שרשרת SRAM

ladlad1

New member
שרשרת SRAM

יש למישהו ניסיון עם השרשראות של SRAM עם הפטנט של הפתיחה המהירה? אמרו לי שלפעמים השרשרת נפתחת מעצמה. האם נתקלתם בתופעה ומה עדיף: השרשראות של שימנו או SRAM?
 

Weekend Warrior

New member
יש בהחלט

אני רוכב גם בכביש (חדש, ~2000ק"מ) וגם בשטח (יותר מחצי שנה) עם שרשרת של SRAM כולל ה - QR, מעולם לא חוויתי פתיחה אי-רצונית. מה עדיף? אין פה חד-ערכיות, ניתן להבין מה אני אישית מעדיף...
 
באחד המגזינים של MBA נעשה מבחן

השוואתי בין השרשראות המובילות של החברות SHIMANO ל SRAM וה SRAM לקחו. לא זכור לי על איזה דגם זה היה. אבל זה היה בערך לפני שנה +.
 

רֶשֶף

New member
יש../images/Emo70.gif ניסיון של קרוב ל-4000 ק"מ

על שרשרת PC-59 (מקבילה ל-XT) אחת ולדעתי יכלה למשוך עוד 1500 ק"מ לפחות. מעולם לא נפתחה מעצמה (ועד כמה שקלטתי את מנגנון, פתיחה אקראית כמעט בלתי אפשרית) על אף שחוותה לא מעת מכות כוח מווילים ורכיבה טכנית. נפתחת בשניה לצרכי ניקוי. את השרשרת אני משרה במי סבון, מבריש קצת והיא כמו חדשה. את גלגלי השיניים הרבה יותר קל לנקות כשהיא איננה. ההרכבה חזרה גם היא קלה, מהירה ופשוטה. שרשרת אמינה ביותר ואכן נותנת העברת הילוכים חלקה ומהירה יותר מהשימנו. כבר קניתי אחת לאופניים החדשים והיא הולכת לתפוס את מקומה בקרוב. מומלץ בחום. אגב - לדעתי אין הצדקה להשקיע ב-PC-99 (מקבילה ל-XTR). המשקל הוא אותו משקל ומבחינת האיכות ה-59 מספק בהחלט. (יש גם 69 באמצע אבל אני לא פגשתי בו בחנויות). המחיר הרשמי הוא משהו כמו 115 ש"ח ל-59 ו-185 ש"ח ל-99. תעשה את החשבון שלך.
 
סרם

יש לי נסיון עם ה- pc 59 וה- pc99 . את ה- 59 הצלחתי לשבור (אחרי הרבה זמן של שימוש מוצלח), ואז עברתי ל- 99 שלפי מה שכתוב באתר החברה (צריך לחפור עמוק בתוך ה- tech manuals), חזקה יותר. איתה אני רוכב כבר יותר מ- 2000 ק"מ ללא בעיות. לפי היבואן שרשראות סרם יכולות לסחוב עד 2500 - 3000 ק"מ בטיפול נכון. ב- mba נאמר שהם לא משתמשים ב- QR בתחרויות כי קורה שהוא נפתח. וכן קרה גם לי בוולוו צ'לנג': בסינגל השרשרת נחבטה בסלע בדיוק באיזור ה- QR בעוצמה רבה והוא פשוט נפתח ועף. היה לי QR ספר והתיקון לקח כשתי דקות. מי שמוטרד מכך שפשוט ירכיב את השרשרת של סרם בלי QR אלא עם פין רגיל - אין שום בעיה לעשות את זה.
 

giladz

New member
גם לי נפתחה שרשרת כזאת

בדרופ של כ 1.5 2 מטר. בחודשים רכיבה של כ5 פעמים בשבוע עם מסלולים מאוד טכנים ודרופים מזדמנים עד 3 מטר. פעם אחת שלימדה אותי לרכב עם סוגר ספייר. מעבר לזה אחלה שרשרת מרגישה יותר חזקה משימנו. גלעד
 
למעלה