצה לראות מקורות מעוותים קצת פחות.

תמצאי שם משהו שאומר

שההתנתקות טובה לפלסטינים. או יותר טוב, שהיא לא תחזק את הכיבוש, אני רוצה לראות אותך מוצאת...

true light

New member
כמה דברים:

ההתנתקות טובה לפלשתינאים כי זו הפעם הראשונה שהם מקבלים שטחים. היא טובה לפלשתינאים כי ישלהם אפשרות לשלוט בעצמם על עצמם, ולהוכיח לעולם שהם מסוגלים לזה. נכון, הם רוצים עוד שטחים. אז מה? אני הייתי רוצה שהם לא יהיו כאן וכל המדינה תעמוד לרשות העם היהודי. אבל זו המציאות, וצריך להתמודד איתה. אנחנו כאן, הם כאן, וצריך למצוא דרך ביניים שכולנו נחיה ביחד. לא, היא לא מחזקת את הכיבוש, כי היא הצעד הראשון בהתנתקות מכל השטחים שהם לא שלנו.

המטרה של ההתנתקות זה לחזק התנחלויות

מה לא מובן???? זה מוצהר! זה ידוע! זה לא מוסתר! הצעת חוק בכנסת! דיון ציבורי! למה את לא מבינה??? מה: "זה המציאות והם צריכים להתמודד איתה"? שטויות! כמו שאני אגיד: "יש אנסים, זאת המציאות וצריך לקבל אותה...". לא! צריך להלחם נגדה! לא להתפתות להתנתקות שמציע שרון! זה לא יועיל ורק יזיק להם! עוד מעט אני שם עוד כתבה, תקראי גם אותה

true light

New member
מה אתה מציע, יהושע?

שכל היהודים יארזו את התיקים שלהם וליכו לעזאזל? כי אני לא כ"כ מבינה איפה אתה רוצה שהם ישבו, אם כל השטח הזה שייך בצדק לפלשתינאים.

אני מציע

לפרק את מדינת ישראל ולהקים פה מדינה דו לאומית דמוקרטית (דמוקרטיה ישירה) וחופשייה לשני העמים. כל אחד יגור איפה שהוא רוצה, ואף אחד לא ישלוט על השני.

true light

New member
הסברתי לך.

אני לא חושבת שהתרבות הערבית יכולה להסתדר עם הרעיון הזה. אבל בבקשה די עם הויכוח העקר הזה. אגב, יש לך אס"ק?

למעלה