שרשור
בגריל (או על האש, מה שבא לכן)

talital2000

New member
שרשור ../images/Emo32.gif בגריל (או על האש, מה שבא לכן) ../images/Emo6.gif

talital2000

New member
זקוקה למתכון למרינדה לעל האש

הי, זקוקה למתכון מומלץ למרינדה לשיפודי עוף על לעל האש ולמרינדה לחזה עוף גם לעל האש המון תודה טלי

בוליפלג

New member
יש לי מרינדה מ-ע-ו-ל-ה../images/Emo70.gif

והרי המתכון: 1/2 כוס רוטב סויה (בסגנון סיני) 1/4 כוס שמן קנולה 1/4 כוס חומץ בן יין לבן כפית אורגנו יבש 1/2 כפית בזיליקום יבש 1/2 כפית שום (אפשר גם אבקה) 1/4 כפית פלפל שחור טחון מממש מממממש מומלצת!

talital2000

New member
ראשית כל המון תודה

אבל צריכה עזרה של בורים ועם הארץ (בכל זאת צמחונית כבר מליון שנה בערך). מה אני עושה עם זה?, כלומר, כמה זמן העוף צריך להיות בפנים לפני הצליה?

בוליפלג

New member
להשרות את העוף במרינדה לפחות שעתיים, אפשר גם

לילה שלם. ואחכ לצלות על הגריל .יאמי!

talital2000

New member
המון תודה

זה באמת נשמע טעים אני אכתוב מחר את התגובות של החבר'ה

polegra

New member
מרינדה שאצלנו מאוד אוהבים

רוטב סויה צילי מתוק סילאן מלח חומץ מעט פפריקה לערבב להשאיר שעה שעתיים וזהו זה יואצ בשר מתקתק ורך טלי

polegra

New member
ממממ...אני עושה לפי העין וטעם...נראה לי בעקרו

בעקרון ... מממ..שליש כוס סויה שליש צילי שליש חומץ 3 כפות סילאן כף פפריקה כפית מלח לטעום ...ולפי זה לתקן...הרוטב צריך להיות טעים בפני עצמו כי העוף סופג כל מה שתשימי עליו בעקרון... טלי

rey

New member
../images/Emo32.gifהאם מותר לעבוד בחל'ת....?

אני לקחתי חופשה ללא תשלום לחודש אוגוסט מהעבודה. הם מאוד שמחו כי יש להם בעיה של עבודה- אין מספיק עבודה לכולם. לפני יומיים מישהי הציעה לי פרוייקט מאוד ריוחי- עבודת פרילנס. לא ידעתי מה לעשות כי אני אמורה לחזור למקום העבודה שלי. מצד אחד זה היה מאוד עוזר לי עכשיו כלכלית מצד שני לא רציתי להתפטר בשביל פרוייקט של חודש . היום התקשרה אלי המפיקה ואמרה לי שיש בעיה קטנה עם החזרה שלי מהחלת. חסר מחשב משהו כזה. שאלתי אותה אם הם רוצים שאחזור או שאאריך את החופש. היא התקשרה אלי שוב ואמרה שהם ממש ישמחו אם אאריך את החופשה. כשהיססתי היא אמרה שממש אין עבודה ושזה לטובת המקום . האם לאור זה שהם בעצם מבקשים ממני להשאר בבית מותר לי לקחת פרילנס מהצד ? האם אני יכולה לעבוד או שזה בעייתי?סכה' הם לא משלמים לי כלום על התקופה הזאת , ואני די צריכה כסף...

UmaGuza

New member
לדעתי לא צריכה להיות בעיה

באותה מידה את יכולה לעבוד כפרילנס גם במקביל לכל עבודה, אלא אם כן את חתומה בחוזה שאת מנועה מבלי לקבל אישור המעסיק. אסור לעבוד בחופשת לידה, אבל זה מבחינת הביטוח הלאומי ולא מבחינת המעסיק (אם תעבדי בחופשת לידה ימנעו ממך את דמי חופשת הלידה). מה שכן, אל תשכחי לעשות תיאום מס אחרת מס הכנסה יקזז לך אוטומטית 50% מההכנסה הנוספת (או משהו בסדר גודל כזה).

rey

New member
תודה, איך עושים תאום מס ?

אחרי שמקבלים את המשכורת או לפני ? ואם אני לא מקבלת שכר באותו החודש מהעבודה אז בשביל מה לעשות תאום בכלל?

לפני

את ניגשת למס הכנסה עם מספר תיק ניכויים של המעסיק הנוכחי ושל המעסיק העתידי (זאת עם הפרויקט). מספרי תיק ניכויים מתחילים ב-9 ומקבלים אותם במחלקת שכר או המקבילה שיש בחברה. את צריכה גם 3 תלושי שכר אחרונים, ואישור על זה שאת בחל"ת והערכה כמה תקבלי בפרויקט החדש. יש הסברים לכל זה באתר שלהם. במס הכנסה את ממלאת טופס והם מחשבים לך במקום את אחוז המס שיש לנכות מההכנסה החדשה (שזה הפרוייקט). החישוב של המס שנתי ולא חודשי אז זה לא משנה שבאותו חודש לא קיבלת שכר. ברגע שאת שכירה במקום אחר, מקום עבודה חדש מנכה לך 48% אוטומטי, אלא אם כן הבאת תיאום מס.

למעלה